צריך טיפ או רעיון לגבי איך לחבר (ולסדר) מספר דיסקים קשיחים וכונני CD... - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך טיפ או רעיון לגבי איך לחבר (ולסדר) מספר דיסקים קשיחים וכונני CD...

Moooshe

Recommended Posts

נתחיל במה שיש לי לחבר:

WD 80GB 8MB CACHE

Ricoh 7200A-DP CD-RW

Creative CD-ROM *32 (PIO)

עכשיו מגיעה הבעיה שלי... אני משכפל לא מעט דיסקים (מה-CD לצורב) ואני צורב לא מעט דיסקים מחומר שנמצא על ה-HDD. אני לא רוצה להאט את ביצועי הדיסק הקשיח ולכן אני לא רוצה לשים יחד איתו על אותו IDE אף אחד מהכוננים הנ"ל. אני גם לא רוצה לשים את הצורב וה-CD יחד על אותו IDE כי זה יכול לגרום לבעיות בשכפול דיסקים (הכונן CD הזה גם ככה גרוע...).

מה עושים? :/

ד"א, יש לי RAID על הלוח... יהיה אפשרי פשוט להעביר את הדיסק של ה-80GB ל-RAID ולעשות ממנו boot או שזה יכול להרוס משהו? (גיליתי כבר שה-RAID לא תומך ב- dynamic disk... הוא פשוט פירמט לי דיסק שחיברתי אליו!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחבר לערוץ הראשון את הדיסק והסידי

לערוץ השני את הצורב

אין לך מספיק דיסקים בשביל בקר הרייד (בפעם באה שתרצה דיסק של 80 תקנה 2 של 40 ותחבר לרייד)

?!

לחבר את הדיסק וה-CDROM יחד יוריד לי את המהירות של הדיסק פלאים... ול-RAID אפשר לחבר גם דיסקים בודדים, זה לא חייב להיות ב- stripe או mirror.

מישהו יודע אם הביצועים והאמינות של הבקר raid onboard טובים כמו אלה של החיבורי IDE הסטנדרטיים? אני יכול לסמוך עליו עם הדיסק הראשי שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לחבר דיסק בודד ל RAID ולעשות ממנו BOOT, אבל זה לא תמיד פשוט.

זה תלויי בלוח.

יש לך מושג איך זה יעבוד עם ה- 7vrxp rev 2? הייתי מנסה הכל וגומר עם זה אבל אחרי כל המידע שאיבדתי בחצי שנה האחרונה בקריסת דיסקים וכו', אני רוצה להיות בטוח במה שאני עושה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה בכלל מנסה תגבה את המידע.

בלוחות של צריך לחבר את הדיסק לבקר RAID ובביוס של ה RAID (לא הביוס הראשי) צריך להגדיר מערך "RAID" של כונן אחד (זה לא באמת RAID אלא צורה לעקוף את זה).

אחרי זה בביוס הראשי צריך לשים את ה RAID ברשימת ה BOOT לפני הדיסק הקשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לערוץ השני את הצורב

אין לך מספיק דיסקים בשביל בקר הרייד (בפעם באה שתרצה דיסק של 80 תקנה 2 של 40 ותחבר לרייד)

?!

לחבר את הדיסק וה-CDROM יחד יוריד לי את המהירות של הדיסק פלאים... ול-RAID אפשר לחבר גם דיסקים בודדים, זה לא חייב להיות ב- stripe או mirror.

לא נכון בכלל

אתה יכול לחבר את הדיסק והCD על אותו הערוץ בתנאי שהדיסק יוגדר כמאסטר

לא תהיה לך שום ירידה במהירות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לערוץ השני את הצורב

?!

לא נכון בכלל

אתה יכול לחבר את הדיסק והCD על אותו הערוץ בתנאי שהדיסק יוגדר כמאסטר

לא תהיה לך שום ירידה במהירות

זה דווקא נוגד את הדיעה הרווחת פה... ואני לא מכיר את הנושא מספיק בשביל להתווכח עליו. מישהו מוכן לאשר/ להפריך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלויי בכוננים, בצ'יפסט ובביוס.

יש קומבינציות שלא מפריעות לדיסק לעבוד ב UDMA5 ולסידי ב UDMA2 על אותו ערוץ, יש כאילו ששניהם יעברו ל UDMA2.

אני לא מכיר דרך לדעת מראש מה יקרה, ההנחה הבסיסית היא שהם שניהם יעבדו לפי המהירות של האיטי יותר אב זה לא תמיד נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלויי בכוננים, בצ'יפסט ובביוס.

יש קומבינציות שלא מפריעות לדיסק לעבוד ב UDMA5 ולסידי ב UDMA2 על אותו ערוץ, יש כאילו ששניהם יעברו ל UDMA2.

אני לא מכיר דרך לדעת מראש מה יקרה, ההנחה הבסיסית היא שהם שניהם יעבדו לפי המהירות של האיטי יותר אב זה לא תמיד נכון.

אני יכול לסמוך על כך שאם ב- device manager במאפיינים של הערוץ IDE אם הוא מראה לי ATA5 הוא באמת עובד במהירות הזאת? כי בדרך כלל אני רואה שם מהירויות שונות (אפילו ATA5 ו- PIO יחד..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...