נא דעתכם. LCD או CRT לקריאת טקסטים בריאה..? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נא דעתכם. LCD או CRT לקריאת טקסטים בריאה..?

TT600R

Recommended Posts

מה דעת חכמי הפורום בעניין זה? ניסיתי כמעט הכל כדי לכייל את ה931C סמסונג

כדי שהטקסט יהיה קריא, ושאוכל לקרוא בלי שהעיניים יתעייפו אחרי פחות משעה, ניסיתי

את כל סוגי הרזולו' שיש, את הcleartype של ms ,את הdisplaymate כמו גם

את כל הקישורים שמצאתי כאן בפורום לתוכנות כיול למינהם. כולל זו שבאה עם הכרטיס

מסך שלי GT6600 .

הגדלה של הDPI ל120 עזרה מעט, אבל עדיין זה לא בדיוק זה.

האם צריך פשוט להתרגל לזה, או שככה זה בLCD ואין הרבה מה לעשות?

מה שמתאים לאדם אחד, לא בהכרח יתאים לאחר ואין הרבה מה לעשות בנידון?

או שכמו שהבנתי מכמה מאמרים בנט, שLCD לעולם לא ישתווה לCRT בטקסט חד ובריא.

אני שוקל להחזיר אותו לחנות בגלל הבעיה הזו ודיי חבל, כי משחקים כבדים , כמו גם וידאו

רצים עליו הרבה יותר טוב מהCRT שהיה לי, אבל הטקסט עדיין לא חד מספיק מה שמתסכל ברמות על.

אני מחובר בDVI דרך GT6600 וב1024*768 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא לקרוא דפי אינטרנט?

אם כן - אז תנסה לגלוש דרך maxthon שיש לו פיצ'ר שמאפשר להגדיל ולהקטין את הטקסט במחוות עכבר. גם הרחבת All in one Gestures של פיירפוקס מאפשרת זאת.

בנוסף 768 * 1024 אינה רזולוציה נתיבית לצג בגודל כזה תנסה 1024 * 1280 אולי ברזולוציה כזו יהיה יותר קשה להבחין בנקודות שמרכיבות את הטקסט.

תחזור עם תשובה אם זה עזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדיון אחר :

היי

רציתי להוסיף חוות דעת משלי. השבוע קניתי syncmaster 931C

http://www.samsung.com/au/products/monitors/tft/highperformance/931c.asp

שנחשב בין הטובים שיש היום לגיימרים והוא באמת כזה, משחקים כמו FEAR ,FAR-CRY ,NEED 4 SPEED

JUSTCAUSE וכו', רצים עליו בצורה חלקה לגמרי, זמן תגובה שלו הוא 2MS ו19' אינץ כמובן.

מה גם שמחירו בKSP משם קניתי אותו הוא 1900 ש'ח<במזומן>, זול יותר מהVP930. הבנתי שהמסך

חדש בארץ בכלל גם, ולכן לא מופיע אצלם באתר עדיין.

לי אישית הייתה איתו בעיה בקריאת טקסטים, אבל אחרי המון תחקירים הבנתי שזו בעיה גלובלית

כמעט עם הLCD ככלל, זמן קצר לפני שבעטתי בו לכל הרוחות

הפתרון בא בהגדלת הפונטים

ל120DPI עם שילוב של תוכנת CLEARTYPE של MS.

בהצלחה.

גם ב-EIZO ביצעתי את הפ'יצרים הללו וזה שיפר בצורה חד משמעית את איכותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שלך היא לקרוא דפי אינטרנט?

אם כן - אז תנסה לגלוש דרך maxthon שיש לו פיצ'ר שמאפשר להגדיל ולהקטין את הטקסט במחוות עכבר. גם הרחבת All in one Gestures של פיירפוקס מאפשרת זאת.

בנוסף 768 * 1024 אינה רזולוציה נתיבית לצג בגודל כזה תנסה 1024 * 1280 אולי ברזולוציה כזו יהיה יותר קשה להבחין בנקודות שמרכיבות את הטקסט.

תחזור עם תשובה אם זה עזר.

הפיירפוקס באמת התגלה כשימושי עם הגדלת הטקסט בגלילה. אימצתי אותו- תודה.

