שאלות לגבי העתודה - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי העתודה

Walter Samuel

Recommended Posts

שלום Dimer,

תוכל לענות לי על השאלה הבאה?

מי שלומד פיזיקה משובץ כמו שצריך?

תודה.

גם לא תמיד :nono:

אני זוכר שאחד החברים של חבר שלי שלמד איתי כימיה כמעט הגיע לתותחנים כדי לחשב איפה יפגע פגז.... :kopfpatsch: או משהו כזה..... :bash:

אמורים ללקק לך את התחת אז, יש 4 עתודאים של כימיה נכון לעכשיו...

מה הכוונה???

אני יודע שבכל מחזור של כימאים/מהנדסי כימיה יש בערך 30-35 מסיימים.

איפה אתה משרת ומה עיסוקך שם?

אני משרת בפיקוד העורף, יותר מזה אני לא רוצה לפרט.

מומלץ לגלוש בפורום עתודה בתפוז.. יש המון מידע על המסלול...

בגדול יש סיכון לא קטן במסלול הזה לקבל חרא של שיבוץ. קצין מצגות (קפ"ט) ועוד שטויות כאלה..

ואל תגידו לי "אבל למה לצבא להשקיע כל כך הרבה כסף במהנדס אם הוא יהיה פקידה אחרי זה?" אז אני אגיד לכם שהצבא רק עושה על הגב שלכם כסף.

חישוב זריז:

מימון תואר ארבע-שנתי 34,000 ש"ח

שכר 3 שנים חובה 25,200 ש"ח

שכר 3 שנים 360,000 ש"ח (יצאתי מנקודת הנחה של 10k לחודש למרות שזה בערך 7- לחודש שכר מהנדס ללא תופסות)

סה"כ 419,200 ש"ח עולה לצבא.

בניגוד לקחת מהנדס מהאזרחות שיעלה לו 720,000 ש"ח לתקופה של 6 שנים לפחות (שוב בשכר של 10k לחודש).

לכן הצבא יכול להרשות לעצמו להשתמש במהנדסים בתור פקידות..

המלצה שלי לכל המלשבים הצעירים פה.. תכנסו לפורום בתפוז ותתעדכנו לגבי המסלול.. תשכילו מהמידע שם, ואם עדיין תרצו ללכת שיהיה לכם המוןןןן בהצלחה :)

נספחת (לצערי) עם המשכורת של 10K.

מצד שני אתה יכול להתנוון 6 שנים בתפקיד שלא קשור למה שלמדת אבל הצבא עדיין מגדיר אותו שיבוץ בתפקיד (או קרוב לתפקיד)..

מצד שלישי שהוא הצד הראשון, יש אפשרות באמת להרוויח המון ניסיון שזה מאודדדדדד יתרום לאזרחות, במיוחד בתחום של מדעי המחשב כי רוב העתודאים של זה מקבלים שיבוץ של תוכניתנים ומשם מתפתחים.

בקיצור: זה מסלול מסוכן, תשאלו את עצמכם אם אתם מוכנים להשתתף בניסוי :)

אתה בעיקרון צודק אבל קצת מגזים. פשוט צריך לא לפתח ציפיות שווא

אני מכיר המון עתודאים בצבא, אנחנו הרי מין קהילה ;D מדוכאת כזאת :'(

רובם היו בטוחים שיהיו משובצים במקצוע אבל הגיעו לאוריינטציה מקצועית במקרה הטוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הנדסת תוכנה הרבה יותר קשה

היום אני לומד הנדסת תוכנה במכללה (וכן זה סוג חדש של עתודה, אני מהמחזור הראשון)

קודם כל לומדים הרבה יותר שפות (בשנה שלישית ורביעית אתה לומד שפה חדשה כל 2 הרצאות - הסבר כללי, יתרונות וחסרונות, את ה-Syntax לך תלמד לבד)

בהנדסת תוכנה משולב גם אלגברה ומתמטיקה ברמות יותר גבוהות

BS.

1. הנדסת תוכנה לא יותר קשה, אולי יש להם יותר קורסים לא חשובים, אבל מצד שני יש להם עוד שנה לעשות אותם(ארבע מול שלוש). חוץ מזה, סטודנטים למדעי המחשב והנדסת תוכנה עוסקים באותם עבודות באזרחות.

