להקיא מתושבי שדרות - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להקיא מתושבי שדרות

Guy King

Recommended Posts

אתה מפספס לגמרי את הנקודה של הדיון.

הכוונה היא שאותם תושבי שדרות שיצאו לנופש באילת על חשבון

מישהו אחר, רוצים להשאר שם על חשבון מישהו אחר, במקום להגיד תודה ולשתוק.

אם הם רוצים להשאר באילת, שיעשו זאת על חשבונם הפרטי או על חשבון הממשלה.

אבל לדרוש את זה מנדבן שעושה זאת מטוב לב, זאת פשוט כפיות טובה וכאן

כל מטרת הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תסלח לי, כן, אבל אחרי 7 עמודים למקרה שלא שמת לב זה כבר לא ממש הנושא המדובר, עם כל הצער..

הגיע לפה איזה חתול זקן וטען שהם סתם בכיינים כי קסאמים זה כמו סוכריות שזורקים עליך בבר-מצווה.. מאז, כל נושא הדיון הוא הרבה יותר כללי, ומדבר על תושבי שדרות וה"בכיינות" שלהם, ללא קשר למקרה הספציפי של גיידמק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיגועים יש כל הזמן, לפחות ניסיונות, אם לא היה שב"כ היינו פה מתפוצצים על ימין ועל שמאל.

כנ"ל קאסמים, מהרגע שיתחילו ב-2001 זה לא יסתיים לעולם. אולי יהיה אפשר לסכל את זה (מערכות ליירוט, הגנת הבתים), אבל הם תמיד ימשיכו לנסות - כמו פיגועים.

וכמובן שברגע שהם יגיעו לרמה הטכנולוגית הבאה הם יירו טילים שיגיעו גם עד גוש דן. אנחנו מדינה קטנה ובעזרת הסיוע שהם מקבלים מאיראן ומסוריה אם זה ימשך בקצב הזה הם יוכלו בעתיד הלא מאוד רחוק להגיע לכל נקודה במדינה (אם חושבים על זה - פיגועי התאבדות זאת כבר דרך שאיתה הם יכולים להגיע לכל מקום במדינה, ועוד להבטיח פגיעה בריכוזי אוכלוסיין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהכי מצחיק אותי זה השינוי שעבר על השמאל בישראל..

כשהקסאמים האלה נפלו על יישובי גוש קטיף, הם אמרו: "זה בגלל שהם מתנחלים!!!! נבלות!!! הלוואי שימותו כולם והפלסתינים האומללים יקבלו את האדמות שלהם בחזרה!!!!!11"...

עכשיו, אחרי ההתנתקות ועקירת היישובים - כאשר הקסאמים נופלים על שדרות (ואני חס וחלילה לא מזכיר את צמד המילים "אמרנו לכם") כבר אין להם שום תירוץ לפעולות הטרור האלה אז הם מסתפקים ב"כולה קסאמים, לפני 30 שנה אנשים סבלו הרבה יותר ולא התלוננו.. לכו תזדיינו ותסבלו בשקט, תעזבו אותנו כבר! ימניים חראות!".. ::)

אבל קטע מצחיק, לשמאל בכל זאת יש הסבר לטרור הזה - הוא טוען שהם עושים את זה כי הם סובלים. כי הם רוצים שלום ואנחנו כל הזמן בהם פשעי מלחמה. הם עדיין מסרבים לקלוט שהם פשוט עושים את זה כי הם מוסלמים - ששונאים את היהודים ורוצים להרוג את כולם. זה הכל. YES, IT IS AS SIMPLE AS THAT.

יאפ, כל השמאל הזה, איך הוא הורס את המדינה.

אני מבקש ממך, בכל לשון של בקשה להפסיק עם הגישת "ימין גאון שמאל לטמיון" - לא כללללללל השמאל חשב שירו קסאמים על המחבלים בגלל שהם מחבלים נבלות והפלשתינאים אומללים, השמאל הרדיקלי חשב את זה, זה כמו שאומר שכלללללל הימנים רצחו את יצחק רבין.

אני שמאלני, אפילו שמאלני מניאק If you will ואני לא חשבתי שהמתנחלים הם נבלות.

סליחה, הרשה לי לתקן את עצמי - יש מתנחלים נבלות אבל, ואתה לא תאמין - יש גם מתנחלים שהם לא נבלות!

