שאלה - NTC 4.7.. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה - NTC 4.7..

Odedb52

Recommended Posts

שלום ;)

יש לי שאלה,

אני מחפש שתיתנו לי הצעות/ רעיונות לגבי מה אפשר לעשות עם חיישן חום (ראה תמונה..) זה NTC 4.7 (שאין לי מושג מה זה אומר)

אני רק יודע שזה טרמיסטור בשם ה"מיקצועי".

סתם תזרקו רעיונות ואני רוצה לראות מה כבר אפשר לעשות עם זה, אם בכלל.

ntcep8.jpg

ntc2jj8.jpg

תודה מראש,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מד חום... זה בערך מה שאפשר לעשות איתו...

אתה יכול לחבר אותו לכמה לדים וקומפרטורים ולכייל ככה שהלדים ידלקו בהתאם לטמפרטורה.

אתה יכול גם לחבר אותו לאיזה מיקרומעבד עם A/D ולהוציא ממנו קריאה מדויקת יחסית לתוך LCD או משהו דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מד חום... זה בערך מה שאפשר לעשות איתו...

אתה יכול לחבר אותו לכמה לדים וקומפרטורים ולכייל ככה שהלדים ידלקו בהתאם לטמפרטורה.

אתה יכול גם לחבר אותו לאיזה מיקרומעבד עם A/D ולהוציא ממנו קריאה מדויקת יחסית לתוך LCD או משהו דומה.

יש לך אולי אילו מעגלים פשוטים להראות לי...?

ולא מסובכים כי אין לי כוח להתחיל איזה פרוייקט עכשיו. :sleep:

ויש ל רק ארבעה ככה שיהיה משהו מתאים ולא עם מאה..

תודה מראש, :xyxthumbs:

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה... מדובר בנגד שמשנה את ההתנגדות שלו בהתאם לטמפרטורה.

בטמפרטורה של 25 מעלות הוא 4.7 קילו וככל שהטמפרטורה עולה ההתנגדות יורדת (ככל שהטמפרטורה יורדת ההתנגדות עולה).

כל מעגל שאפשר לבנות למעשה מנסה לבדוק את ההתנגדות שלו ומשום שלא מדובר במשהו טריוויאלי לגמרי, המעגלים האלה צריכים לא מעט רכיבים.

אני יכול לתכנן לך מעגל שאמור לעבוד אבל בגלל שאף פעם לא עבדתי עם הרכיב הזה אני לא יכול לוודא שזה יעבוד ובכל אופן הוא יכיל לפחות שלושה מגברי שרת (שאת זה אפשר להשיג בתוך ג'וק אחד), שלושה לדים ומינימום עשרה נגדים בערכים שונים והתוצאה של זה לא תהיה מי יודע מה... אולי רמזור... :-X

בכל מקרה, רכיב אחד כזה יספיק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה... מדובר בנגד שמשנה את ההתנגדות שלו בהתאם לטמפרטורה.

בטמפרטורה של 25 מעלות הוא 4.7 קילו וככל שהטמפרטורה עולה ההתנגדות יורדת (ככל שהטמפרטורה יורדת ההתנגדות עולה).

כל מעגל שאפשר לבנות למעשה מנסה לבדוק את ההתנגדות שלו ומשום שלא מדובר במשהו טריוויאלי לגמרי, המעגלים האלה צריכים לא מעט רכיבים.

אני יכול לתכנן לך מעגל שאמור לעבוד אבל בגלל שאף פעם לא עבדתי עם הרכיב הזה אני לא יכול לוודא שזה יעבוד ובכל אופן הוא יכיל לפחות שלושה מגברי שרת (שאת זה אפשר להשיג בתוך ג'וק אחד), שלושה לדים ומינימום עשרה נגדים בערכים שונים והתוצאה של זה לא תהיה מי יודע מה... אולי רמזור... :-X

בכל מקרה, רכיב אחד כזה יספיק...

אתה אומר בעצם, אם הבנתי נכון..

שלדוגמא אני בטמפרטורה של 25 מעלות כרגע.. ויש לי מעגל עם לד אחד בטור ל-9V לדוגמא.. הוא ישמש כנגד רגיל של 4.7 קילו?

ואם כן, למה צריך את המעגל ש"ייבדוק" את ההתנגדות?

תודה על התשובות..

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעדיף קודם כל לקבל תשובה לגבי השאלה הקודמת...

אתה אומר בעצם, אם הבנתי נכון..

שלדוגמא אני בטמפרטורה של 25 מעלות כרגע.. ויש לי מעגל עם לד אחד בטור ל-9V לדוגמא.. הוא ישמש כנגד רגיל של 4.7 קילו?

ואם כן, למה צריך את המעגל ש"ייבדוק" את ההתנגדות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשובות לשאלותיך מצויות בDatasheet של הרכיב:

http://www.murata.com/catalog/r44/el0770_1.pdf

נכון שזה נראה רכיב שונה בצורה אבל זה אותו רכיב רק ששלך הוא באריזה אחרת (TH לעומת SMT)

אני מקווה שאתה תצליח להבין מה קורה שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי על ידי גרף אתה יכול לחשב את הערך של הנגד בכל טמפרטורה

דוגמא:

vccig6.jpg

Rt=R0+αT

Rt הערך של הטרמיסטור בטמפ' כלשהיא

R0 ההתנגדות בטמפ' 0

αT-(אלפא T) זה השיפוע בדיוק כמו במשוואת קו ישר

בדוגמא הזאת Rt=1+(5-1)/(40-0)T=1+0.1T

עכשיו אתה בוחר ערך כלשהוא של טמפ' וככה אתה מוצא את ההתנגדות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...