2. הרבה יותר שפות? במשך שנתיים כול שתי הרצאות שפה חדשה? לא נראה לי שיש כ"כ הרבה שפות. חוץ מזה, ללמוד שפת תכנות אחרי שיש לך כבר את הבסיס זה טכני, קל ובנאלי. לא יודע מה קשה בזה..

3. יותר מתמטיקה? מתמטיקה היא הבסיס של מדעי המחשב והנדסת תוכנה והם לומדים בדיוק את אותם הקורסים ובאותם הרמות. הקורסים הנוספים שעושים בהנדסת תוכנה(שפתוחים אגב כקורסי בחירה למדעי המחשב) לא דורשים רמה גבוהה יותר של מתמטיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע? סביר להניח שאני יודע יותר טוב ממך אם ככה אתה רושם.

איזה יופי, אתה מתייחס למילה מההודעה שלי וכול השאר זורק לפח, זה אומר משהו, אתה יודע...

דבר שני, בהודעה המקורית שלך אתה התייחסת למדעי המחשב, לא אמרת ארבע שנתי או תלת שנתי, ככה שאני לא מבין מאיפה באה ההודעה האווילית הזאת. חוץ מזה, רוב האנשים עושים מדעי המחשב תלת שנתי ויש אפילו אונברסיטאות שלא מציעות תוכנית ארבע שנתית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמאס לי לכתוב 3 פעמים את אותו דבר

מדעי המחשב זה לא (לא לא לא לא לא לא לא, תעשה לולאה מ-0 עד 50 והדפס "לא") הנדסת תוכנה

זה שונה לחלוטין

אה, ולקרוא קודם עוזר

כבר כתבתי מה המקור שלי, אני מניח ש"קצת" קשה לך לסתור אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אין לי בעיה לסתור אותו. לפי ה"מקור" שלך כל תכנית של מדעי המחשב(ארבע שנתי או תלת שנתי) היא B.S.c, אבל זה לא נכון. בטכניון התכנית התלת שנתית היא B.A וארבע שנתית היא B.S.c. באת"א אין בכלל תכנית ארבע שנתית ואני בטוח שבעוד הרבה אונברסיטאות יש הבדלה בין B.A ל-B.S.c, אף על פי שדוגמא אחת מספיקה על מנת להפריך את הטענה.

עכשיו שסגרנו את זה, מה באשר לשטויות שרשמת בנוגע לרמת המתמטיקה? לא אתה, או ה"מקור" שלך התייחסתם לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיים מדעי המחשב B.A

אבל אם נחשוב הפוך

אם מדעי המחשב תלת שנתי הוא זהה להנדסת תוכנה (רק מתפרס על שלוש שנים במקום ארבע)

אז מה ההבדל בין מדעי המחשב ארבע שנתי להנדסת תוכנה? לפי מה שאתה אומר אין הבדל, הם למעשה אותו הדבר

אבל בפועל מדובר על פקולטות שונות (הנדסת תוכנה שייך לפקולטה להנדסה), עם ספי קבלה שונים לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיים מדעי המחשב B.A

קיים

אבל אם נחשוב הפוך

אם מדעי המחשב תלת שנתי הוא זהה להנדסת תוכנה (רק מתפרס על שלוש שנים במקום ארבע)

אז מה ההבדל בין מדעי המחשב ארבע שנתי להנדסת תוכנה? לפי מה שאתה אומר אין הבדל, הם למעשה אותו הדבר

למעסיקים לא משנה אם למדת 3 או 4 שנים. בעיקרון מדעי המחשב זה אולי קצת יותר תיאוריה ויותר מתמטיקה והנדסת תוכנה יותר על הקטע הפרקטי,בעיקר תכנות. בוגר מדעי המחשב מועסק כמהנדס תוכנה לכל דבר.

אבל בפועל מדובר על פקולטות שונות (הנדסת תוכנה שייך לפקולטה להנדסה), עם ספי קבלה שונים לחלוטין

קודם כל לומדים הרבה יותר שפות (בשנה שלישית ורביעית אתה לומד שפה חדשה כל 2 הרצאות

לא הולכים ללמוד הנדסת תוכנה כדי לדעת יותר שפות תיכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. לא קיים מדעי המחשב B.A? אני כבר אמרתי שכן ונתתי את הטכניון כדוגמא, אז למה אתה הולך עם הראש בקיר? אתה מוזמן להסתכל פה:

http://www.cs.technion.ac.il/undergraduate/programs/cs_catalog_2006_2007.pdf

מה בקשר לשאלה על רמת המתמטיקה? אתה מוכן להתייחס אליה במקום ללכת איתי למחוזות אחרים?

