צבע זרחני \ UV - כמה שאלות - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צבע זרחני \ UV - כמה שאלות

montigo

Recommended Posts

שלום לכולם.

היום אני שואל שאלה על מכיוון שונה וביזארי: לא מחשבים, אלא .

יש לי מחוגים לבנים בלוח השעונים, שאינם שקופים. אני מעוניין לצבוע את המחוגים בלוח השעונים שלי בצבע זרחני (אדום או כחול), כך שאוכל להאיר עליהם בתאורת UV בלתי נראית, והם יזהרו באדום או כחול בוהק.

איזה מין תצורה כדאי לי לבצע שם? (פלואורסנט\לדים\נורות\צבע זרחני\טוש וכו') - הן מבחינה בריאותית, והן מבחינת עוצמת התאורה.

אני לא מעוניין שתהיה תאורה כללית על לוח השעונים (גם מסנוור וגם לא יפה), אלא שה-UV יהיה בתדרים בלתי נראים לעין, ויראו רק את המחוג זוהר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שמודינג זה רק למחשב :xyxthumbs:

אני לא יודע עד כמה מזיק UV לעינייםאך קשה מאו להאיר איתומשו מבלי לראות את אלומת האור שהוא יוצר במיוחד אם יש לך רכיבים לבנים על הלוח שעונים

כדאי לך לקחת סתם ספרי זרחני ולצבוע איתו את המחוגים הוא יהיה דיי זוהר ויתן כמעט אותו אפקט כמו UV

שם לב בין ספריי שרגיש ל UV וצבע זוהר רגילאם בלי שום תאורה קח את הרגיל

אפשרות שניה היא לקחת פרספקס לעבד ממנו מחוג ולדוף לתוך המחזיק לד מזערי ( זאת אפשרות מעניית אבל קשה )

Good Luck ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפניי התגובה עצמה, אני מדגיש שאני לא מבין ברכב ומה שאני אומר עכשיו תיאורטי, ראיתי במקום כלשהו ברז די מגניב שמכיל לד ככה שהמים שיוצאים ממנו מוארים בכחול, וזה נתן לי רעיון, שאם תיקח משעון מחוגים ישן מחוג מזכוכית או פסטיק שקוף שניי מחוגים, תקדח חור בשנייהם (בחלק שקרוב למרכז המעגל), תכניס פנימה לד כחול\אדום (לטעמי כחול יותר יפה, אבל תעשה מה שבא לך מצידי שים אפילו טורקיז), תחבר אותו דרך שנאי למצבר ואז תשים אותו במקום המחוגים שכבר יש שם, זה יצא ענק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לדים לרכב.. (שעובדים על 12V)

אתה יכול לדחוף אותם בכל מקום (הם באים בגדלים הסטנדרתיים של הנורות לרכב)

בנוסף הם באים במבחר צבעים

אפשר למקם בתור אור חנייה (בעייתי מבחינת משטרה , אבל אפשרי), לוח שעונים (תלוי איך הוא מורכב, אולי אצלך המחוגים ושאר השעון הוא 2 נורות נפרדות)

אפשר למקם בקונסולה, נורות למספר וכו'..

האפקט שלהם די חזק, וחבל להתסבך עם אלתורים (להתחיל לייצר מחוג ללוח שעונים? :nixweiss: )

אם תרצה - אני יעלה שלהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכמה אנשים שלא הבינו הרעיון השני שלי דומה מאד לרעיון של orenstc פשוט ליצור לבד מחוג עם שקיפות (לא מלאה , אם אין לו מחוג שקוף ? ואין לו איך להשיג = חצי שעה של עבודה ויש לך שני מחוגים):

תמונה השמאלי היא תמונה של הבפנים קצת קשה יהיה לחבר את הלד למצבר

וקיימים מיקרו לדים שנמצאים בכל פלאפון וברוב המסכים הקטנים על כל מיני שעונים כרטיסי PCI ישנים ואפילו הארדיסקים

והכי פשוט הדבר המהבהב שתלוי על הפלאפון כשהוא פולט קרינה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה..

רק איך בדיוק תפתח את לוח השעונים...

רק בעל מוסך מורשה יכול..

אחרת כל פאלח היה פותח ומחזיר את הקילומטרראז' של הרכב אחורה.

הריי מחיר הרכב נקבע בין הייתר לפי מס' הקילומטרים שהוא עשה..

אם אפשר לפתוח את הלוח שעונים אפשר בעצם לזייף את הקריטריון הזה.

דבר שהוא בהחלט לא חוקי..

זה למה אי אפשר לפתוח את זה.

אתה יכול לשים לדים באופן חיצוני עם 9V.. זה יחזיק לך מספיק זמן מעמד..

אם המחוגים שלך בצבע לבן/ כתום זוהר.

