שאלות לגבי המסילות בספק וצריכת חשמל של ספקים.. - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות לגבי המסילות בספק וצריכת חשמל של ספקים..

pergola

Recommended Posts

McFly זה המשך השיחה ממקודם.. אני מקווה שלמרות השאלות הרבות תוכל לענות לי עליהן..

(כמובן כל אחד אחר שיודע אחת מהתשובות אני אשמח לקבל גם ממנו תשובה.. :))

אז בעצם מעבד E6300 שצורך 76W..

ו2 כרטיסי מסך X1900XT שכל אחד צורך 120W יענו 240W..

ביחד יוצא 316W.. ליבראייטי 400W מספק בשתי המסילות 12V ביחד 360W..

זאת אומרת שליבראייטי 400W מחזיק כזאת מערכת..

ושאר החלקים לוח אם כוננים אופטיים לא מסתכלים עליהם שהרי אמרת שכמעט תמיד המסילה של ה3.3 וה5 לא מגביל..

1.אז האם חישבתי נכון וזה באמת מחזיק כזאת מערכת?

רשמת : כרטיס מסך, כוננים - 12V ו-5V

2.כמה כונן אופטי וכמה לוקח מה12V? ליאור אמר לי 1.5A הכונן אופטי ו0.6 הכונן קשיח..

3.הW של הכרטיסי מסך במאמץ מלא שבודקים תמיד אני אמור להכניס את כולו למסילה של ה12V ?

למשל.. ליאור אמר ש7900GT צורך 48 בערך W (הוא אמר את המספר המדיוק אני לא זוכר אותו)

אז את כל ה48W כשאני בודק עם הספק יחזיק אני מכניס למסילה של 12V?

רשמת : המעבד יושב על ה-12V2, כל שאר הרכיבים על ה-12V1.

4.יש את המסילה 12V1 ויש את המסילה 12V2 אתה בעצם אומר שהמעבד לוקח את הזרם מה12V2 והכרטיס מסך מה12V1?

הכרטיס מסך לא יכול לקחת מה12V2 גם זרם? ולהיפך המעבד לא יכול לקחת מה12V1.? או שלא.. ואם לא תסביר לי אז איך זה עובד?

5.אני די לא מבין למה לעזעזאל ה400W ליבראייטי משתלם? הFSP מספק בשתי המסילות 12V שלו ביחד 29A והליבראייטי 30A

וההבדל במחיר ביניהם הוא 250 שקל ויותר.. אז למה לעזעזאל לקנות את הליבראייטי ולא את הFSP?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1 - זה לא לגמרי נכון. כרטיסי המסך יושבים על ה-12V1 והמעבד על ה-12V2 אז זה לא ממש מתחבר. 12V2 מסוגל לספק בקלות את המעבד, אבל ה-12V1 לא בהכרח יהיה מסוגל לספק את שני הכרטיסים וגם את הכוננים.

2. פשוט תסתכל בנתוני יצרנים שונים

3. אצל Xbit יש בדיקות גם של חלוקה לריילים, אבל בד"כ 90-95% מההספק יגיע מה-12V

4. כן, ה-12V2 לא יגיע לכרטיס המסך וה-12V1 לא יגיע למעבד. זה הכל עניין של חיבורים, ה-12V2 מחובר רק ללוח אם למערכת אספקת הכוח למעבד, בזמן שה-12V1 מחובר לכל דבר אחר שדורש 12V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם מצטרף לשאלה לגבי הFSP מול הליברטי.

ולמרות ההבדל לא נראה לי כל כך משמעותי אני כפי הנראה מחר אקנה את הליברטי בכל זאת. אבל אני לא שלם עם הבחירה הזאת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמתי לב לשאלה הזו -

לליברטי יש גם יותר פיצ'רים והוא גם יותר חזק על כל רייל בנפרד (20A מול 14/15A לכל מסילה - אני חושב שהתגובה הקודמת שלי מבהירה למה זה חשוב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק. הליברטי 400PAF שעולה 225 ש"ח הוא בעל 18A על כל מסילה. הוא מסוגל ל29A בשתי המסילות יחדיו.

ההבדל מול הליברטי די קטן במקרה הזה.

אין לו PFC אקטיבי, הוא פחות מהודר, יש לו נצילות נמוכה יותר, והמאוור הוא 8CM ולא 12CM.

הוא איכותי פחות, אין ספק בכך. ובכל זאת מבחינה פרקטית לא נראה לי שצריך להיות הבדל מורגש בין השניים.

ואת כל זאת אני אומר חרף העובדה שגם אני כפי הנראה אלך עם העדר ואקנה ליברטי 400W.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועל מה היית ממליץ?

אני עדיין יכול לשנות את דעתי.

למרות שלכל מערכת אתה לא חייב להמליץ את הליברטי 400. הרי שמבחינת הספק ואמפרים הרי שהPAF נותן כמעט אותו דבר והוא יצליח להחזיק כל מערכת שהליברטי יחזיק. אם למישהו ממש משנה העוד 1-2A הללו, אז כבר עדיף לו לקנות ספק יותר חזק וזהו.

אינך מסכים? היתרון של הליברטי זה בכל השטויות מסביב שהופכים אותו ליותר איכותי. אך האם זה שווה באמת עוד 200 ש"ח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לליברטי יש מגוון גדול של פיצ'רים

אני כן חושב שאחד הספקים של FSP יכול להתאים לך, במיוחד ה-GLN שהוא שקט ויעיל, אבל אם אתה מחפש לחסוך אז גם ה-THN או ה-PAF יהיו סבבה.

סה"כ זה לא שיש הרבה מבחר ברמת המחירים הזו, אבל ה-FSP מאוד משתלמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע. בשביל עוד 60 שקל הבדל מהGLN אני מעדיף את הליברטי.

אני רק מרגיש קצת לא בנוח שאני לא לוקח את הPAF. בוודאי שהוא יספיק אבל בכל זאת הליברטי יותר מושך אותי, והסיבות ברורות. אולי גם אם אני אקנה מחשב נוסף בשנה\שנתיים הקרובות אני אוכל להעביר את הליברטי אליו. אבל זה לא ממש שיקול נכון לעכשיו.

יש גם את עניין 3 שנים אחריות שמקבלים עם הליברטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ה-12V2 לא יגיע לכרטיס המסך וה-12V1 לא יגיע למעבד. זה הכל עניין של חיבורים, ה-12V2 מחובר רק ללוח אם למערכת אספקת הכוח למעבד, בזמן שה-12V1 מחובר לכל דבר אחר שדורש 12V

1.ומה קורה כשיש 3 מסילות של 12V כמו בקרוסאיר 520W..? שכל אחת מספקת 18A אחד אני מחבר למעבד אחד לכרטיס מסך והשלישי ל..?

2.ורשמת שה12V2 מחובר ללוח אם למערכת אספקת הכוח.. ולפני זה אמרת שהלוח אם לא לוקח חשמל מהמסילה 12V.. לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אוקיי אז נגיד 18A למעבד 18A לכרטיס מסך אבל למה לעזעזאל אני צריך 18A לדברים האחרים הם לא יצרכו אפילו 3A..

אני יצטרך עוד A בכרטיס מסך.. זה לא יספיק לכרטיס R600.. אז מה אני יעשה??

2.מה לגבי הספק SS ליאור אומר שהוא מצויין לו יש 4 מסילות כל מסילה לאיזה חלק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...