אומנם המין האנושי מחולק לקבוצות שונות ומשונות ואפשר להכיל מספר דברים על קבוצות, אבל בכל זאת כל אדם הוא לרשות עצמו והחלטותיו ברשותו, לא בקבוצתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל יושבי תל-אביב שיורדים על תושבי שדרות סתמו את הפה לפני שאני ייקדח לכם עוד חור בתחת, אני מחיפה וסבלתי במלחמה, ביום ה- 9 פשוט לא יכולתי יותר ועברתי לתל-אביב.... כאילו שהייתי בחו"ל... שום דבר!! כאילו זה לא חלק מהמדינה שלי בזמן שכל 5 דקות אני מתקשר לאמא שלי ושומע את האזעקות ברקע.

אני מדבר עם תל-אביבים:

אני: "נו מה אתה אומר על המלחמה? בוא נא איזה מפחיד זה"

תל-אביבי: "כן, חבל"ז.... טוב אני רעב אתה בא לאכול שוארמה?"

האנשים מפחדים לחזור!!

מי שלא מבין מה זה פחד-חרדה מטילים (טילים-ראקטות-צינורות זה לא משנה!) שיסתום את הפה שלו וילך לשחק NFS.

איזה טמטום. עם כמה תל אביבים כבר דברת? עשרות בודדות אם בכלל. מזה אתה מסיק שכול התל אביבים אטומים ועוד מאיים שתקדח לי חור בתחת? מה קרה? מי אתה בכלל? אתה מצפה שאנשים במרכז הארץ יפסיקו את החיים שלהם? יצמדו כול היום לטלוויזיה? אי אפשר ללכת לשבת בבית קפה כי יש בצפון מלחמה? אני לא מבין, באמת שלא. הייתה בצפון מלחמה, עקבתי אחרי ההתפתחויות, דברתי על זה עם אנשים, אבל זה לא מנע ממני ללכת לסרט בסינמה סיטי שבו היו גם הרבה תושבים מהצפון שבאו למרכז כמוך. לא יודע, אולי הם היו צריכים ללכת לסרט ואני הייתי צריך לשבת במקלט בשביל להזדהות איתם...

דבר שני, גם אני מגנה את ההתנהגות של תושבי שדרות שהוזכרו בכתבה. אני מבין שהם לא רוצים לחזור לשדרות כי הם מפחדים, אבל אין מה לעשות! הם צריכים להבין ששאר תושבי שדרות ממשיכים לסבול בגלל שהם ברוב חוצפתם לא מוכנים לעזוב. אתה יודע ממה זה נובע? זה נובע מכול תרבות "המגיע לי" ו"אנחנו מקופחים", "תושבים סוג ז'". הם באמת "תושבים סוג ז'" אם ככה הם מתנהגים. זה הרבה יותר גרוע מההתנהגות של פלוני התל אביבי שלך. הם יודעים שהאחרים ממשיכים לסבול בגללם, אבל הם לא שמים זין! כל אחד לעצמו! מגיע להם! ואתה עוד לא מתבייש לדבר על חוסר סולידריות בת"א? זה שאתה גר בצפון לא נותן שום זכות, אבל שום זכות למנוע מאנשים להביע את הדעה שלהם. סיוון שלומוב היא אם חד הורית בגיל 24 עם שני ילדים בגלל ההחלטות שלה! אבל בכול זאת, מגיע לה ארוחות חינם ויש לה זכות לצעוק על עובדי המלון בשביל לקבל ארוחות.

דוחה.

לתשומת לבך: בהודעה לא תמצא שום גרגיר של פוליטקה, אז תשאיר את זה ככה, באספקט החברתי-אנושי ואל תתחיל לדבר איתי על הפקרה מצד הממשלה.

עריכה: להזכירך, גם בת"א פחדו מטילים בזמן מלחמת המפרץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם.

אני תושב שדרות ואני חווה את זה על בשרי יום יום..

לגבי האנשים שירדו לאילת.. ממש גועל נפש! אני לא מסוגל ללכת למקום כזה ובשביל לראות את אותם האנשים שיורדים על חשבון מישהו אחר ובלי חשק!

ממש התנהגות מגעילה יש להם.. אני לא ירדתי רק בגללם והחלטתי להישאר בשדרות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הדיון בצורה כללית כי זה פשוט חוזר על עצמו בפעם המי יודע כמה...

רק רציתי להוסיף משהו שקראתי היום ב"ישראלי" (העיתון הזה שמחלקים ברכבת...)

