עזרה עם לדים... - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם לדים...

yossik17

Recommended Posts

הייי שלום אני רוצה לעשות תאורת לדים.

איך לחבר את הלדים מבחינת כבלים.

כלומר,איזה רגל לחבר לחוט שחור אדום,צהוב..וכנ"ל לגביי נגדים...

אם אפשר אז תראו לי תרשים או משהו....

נ.ב.

איזה הספק מגיע לכונן דיסקטים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללד יש שתי רגליים - ארוכה וקצרה.

הארוכה היא ה+ בלד והקצרה היא ה- בלד.

את הנגד מחברים לרגל הארוכה של הלד (לפלוס).

אם יש לך נגד שיוריד את המתח מ12 וולט למתח הלד אז אתה אמור לחבר את הפלוס של הלד (הרגל עם הנגד) לחוט הצהוב במולקס ואת האדמה לחוט השחור הסמוך אליו.

אם יש לך נגד שיוריד את המתח מ5 וולט למתח הלד אז אתה אמור לחבר את הפלוס של הלד לחוט האדום במולקס ואת האדמה לחוט השחור הסמוך אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון לאיזה מתח מגיע, אז מגיע 5/12 וולט כמו להתקנים האחרים. הספק זה משהו שנקבע על ידי כמה שהכונן צורך. נשמע לי כאילו אתה רוצה להשתמש בחיבור של הפלופי בשביל הלדים, זה בסדר גמור, זה פשוט חיבור קטן יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה הבנתי בקשר ללדים.

לdc האמת רציתי לחבר מאוורר לחיבור של הפלופי אבל אני לא יודע איך לחבר את זה כי אין פינים במאורר יוצאים שלוש חוטים וזהו אז אני רוצה לחבר אותם דרך הספק ולא אז איך עושים את זה מה למה?

במאורר יש שלוש חוטים אדום,כחול,שחור אז מה למה?

נ.ב.

מי נותן מתח 5v ומי 12v האדום או הצהוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאווררים עובדים על 12V. אדום לאדום, שחור לשחור. החוט הכחול במאוורר נועד לבקרה - זה מעביר נתונים על המהירות של המאוורר ללוח האם או לתוכנה שיודעת לקרוא את הנתונים האלה. אם יש לך מקום על הלוח לחבר את המאוורר אני ממליץ לך לחבר אותו שם ולא חיצונית.

החוט הצהוב נותן 12V והאדום 5V, השחורים זה אדמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לד עולה שקלים בודדים, אני לא יודע כמה זה בחנות, אני קניתי ממישהו ברחובות שהיה לו סטוק מטורף, עלה לי משהו כמו 2 שקל לאחד. אני לא זוכר איך מצאתי אותו, אבל עם הכמות שהיתה לו בטוח נשאר לו משהו. גם נגד זה עניין של שקלים בודדים. על כמה לדים מדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...