אני אף פעם לא אמרתי שמדעי המחשב שווה הנדסת תוכנה, אני אמרתי שההבדל בינהם זניח. את הקורסים של הנדסת תוכנה אפשר ללמוד כקורסי בחירה של מדעי המחשב, אף על פי שהם דורשים רמה מתמטית יותר גבוהה(כמו שאתה אמרת, אבל זו שטות מוחלטת, כן?). הנדסת תוכנה באה להכשיר אותך להתעסק עם מערכות תוכנה גדולות ונהל פרוייקטים, אבל בפרקטיקה, אף אחד לא יעסיק סטודנט חסר נסיון כמנהל פרוייקט. המעסיק יחכה שתצבור מספיק נסיון ואז, אם תיהיה טוב הוא ימנה אותך להיות מנהל פרוייקט. ברם, במשך ההתמחות, אתה והסטונדט למדעי המחשב עשיתם אותו הדבר ושניכם מכירים את המערכת אותו הדבר ככה שאין מניע לא למנות את הסטונדט למדעי המחשב למנהל פרוייקט אם הוא טוב ממך. אתה מוזמן להסתכל במודעות הדרושים ולראות שתמיד רשום סטונדטים למדעי המחשב/הנדסת תוכנה. אין שום הבדל בינהם.

העובדה שאלה שני מסלולים שונים לא אומרת שמדובר בשני מקצועות שונים. ההבדל בין הנדסת חשמל עם התמחות מסויימת לבין הנדסת מחשבים היא זניחה לחלוטין, אבל אלה עדיין שני מסלולים שונים עם שני ספי קבלה שונים. מכאן נובע, שהמשפט האחרון שלך הוא לא הוכחה שמדעי המחשב שונה לחלוטין מהנדסת תוכנה.

ומעסיקים גם חתולים בתור כלבים?

אתה לא יכול להיות מועסק בתור מהנדס תוכנה אם לא למדת הנדסת תוכנה

בטח שאתה יכול, אתה יכול ללמוד מדעי המחשב ולהיות מועסק כמהנדס תוכנה. תסתכל במודעות דרושים. אתה גם יכול ללמוד מתמטיקה או פיזיקה ולהיות מועסק כמתכנת אם אתה טוב בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LiorP23

WTF MAN??? איזה חרק עקץ אותך? מהודעותיך בפורום תמיד תיארתי אותך לעצמי כבן אדם אדיב ומקצועי.

מה קרה פתאום, שאתה מתנגד להקשיב לדעות של אנשים שלומדים באוניברסיטאות, כשאתה לא לומד באחת מהן?

וד"א אם ה"מקור" שלך מרצה אצלנו באוניברסיטה, למה הוא לא מופיע כאן:

http://www.cs.tau.ac.il/faculty.html ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין קשר לאוני' או מכללה

ד"א המרצה שלי הוא מרצה להנדסת תוכנה

אתה מסתכל בפקולטה למדעי המחשב

it4chi

אולי רק בטכניון יש מדעי המחשב B.A

אני יודע בוודאות שבאוני' ת"א, בעברית ובבר אילן אין דבר כזה מדעי המחשב B.A

בכל מקרה אתה יודע מה אומרים על B.A

אתה מוזמן לשבת ולהשוות קורסים בין מדעי המחשב והנדסת תוכנה

אפילו בדברים הכי קטנים אתה תגלה למשל שבמדעי המחשב לא לומדים מיקרו-ארכיטקטורות ולא אלגברה ליניארית, ולא מערכות ספרתיות באותו עומק כמו הנדסת תוכנה

למעשה אתה תגלה שלאלגברה ליניארית יש אפילו שם אחר - אלגברה ליניארית להנדסת תוכנה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבן גוריון כל מה שאתה מדבר עליו לא קיים. הנדסת תוכנה ומדמ"ח לומדים אותה אלגברה, אותה חדו"א, אותה מערכות ספרתיות, ומדמ"ח אפילו לוקחים הסתברות חזקה יותר ומישדי"פ. לא שהנדסה זה לא טוב, פשוט למדמ"ח יש דגש תיאורטי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...