מישהו מכיר מקור מידע טוב ל-GPS זעיר? - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מכיר מקור מידע טוב ל-GPS זעיר?

fog87

Recommended Posts

אני מתעניין במערכות זעירות אז אם מישהו מכיר מקום שאפשר למצוא בו חומר טוב על הנושא כמו טווחי שידור, אופן פעולה, מחירים וכו' אשמח אם ישים פה לינק.

נ.ב. אני מתעניין בככלל במערכות איתור זעירות אז אם מישהו מכיר חומר על מערכות אחרות למשל מבוססות רדיו אז זה גם יתקבל בברכה

תודה לעונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה אלמנטים שאתה צריך להתחשב בהם (ובדר"כ אחד בא על חשבון השני)

כמה זעיר?

מה מקור הכוח, ואם הוא מתכלה (בטריות) לכמה זמן הוא אמור להספיק?

אם אתה רוצה גם לשדר את המיקום שלו, לאיזה טווח, ובאיזו תדירות? (כלומר כל כמה זמן אתה מצפה לקריאה)

יש פתרונות כמו אלה שמשתמשים בהם במערכות כמו איתוראן שמבוססים על תקשורת סלולרית, ואז אין לך בעייה של טווח (אלא אם אין קליטה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער, אני לא מכיר שום דבר שעונה על זה.

גם לא ענית לגבי כמה זמן אתה מצפה שזה יפעל רצוף.

עוד גורם זה כמה כסף אתה יכול להשקיע בזה. הדברים האלה לא כ"כ זולים.

אם אתה מחפש משהו שהוא לא סלולרי, לטווח כזה, נראה לי שתצטרך אנטנה די גדולה. (אפילו WiMax לא מגיע לטווחים האלה)

שעוני דווקא יש. גם יש כאלה עם חיבור USB. אבל לא ראיתי משהו שכולל גם משדר.

אם אתה יכול להתפשר קצת על גודל, או לפחות לחלק את המערכת לשני חלקים (GPS+משדר) אתה יכול אולי לחבר שעון כזה למשהו שמקבל ממנו את הנתונים ומשדר אותם.

אה, עוד דבר - בגודל של מחשב כף-יד נראה לי שכבר יש פתרונות כאלה (עם תקשורת סלולרית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ, חיפשתי קצת, שעוני GPS יש די הרבה, ודי פופולרי, פשוט תחפש ב- froogle משהו כמו GPS Watch.

כאלה שכוללים גם תקשורת יש פחות. זה נראה נחמד, אבל די יקר.

יש את הצעצוע הזה שהוא בעצם טלפון סלולרי מוגבל שאתה יכול לקבל את המיקום שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב, תתעלם מנושא הכסף, תניח שהוא בלתי מוגבל.

מה שמעניין אותי זה שהמערכת תהיה כמה שיותר קטנה וכמה שיותר טובה (תשדר למשך זמן גדול יותר, בהפרשים קטנים יותר, לטווחים ארוכים יותר)

והדגש הכי חשוב - חייבת להיות לה יכולת שידור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב, תתעלם מנושא הכסף, תניח שהוא בלתי מוגבל

בוא נכניס קצת פרופורציות.

עם כסף בלתי מוגבל אפשר להעלות לווין שיעקוב (אופטית) אחרי המטרה בלי הגבלת זמן, בלי הגבלה בטווח, ובלי שום מכשיר שהמטרה צריכה להחזיק (למרות שזה יכול לעזור).

אז לא באמת התכוונת "בלתי מוגבל", נכון?

אם תפרט מה המגבלות האמיתיות שלך ולמה אתה הולך להשתמש בזה, זה ייקל על מציאת הפיתרונות.

אם אתה מחפש מוצר מדף, תחפש בחנויות של מוצרי מעקב ואבטחה.

מה רע בשני המוצרים שהצעתי קודם?

הנה עוד אחד שנראה לא רע בכלל, ויש עוד כמה מוצרים דומים באותו אתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני צריך לתכנן מערכת דומה לזאת http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3325615,00.html

רק לבני אדם

זאת אומרת שאם אני רוצה לשלוח מישהו למקום מסויים צריך להיות לו על הגוף משהו שישדר לי את המיקום שלו כמו שאמרתי למעלה

עכשיו חשוב שגם אם יחפשו חיפוש שטחי על הגוף של הבנאדם שאני שולח לא ימצאו את זה או ימצאו משהו שלא ייראה חשוד (למשל שעון)

ואני לאו דווקא חייב מוצר מוגמר אלא רק טכנולוגיות דומות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי זה צריך להיות צמוד לגוף שלו כדי שזה לא ייפול אם הוא חוטף מכות או רץ או לא יודע מה וחוצמזה זה צריך להיות קטן יותר (אני חשבתי על משהו שהוא שעון או משהו שאפשר להכניס בסוליה של הנעל). כמו שאמרתי זה צריך להיות קטן ומוסווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...