שלום! צריך ייעוץ לגבי רשת חוטית+אלחוטית במעונות. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלום! צריך ייעוץ לגבי רשת חוטית+אלחוטית במעונות.

rooster

Recommended Posts

היי. אז כך:

אני נמצא בדירה במעונות ומה שיש לי זה שקע בקיר שאליו אני יכול לחבר בעזרת כבל רשת את המחשב ולגלוש.

יש ברשותי מודם אלחוטי 2wire עם כניסות: , של כבל רשת ושל קו טלפון

ואני מעוניין ברשת (כולל אלחוטית) בדירה.

האם יש אפשרות להקים אחת כזאת?

(אין לי קו כשאני מחבר את הכבל לקיר אני ישר מקבל IP וגולש)

תודה רבה,

ארז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום ארז,

2wire זהו ראוטר שעובד בטכנולוגיית HPNA 2. בעיקרון טכנולוגייה זו מאפרשת לך להקים רשת בבית על בסיס כבלי נחושת שעליהם עוברת תקשורת טלפונית רגילה.

כמובן שאתה יכול גם להתחבר באופן לראוטר הזה אם יש לך מתאם או כ.רשת .

תעלה לפה תרשים או תאר את הרשת שאתה רוצה להקים וכמות המחשבים ברשת הזאת וניתן לך את הפתרונות וההמלצות שלנו.

אל תשכח גם לציין כמות שקעי טלפון שיש לך בדירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב תראה קודם כל אתה לא צריך מודם שלך, מכיוון ש 2wire הוא גם מודם (WAN) וגם ראוטר בקופסא אחת אז מודם שלך מיותר.

אם אתה רוצה לחבר רק 2 מחשבים שאחד יגלוש בצורה קווית והשני אלחוטית אז אתה לא צריך גם את ה Switch ולא שום HUB אחר.

פשוט מאד את המחשב הנייח תחבר קווית לראוטר ואת הלאפטופ תתחבר בעזרת מתאם או כ.רשת .

את ה 2wire עצמו תחבר את יציאת WAN שלו לשקע טלפון.

כך בעצם יהיה לך של 2 מחשבים.

בעיקרון 2wire נועד לעשות על בסיס חוטי נחושת (שקעי טלפון רגילים שיש לך בבית) שזאת בעצם טכנולוגיית HPNA וכך אתה חוסך לעצמך

תקשורת אלחוטית שיש איתה כמובן בעיות קליטה.

מבחינת הגדרות זה פשוט בממשק של הראוטר שאם אני זוכר נכון ה IP שלו זה : 172.16.0.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבהרה פעם נוספת: אין לי קו טלפון בדירה! אין לי שקע טלפון בדירה! לא קיים קו כזה טלפון אצלי. :nono:

יש לי שקע לחיבור ישיר לLAN.

נתתי את כל החומרה אשר בידי כדי לתת חופש יצירתי לאנשים פה :hat:

תודה,

ארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי ביכולת של הרשת שאליה אתה מתחבר.

אם היא יכולה לחלק יותר מכתובת IP אחת, כלומר אם החיבור בקיר הוא לא רק למחשב אחד בלבד, אתה יכול לחבר לקיר את המתג (SWITCH)

אליו אתה יכול לחבר את המחשב בצורה חוטית, את הנתב 2wire אתה מחבר גם כן אל הנתב.

עכשיו, אתב ה2wire אתה הופך לAccess Point, כלומר מוריד ממנו את מנגנון הDHCP וNAT, וזה יתן לך אפשרות להתחבר באלחוטי.

את כל התסבוכת הזאת אפשר לפשט ע"י חיבור מתג .

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה.

פתרתי את הבעיה (פתרו לי) על ידי זה שמחשב אחד מחובר לקיר ועם לנתב האלחוטי ועושה routing למה שהמחשב שמחובר מעביר אליו.

הפתרון שלך נראה יותר פשוט ויעיל אבל הבעיה ממה שהבנתי שהנתב לא יכול להתחבר ישירות לswitch. הוא בעצמו צריך לחייג לאינטרנט.

הדגם שלו הוא 1000sw.

וברגע שמחברים אותו לסוויטצ או לקיר באמצעות כבל ולא קו טלפון הוא לא יודע מה לעשות עם זה.

אה ועוד משהו. אחרי שהגדירו לי את כל הדברים פה (שהלפטופ שולח למחשב שלי באחלחוטי שמעביר הלאה)

אני לא מצליח להיכנס לתפריט של הנתב גם לא באיפי החדש שלו. יש מושג למה?

תודה,

ארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...