הכותרת הייתה משהו בסיגנון "שר הביטחון: אין פיתרון לקסאם, נמשיך להתמגן"... בקצב הזה שדרות תהייה העיר התת קרקעית הראשונה בעולם...

וזה שקר שאין פיתרון.... פשוט הוא לא יראה יפה על המסך ויפחית את הסיכוי להיבחר לראשות הממשלה, אז בינתיים יותר משתלם לתת לאנשים למות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(לא קשור לאו דווקא לשרשור הזה)

זה ממש עצוב לראות כמה זמן ואנרגיה אפשר להקדיש לדברים כל-כך חסרי חשיבות.

עד כמה אנשים מצליחים לרמות את עצמם, להאמין באשליות.

רובוטים, תתעוררו!

:-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Mantis, בלי לנסות לגנוב דיונים, פתח נושא חדש.

IG - ברור שכל פתרון מונע משיקולים פוליטיים, אין לי ספק שלעמיר פרץ אכפת יותר מהקריירה הפוליטית שלו מאשר עוד כמה הרוגים בשדרות, אבל לא נראה לי שיש פתרון. וד"א, ישראלי מחלקים גם באגד ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי, כן, אבל אחרי 7 עמודים למקרה שלא שמת לב זה כבר לא ממש הנושא המדובר, עם כל הצער..

הגיע לפה איזה חתול זקן וטען שהם סתם בכיינים כי קסאמים זה כמו סוכריות שזורקים עליך בבר-מצווה.. מאז, כל נושא הדיון הוא הרבה יותר כללי, ומדבר על תושבי שדרות וה"בכיינות" שלהם, ללא קשר למקרה הספציפי של גיידמק.

אני די בטוח שOLD CAT היה ציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר לי שיעורי ספרות בתיכון, שהמורה ניתחה את מה שהמשורר כתב ואמרה שאולי הוא לא היה מודע לכל המשמעויות של דבריו ::)

ו-Milford Cubicle, אתה לא הוגן, כי אם מישהו היה כותב לך את זה היית רוצה לתת לו באן. ואתה גם מאוד יהיר, אני ממש לא מבין באיזו זכות.

המשמעות מאחורי דבריו ברורה, וכולם הבינו אותה אינטואטיבית, להתחרות מי מגדיר יותר טוב את דבריו (ציניות, משמעות אמיתית וכו') זה לחפש בקטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהיכן בדיוק הטיעון הזה בענין הקסאמים והסוכריות? אולי בחלק בו הצגתי את האופן בו אנשי הימין תוקפים את הקיבוצים, אשר בפועל גילו יותר יכולת עמידה ודבקות במטרת הקמת ובניית המדינה? אולי בחלק בו הצגתי את ההבדל בין אופן ההתיחסות לנושא של אנשי שדרות היום לעומת אנשי הקיבוצים אז, וטענתי שזה בגלל החינוך ה"שמאלני" של הקיבוצים שאותו אנשי הימין תוקפים כל הזמן?

לפחות תדייק גם כשאתה משמיץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון Old Cat, זה היה אז.

אבל, אז זה אז, ולא היום :)

יש היום סטנדרטים שונים והמדינה עצמה נמצאת הרבה פחות בראש מעיניי יושביה, אפילו בקיבוצים עצמם תמצא הרבה פחות פטריוטים לוחמניים שהיוו את המודל לדמות הצבר הישראלי בתקופת בן גוריון.

פעם רווחה הגישה של אזרחים למען מדינה (שהיא מאוד קיצונית אני חייב לומר, יהיה זה ימין או שמאל), היום רווחת הגישה של - הקמנו, עשינו - עכשיו המדינה היא לעמן האזרחים.

מסכים איתך, אכן השתנתה רבות הגישה. הנקודה שלי: בכלל לא משוכנע שכבר זכינו להיות במצב בו אנו יכולים להרשות לעצמנו את השינוי הזה. בנוסף: ראוי לברר בזכות איזה חינוך ובזכות אילו תפיסות עולם השתנתה הגישה, ומה משמעות השינוי הזה לעתידנו כאן כעם וכמדינה. אבל אלה כמובן נושאים אחרים שאינם נוגעים ישירות בנושא השרשור הזה. הנקודה שלי היתה האיזכור בהבדל הגישות והרצון לעמוד ולהלחם, בין אלו שהיום נוהגים לקלל ולהשמיץ אותם (מה שאומר כמה דברים לא יפים על המשמיצים והמקללים) לבין אלו שדורשים שידרוג ברמת המלון (על פי השמועה, כפי שכתבו מקודם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...