(מודינג ראשון) צריך עזרה בחיבור וולטמטר - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

(מודינג ראשון) צריך עזרה בחיבור וולטמטר

-casper-

Recommended Posts

אני ראיתי במודינג מחול שחיברו וולטמטר למחשב והוא מראה לדוגמא cpu ואודיו וכ'ו והמחט זזה בהתאם לרמת הcpu לדוגמא..

יש לי קישור לפרויקט אבל לא הבנתי משם איך הוא חיבר את זה (גם לא נראה לי שהוא כותב בידיוק איך אלא בכללי)

ואני ממש רוצה לחבר גם למחשב שלי ווטמטר שיראה את רמת הcpu אצלי או כל דבר אחר כגון רמת האודיו או הטמפ'..

אם מישהו יודע איך לעשות את זה או שיש לו רעיון אני ממש אודה לו אם הוא יכתוב את זה בפירוט פה!

(תנסו לכתוב את זה כמה שיותר פשוט כי זה המודינג הראשון שלי ואני לא כל כך יבין...) תודה רבה!

קישור לפרויקט:

http://www.bit-tech.net/modding/2006/07/10/Silent_ContexYZ_by_MisterKholl/1.html

(יש שם שמראים למה הוא מחבר וממש את כל הלוח חשוף כשהו בונה אותו וכ'ו!

אז אם מישהו מבין משם משהו -מהתמונות או ממה שהוא כתב שיכתוב פה בבקשה!)

ועוד משהו שאני מניח שרובכם יודעים:

קראתי פה מדריך לחיבור לדים ולא הבנתי כל כך איך לחבר את הלדים במעגל טורי לפי הסקיצה הזו:

one_res_many_leds_series.gif

אז האם תוכלו להסביר לי יותר טוב איך לחבר את הלדים במעגל טורי לפי הסקיצה הזו או כל אחת אחרת רק תביאו תמונה בבקשה!???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הלדים זה מאוד פשוט. אתה מחבר את הנגד לפלוס של מקור המתח, ואחרי הנגד אתה מחבר את האנודה של הLED הראשון, ולקתודה של הLED הראשון את המחבר את האנודה של הLED השני וכך הלאה, בסוף אתה מחבר את הקתודה של הLED האחרון למינוס של מקור המתח.

אגב הייתי ממליץ לחבר כל LED בניפרד לנגד ולא לחבר לדים בטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא לא ממש הסביר כיצד הוא "אלקטרונית" חיבר את הפוטנציומטרים האנלוגים.

אני מנחש, ע"פ השירטוטים (קטנים אבל ניתן לראות משהו) שהוא חיבר חיישן טמפרטורה למעבד ובעזרת מגבר (טרנזיסטור) סיפר כוח מספק לפוטנציומטר.

עם המאווררים הוא פשוט חיבר אותם כמות שהם כשאר השליטה שלו על עוצמת תזוזת הפוטנציומטר היא בעזרת נגד משתנה (ואולי פיוז למקרה ומשהו יתפקשש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. וולטמטר מודד וולטים (V)=מתח. המסך שכנראה ראית הוא מסך LCD שאותו ניתן לחבר למחשב בכמה דרכים, ולהציג בו נתונים שונים.

ב. הקישור הזה יעזור לך עם הנגדים http://www.metku.net/index.html?sect=view&n=1&path=mods/ledcalc/index_eng

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך עגול עם מחט?

לא נראה לי.. חוץ מזה שאני כמעט בטוח שהוא כותב שם שזה וולט מטר ולפי המטח המחט זזה וככה הוא יודע לדוגמא את מהירות הסיבוב של המאוור או את הטמפ'

לגבי הלדים (בתגובה לyosi-m ) למה אתה ממליץ לחבר כל לד בנפרד ולא לחבר לדים בטור?

חוץ מזה שזה לא סתם יצור לי מלא חוטים במארז?

Runny

הבנתי מדבריך איך הוא נתן לפוטנציומטרים כוח אבל האם באמת אפשרי לחבר להם חיישן טמפ' ישירות ושיציגו את הרמת הטמפ' של החיישן?

והאם ניתן לעשות דבר כזה עם לוח lcd?? לחבר לו חיישן טמפ' ישירות ושיציג את רמת הטמפ' של החיישן בלי תוכנות וכ'ו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קספר,

1. הפוטנציומטר מודד מתחים.

2. חיישן הטמפרטורה משנה התנגדות בהתאם לטמפרטורה.

חבר מתח לחיישן והשינוי עליו (ועל הנגד המשתנה) יזיז את הפוטנציומטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...