אני מודע לכך ש1280*1024 היא הרזו' ה'טבעית' של המסך, אבל לא ממש פרקטית הכל קטן מדיי.

כל השיפורים שעשיתי עד עכשיו הצליחו אמנם לצמצם את בעיית החדות אבל לא ממש לפתור אותה, קראתי באיזשהו

מקום נידח דרך שצריך פשוט להתרגל לצפיה בLCD אחרי שנים עם CRT ולתת לזמן זמן כמו שאומרים. זה נראה כמו הדבר ההגיוני היחיד שהצלחתי ללמוד מהנט אחרי ששוטטתי והתעניינתי איפה שרק ניתן.כמו שזה נראה שם, לכל זוג עיניים דיעה משלהם.

לי נראה שאני חוזר לCRT הישן דיי בבאסה יש לציין ,למרות הכל עד כמה שזה נשמע מוזר.

בגרפיקה ובוידאו הוא עדיין עולה על הCRT. לך תבין את זה הא..

ול- Kidney_stonE מהציטוט של הציטוט מהתגובה הקודמת שלי. אתה פשוט צודק. מיהרתי להודות

ש"הפתרון" בא בדמות תוכנת הCLEARTYPE וה 120DPI כשלמעשה התלהבתי משיפור מועט אם כי עדיין לא מושלם

בקריאה. my bad.

תודה על ההערה\הבהרה:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

.

אני מודע לכך ש1280*1024 היא הרזו' ה'טבעית' של המסך, אבל לא ממש פרקטית הכל קטן מדיי.

הסבר טכני קצר:

ברזולוציה הטבעית יש 1280X1024=1310720 פיקסלים באספקט של 5X4

ברזולוציה שלך יש 1024X768=786432 פיקסלים באספקט של 4X3

מספר הפיקסלים הפיזיים במסך שלך קבוע על 1280X1024 וכדי להציג פחות פיקסלים באספקט שונה מ-5X4 המסך עושה אינטרפולציה כדי לקבוע מה הערך של כל פיקסל ברזולוציה הנמוכה יותר - במונחים טכניים פחות המסך "מנחש" מה הוא אמור להראות לפי הסביבה שלו.

זו הסיבה לחוסר החדות ולא משנה מה תעשה. או שתעבוד ברזולוציה הטבעית או שתחזור ל-CRT.

עדיין, יש מסכים שבהם התופעה הזו לא כל כך גרועה כי הם משתמשים באלגוריתם אינטרפולציה טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסבר טכני קצר:

ברזולוציה הטבעית יש 1280X1024=1310720 פיקסלים באספקט של 5X4

ברזולוציה שלך יש 1024X768=786432 פיקסלים באספקט של 4X3

מספר הפיקסלים הפיזיים במסך שלך קבוע על 1280X1024 וכדי להציג פחות פיקסלים באספקט שונה מ-5X4 המסך עושה אינטרפולציה כדי לקבוע מה הערך של כל פיקסל ברזולוציה הנמוכה יותר - במונחים טכניים פחות המסך "מנחש" מה הוא אמור להראות לפי הסביבה שלו.

זו הסיבה לחוסר החדות ולא משנה מה תעשה. או שתעבוד ברזולוציה הטבעית או שתחזור ל-CRT.

עדיין, יש מסכים שבהם התופעה הזו לא כל כך גרועה כי הם משתמשים באלגוריתם אינטרפולציה טוב יותר.

איפה איפה היית עם התשובה הזו לפני שקניתי את המסך האדיוטי הזה, אלפי דיונים על מסכי LCD ובאף מקום

כמעט לא ציינו את הצרה הזו עם הטקסטים, כולם מרוכזים במריחות וגוסטינ'ג שכחו שצריך לגלוש בין משחק למשחק.

מחר נראה איך אני מחזיר לKSP את המסך הזה, מה שיעלה לי בטוח בבריאות :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי שווה להחליף למסך קצת יותר גדול? אם גודל הנקודה של כל פיקסל במסך יגדל, גם הפונטים יגדלו, וככה יהיה לך קל יותר לקרוא וברזולוציה טבעית ללא עיוותים. בכל מקרה זה רק רעיון שצריך לבדוק אם הוא תופס במציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...