מחפש מידע טכני - מהו בעצם זכרון ה GDDR3 של כרטיסי המסך? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש מידע טכני - מהו בעצם זכרון ה GDDR3 של כרטיסי המסך?

jacko_il

Recommended Posts

שלום,

אני יודע ש GGDR3 זהו בעצם DDR2 שעבר התאמה לכרטיסי מסך ומעביר 4 BIT במקום 2 ושגם שופר פיזור החום וצירכת המתח..

אבל אילו שבבים אלה?? יש להם תדרים מקוריים שהם אמורים לרוץ בו כמו שנניח יש 667 ו 800 ?? או שהיצרן קובע בעצמו מה התדרים ?

לפי מה נקבע התדר של הזכרונות - נניח לכרטיס X יש 256M ב GDDR3 ולכרטיס Y יש גם 256M עם GDDR3, אך התדרים של שניהם יכולים להיות שונים כמו שמיים וארץ.. מישהו יכול לתת לי מידע?

תודה..

*להעביר בבקשה אם לא הפורום המתאים..*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://en.wikipedia.org/wiki/GDDR3

היצרן עצמו קובע מה התדר, במגבלות היכולת של הזכרון אשר תלוי בעיקר בתהליך הייצור שלו.

לזכרון עצמו אין תדר באופן כללי, יש לו תדר מקסימלי בו הוא מסוגל לתפקד בלי שגיאות (תחת תזמונים מסויימים).

הזכרון גם לא "רץ" בצורה עצמאית, הלוח עליו הוא יושב (או במקרה זה כרטיס המסך) - מפעיל אותו בתדר שהוא רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכולל לענות על הכל אבל אולי חלק

DDR3 מגיע בכמה מהירויות אני מניח כמו לפי איכות הצי'פ ובנוסף יש גירסאות שמגיעות מומהרות מהמפפעל לכן זה יכול להיות אותו רק מומהר ולכן מהיר יותר

היצרן לא יכול לקבוע בעצמו את התדרים ברמה של עכישו אני רוצה שזה יעבוד על 2000MHZ אלא ברמה של לשים צי'פ יותר איכותי והיר ואולי להמהיר טיפה ואז להגיע למהירויות של 1000+

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יכולל לענות על הכל אבל אולי חלק

DDR3 מגיע בכמה מהירויות אני מניח כמו לפי איכות הצי'פ ובנוסף יש גירסאות שמגיעות מומהרות מהמפפעל לכן זה יכול להיות אותו זיכרון רק מומהר ולכן מהיר יותר

היצרן לא יכול לקבוע בעצמו את התדרים ברמה של עכישו אני רוצה שזה יעבוד על 2000MHZ אלא ברמה של לשים צי'פ יותר איכותי והיר ואולי להמהיר טיפה ואז להגיע למהירויות של 1000+

לא שאלתי לגבי אלא לגבי GDDR3 שזה דבר אחר לגמרי.. תודה בכל אופן על העזרה שלכם..

אז לדוגמא, בכרטיס שלי, 7900GT, איך אני יכול לדעת מה התדרים הגבוהים ביותר של הזכרון? למה הצ'יפים מסוגלים להגיע או האם קיים מצב שבו תדרים גבוהים מידי יורידו להם תיזמונים כמו שקורה בOC לזכרון DDR/DDR2 ?? ועוד שאלה בנושא, מדוע היצרנים לא משחררים את הכרטיסים שלהם על קצה היכולת שלהם? עובדה שבכל כרטיס מסך/מעבד אפשר ב99% מהמקרים להרים משמעותית את התדר ללא גרימה של שום נזק או חוסר יציבות.. והאם זה נכון של 7900GTX ול 7900GT יש בדיוק את אותם שבבי רק שהם מכוונים בתדרים שונים? (ואני לא חושב שזה מתאים לפורום OC וקירור כי אני לא שואל על OC ספציפי אלא יותר על שאלה כללית לגבי יכולת רכיבי הזכרון ומה שעומד מאחורי זה..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...