התפוז המכני - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התפוז המכני

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלומות חברי הפורום,

לפני בערך חודש נאמר לנו כי יהיה לנו Book Report בקרוב, אז החלטתי שזו הזדמנות טובה לקרוא ספר שרציתי לקרוא כבר הרבה זמן(באנגלית כמובן) - התפוז המכני.

עכשיו, עבר חודש, מתוכו קראתי בעצם רק איזה שבוע וגם בשבוע הזה ההספק שלי היה די נמוך, בערך 70 עמ', אולי אפילו פחות, שבד"כ אני קורא בערך 70 עמ' ביום(בעצם לילה).

הבעיה שלי היא שאני א' יודע את הסיפור הכללי בספר עוד לפני שקראתי אותו וגם את הסוף כמו כן הNasdat בהחלט לא עוזר להבנת הספר ואני מרגיש שהוא קצת לא זורם לי...

הקטע הוא שאם הספר באמת היה משעמם אותי פשוט לא הייתי ממשיך לקרוא אותו(כמו טולקין למשל, שאחרי מאמצים מרובים סיימתי את הוביט וFellowship of the Ring אבל הם שיעממו אותי ממש ולכן לא המשכתי לשני הספרים האחרים(אנגלית, הוצאה משנת 77 בערך)), אבל הוא כן מעניין, מעניין מאוד אפילו אבל עדיין אני לא יודע... גרר זה מעצבן.

לא יודע למה בעצם פתחתי את הדיון, אולי עצות איך לבלוע את הספר קצת יותר טוב או משהו כזה :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תראה את הסרט. חצי מהדברים שהיו בספר לא מופיעים כלל בסרט, כנ"ל גם הפרק המסכם. קראתי את הספר, באנגלית, ועשיתי עליו בוק רפורט אבל מכרתי אותו מזמן אז אני לא ממש יכולה לעזור. סורי. ה-Nasdat זה בעצם מילים ברוסית, כולה. תשאל כל רוסי מה זה. גוליבר (כמו גולובה) זה ראש, ברוסית. צ'אי, מן הסתם, תה. מה איזה עוד מילים היו שם?...

אבל יש לי את הסרט על 2 דיסקים אפשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, תראה את הסרט. חצי מהדברים שהיו בספר לא מופיעים כלל בסרט, כנ"ל גם הפרק המסכם. קראתי את הספר, באנגלית, ועשיתי עליו בוק רפורט אבל מכרתי אותו מזמן אז אני לא ממש יכולה לעזור. סורי. ה-Nasdat זה בעצם מילים ברוסית, כולה. תשאל כל רוסי מה זה. גוליבר (כמו גולובה) זה ראש, ברוסית. צ'אי, מן הסתם, תה. מה איזה עוד מילים היו שם?...

אבל יש לי את הסרט על 2 דיסקים אפשהו.

חחח הבעיה זה לא הבוק ריפורט, לא באמת אכפת לי ממנו, חוץ מזה שהוא כנראה נדחה למועד לא ידוע :screwy: ואם אני לא אסיים לקרוא אותו עד אז אני אוכל לעשות על המון ספרים אחרים שקראתי באנגלית, אני לא מאלה שקוראים רק שהם חייבים :)

וכן אני מבין כבר את רוב הנסדט, בעיקר על ידי ההקשר שלו ובאיזה מצבים הוא מופיע, למשל שHorrorshow זה טוב/מגניב, אבל עדיין הספר כתוב לא רק בביטויי נסדט אלא גם בסלנג בריטי קצת כזה שהוא די קשה להבנה.

וכמובן שאני אראה את הסרט, הבנתי שמדובר בסרט מצויין והרבה זמן לא ראיתי אחד כזה...

נ.ב

אין לי כ"כ חברים רוסים :P, כלומר יש לי חברים שהמשפחות שלהם עלו מבריה"מ לשעבר אבל הם לא כ"כ יודעים רוסית, ואם כן אז ממש מעט(כמו שאני רומני ואני בקושי יודע רומנית, אולי שלוש מילים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה משעשע לראות שכשאת מבינה שאת "משדלת קטין לאלכוהול" את פתאום כה ענווה ושמרנית :lol:

כע הבנתי שמדובר בסרט די קשה, אבל אני מעדיף לראות אותו "צלול" פעם ראשונה, אפשר לעשות שטויות אולי בפעם נוספת שרואים אותו :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא ספק אחד הסרטים הטובים של המאה ה 20

לא כל אחד בשל בגיל 16-17 לראות את הסרט

על רקע מחאה פוליטית אישית יחס הממשל

של שנות ה 60 70.סרט הזוי ולא קל במיוחד

אם כי משעשע ומרחיב אופקים!

והוא לא נגמר שהוא נגמר הוא יעלה בזכרונך עוד שנים רבות וטובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אין, החסירו משם מלא פרטים ואת החשוב מכל - הפרק המסכם!!! חייבים לקרוא את הספר!

ופנתר ורוד... מה קשור שנות ה-60? הסרט יצא ב-1971. זה סרט פולחן ב-youth cults שונות כמו שנגיד "מופע האימים של רוקי" אצל הפריקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור שנות ה 60???

הסרט שיצא ב 71 לא אומר שהוא התרכז בשנה הנוכחית

אלא הסתכלות על מערך הממשל:כיסויי התחת הטיוחים פתרון לאונס וגניבה

ע"י הצגת נערים/נער בתכנית שיקום הזויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה חושב שזה כל כך מיוחד לשנות ה-60? כאילו שהיום אין מקרים שבהם לוקחים בנאדם אחד, כביכול שישמש דוגמא לאחרים, אבל הכל רק מאינטרסים פוליטיים. קח את סאדאם חוסיין למשל. הוא כבר היה זקן ועייף ולא עשה באלאגן ובתקופתו היה שקט יותר בעירק, בטח יותר שקט מעכשיו, אבל ארה"ב בחרה ללכת עליו ולשים אותו במשפט, לתת לו עונש מוות כדי לעשות שרירים על העולם כשדיקטטורים מסוכנים באמת (קים יונג של צפון קוריאה, אחמדיניבבון) מפתחים גרעיני ומתעללים באזרחים. אבל זה רק הדמיון המפותח שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...