שאלה לגבי Dual Channel - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי Dual Channel

amitbl

Recommended Posts

<------ (פרטי המחשב שלי כאן)

לפי מה שהבנתי, אם וכאשר אשים 4 סטיקים של זכרון DDR-400 הם יעבדו בדואל צ'אנל ב333mhz במקום במהירות המקסימלית (כרגע יש לי 2 שעובדים כמו שצריך ב400).

האם זה נכון?

האם עדכון הביוס שלי יתקן את העניין?

מדובר על לוח K8NS-939 של ג'יגה בייט. הנה קישור לאתר של היצרן

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ProductID=1858&ModelName=GA-K8NS-939

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפחות על פי מה שאני יודע, הלוח תומך בדואל צ'אנל במהירות DDR400, איזה גרסאת ביוס צריך בשביל זה וכו', תסתכל לבד אין לי כוח לעבור על פני כל ה"WHATS NEW" של הביוסים שיצאו להם ללוח הנ"ל.

מצד שני אני לא מכיר את הלוח אישית... אם אתה רוצה להיות בטוח ב100% או שתחכה ותקווה שיש מישהו בפורום שכן מכיר,או שתבדוק בפורומים כמו TechForums.net שהסיכויים שתמצא שם מישהו שמכיר את הלוח הספציפי הזה גבוהים יותר.

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

>:(

אם שאלתי, ואפילו טרחתי והוספתי קישור לאתר היצרן, אז כנראה שזה אומר שחיפשתי בעצמי, ולא מצאתי... לא?

אנגלית, אגב, אני יודע מצויין. קיוויתי שמישהו ידע פה אולי עם ניסיון אישי עם הלוח (שהיה די פופולרי בזמנו) או אם יש לו אפשרות למצוא חומר אחר בנושא.

הלוח עצמו תומך בדואל צ'אנל (כמו שהבהרתי שהוא כרגע פועל על דואל עם 2 סטיקים). השאלה היא האם הוא יעבוד כמו שצריך בדואל עם 4 סטיקים.

סלח לי על גסות הרוח [אם אפשר לקרוא לזה כך]

אבל שאלתי וביקשתי עזרה ממישהו שיודע. אם אתה לא יודע, פשוט אל תגיב. לא הייתה שום סיבה שתרד עלי ככה.

עם כל הכבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יורד עליך ולא מחפש להעליב אף אחד, פשוט נראה לי לא מובן, ואם לקחת את זה במובן של ניסיון להעליב אני מתנצל ואערוך את דברי, אבל תראה את זה דרך נקודת המבט שלי:

אני ואתה נחפש באותם מקומות, נקרא אותם דברים ונמצא אותן עובדות, ואם אני מסוגל למצוא תשובה חד משמעית אני מאמין שאין סיבה מלבד עצלנות שאתה לא תחפש.

בכל מקרה חיפשתי בשבילך עוד קצת, וקראתי שהוא אמור לעבוד בDDR400 בדואל צ'אנל בכמות של עד 4GB ראם, לא משנה על כמה סטייקים כל זמן שהם יעבוד אחד עם השני.

אני בודק עכשיו את המדריך של היצרן כדי לוודא את זה חד משמעית, עוד דקה אני אגיד לך מה מצאתי, למרות שלא ראיתי שום ראיה לכך שהלוח לא יעבוד בדואל צ'אנל עם 4 סטיקים כל עוד זה בטווח ה4GB [ואני מאמין שזה כן]

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני הבנתי שהוא -יעבוד- בדואל צ'אנל עם 4 סטיקים.

השאלה היא האם זה לא יפגום בביצועים ויפחית את המהירות ל333 או שהם יעבדו ב400?

אני אחזור על דבריי... בציטוט של עצמי :silly:

בכל מקרה חיפשתי בשבילך עוד קצת, וקראתישהוא אמור לעבוד בDDR400 בדואל צ'אנל בכמות של עד 4GB ראם, לא משנה עם כמה סטיקים כל זמן שהם יעבדו אחד עם השני.

OK?

וקראתי את כל מה שרלוונטי לשאלתך במדריך של הלוח [הורדתי מהאתר שנתת], ואין שום NOTE או סעיף שאומר שבדואל צ'אנל עם 4 סטיקים המהירות תרד, משמע זה לא צריך לקרות והכל אמור לעבוד כמו שצריך, כך או כך אני תמיד ממליץ לעדכן ביוס, כל זמן שיודעים כיצד כמובן.

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע המחשב יכול להחזיק לך גם עוד שנתיים השאלה היא מה השימושים ומה הדרישות מהמחשב ;)

אבל בהחלט 1GB יתן לך BOOST לא קטן במשחקי מחשב אם זו המטרה העיקרית, בסך הכל יש לך כ. מסך לא רע, לגבי המעבד אני לא ממש יכול לתת לך חוות דעת מעולם לא עבדתי עם .

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שוב בספקות:

Dual Channel DDR

GA-K8NS-939 supports the Dual Channel Technology. After operating the Dual Channel Technology, the bandwidth of Memory Bus will add double up to 6.4GB/s(DDR400) or 5.3GB/s(DDR333).

GA-K8NS-939 includes 4 DIMM sockets, and each Channel has two DIMM sockets as following:

» Channel A: 1, 3

» Channel B : 2, 4

If you want to operate the Dual Channel Technology, please note the following explanations due to the limitation of chipset specifications.

1. Dual channel memory cannot be used if one DDR memory modules are installed.

2. If two DDR memory modules are installed (same storage capacity), one must be added to the

Channel A slot and the other in the Channel B slot in order to use dual channel memory. Dual

channel memory cannot function if both DDR memory modules are installed on the same channel.

3. If four DDR memory modules are installed, please use memory of the same storage capacity in

order to use dual channel memory and for to detect all the DDR memory modules.

We'll strongly recommend our user to slot two DDR memory modules into the DIMMs with the same color in order for Dual Channel Technology to work.

זה ציטוט מהחוברת של הלוח אם.

לא מצויין מתי יהיה DDR400 ומתי DDR333.... :/

מישהו פעם אמר לי שכאשר יש 4 סטיקים זה יעבוד בDDR333 אבל אני לא מצליח לאמת את זה, ואני מפחד שאני אקנה סתם 2 עכשיו :( (כי אם זה לא יעבוד ב400 אני מעדיף לקנות שני סטיקים של 512...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את הבעיה, בציטוט שלך פשוט רשום שאם הRAM שלך הוא בתדר של DDR300 אז התעבודה תהיה 5.3GB לשניה, ואם זה DDR400 אז 6.4GB לשניה, כמו שאתה רואה ההבדל לא מהותי, ואפילו תיאורטי אם תשאל אותי.

כך או כך, בלי קשר לזה אני אמליץ לך למכור כיד שניה את הזכרונות שיש לך כעת [לא שהם רעים...] ולקנות שניים של 512MB, זה יהיה יעיל יותר בלי שום קשר.

-ג'ו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...