אתה יכול לשים לד אולטרה UV. ולכוון אותו על איזור המחוגים.. זה כבר יגרום למחוגים שלך לזהור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות! :xyxthumbs:

1. כבר פתחתי את לוח השעונים מס' פעמים. הרכב כבר מזמן לא באחריות. כל התהליך מתועד בתמונות לפני ואחרי, וגם התדלוקים של הרכב כולל קבלות, כך שאני לא מתכוון לזייף קילומטרג'.

2. כבר יש לי לדים 12 וולט שהזמנתי מחו"ל בלוח השעונים, וגם במקומות אחרים ברכב :xyxthumbs: בלוח השעונים עצמו יש התקנתי לדים בשילוב עם Electrolumiscent Paper בצבע כחול שנותן תאורה כחולה אחידה ברקע. למעשה גם הייתי צריך להחליף את הקלפים של לוח השעונים בשביל זה, ולעשות שם המון עבודה. הכל הסתיים, ונשאר רק עניין המחוגים.

(אגב, הרקע המקורי של לו"ש היה צהוב מגעיל)

Resized%202006-09-09%2019-40-25.JPG

Resized%202006-09-09%2023-07-04.JPG

Resized%202006-09-10%2001-20-30.JPG

למעשה יש לי כבר SMD LEDs (לדים זעירים) שהזמנתי מחו"ל כדי להתקין מאחורי המחוגים של הרכב.

יש לי שתי בעיות עם ביצוע ההתקנה:

1. המחוגים שלי לא שקופים, מה שאומר שאני צריך ליצור מחוגים שקופים (או חצי שקופים) מפרספקס. אין לי מושג איפה אני יכול לעשות דבר כזה, מי יגש בכלל לבצע לי עבודה כזו מסורבלת בשביל 5 מחוגים קטנים?

2. אין לי את היכולת הטכנית להתקין את ה-SMD LEDs. אני כן יודע להלחים אבל לא מספיק טוב, ובטח שלא רכיבים קטנים. אז שוב, אין לי מישהו שיסייע בעבודת ההתקנה שלהם.

אין לי כמובן בעיה לשלם על הנ"ל, אבל מי בדיוק יבצע את זה.

רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא ממש יפה. ;)

בקשר למחוגים..

למה שפשוט לא תצבע אותם בספריי זרחני ותאיר אותם בלד UV אולטרה סגול...

זה יצא ממש יפה.. ולא תצטרך להסתרבל בלפרק אותם ולהכין העתק מפרספקס דבר שיהיה ממש קשה..

זה חייב להיות מאוד מדוייק כדי שהם יזוזו טוב.. לא כדאי להסתבך..

בקשר ללדים SMT.

אתה צריך ראש מלחם ממש דק וחוטים דקים מאוד.

אולי עם זכוכית מגדלת תצליח לעשות את זה..

זה לד בצורת מלבן.. צד אחד זה מינוס צד אחד זה פלוס..

תקנה חוט חד גידי ותכניס אותו לשקע בצורת U שיש בצידי הלד.. בכל צד ותלחים.

הייתי ממליץ לקנות זרועת עזר (יש אותה בכל חנות אלקטרוניקה..)

בזרוע יש שני תנינים שבעזרתם תוכל להחזיק את הלד ואת החוט ולקרב אותם אחד לשני ובנוסף יש זה זכוכית מגדלת מובנת שתעזור לך גם..

לד מספר 3..

3bcea3d7f6540f4fff4cfc9f8c1c6880020000.aspx

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קורה ליאור

אני רואה שאתה נובר גם בHW זון חחח טוב נו לא סתם יש לך כינוי של "חולה נפש במשרה מלאה " ;D ;D

בקשר לחצים זה לא כזה מסובך עם אתה יכול לעלות לי צילום של הלוח שעונים מפורק אני רוצה לראות איך מתחברים החצים לשעונים הקטנים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לראות את כל התמונות מתהליך ההרכבה כאן:

http://www.106r.com/scripts/index.php?folder=/Gallery/Car%20Treatments%20-%20Cosmetic/2006-07-19%20-%20Blue%20Illuminated%20Facia/

לגבי הלדים SMD. זה כנראה אפשר להשיג מלחם דק וחוטים דקים וכו'. זו לא הבעיה. אני פשוט לא מלחים מספיק טוב כדי לבצע עבודה כזו עדינה.

לכן מלכתחילה חשבתי על פיתרון פשוט בצורת צבע זרחנים. יש לי דווקא כמה לדים לרכב בצבע UV.

מישהו יודע היכן ניתן להשיג חומרים שזורחים ב-UV, או חומרים שסתם זורחים ללא UV? אני מעדיף בצבע כחול.

עדיף בתצורה שניתן לצבוע איתה מחוג (שלמזלי הוא לבן).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשיג בכל חנות לאומנות צבעים זרחניים אקרילים או בפחית ספריי...

תנסה "באקוורל" או "בארתא"

ליאור זואת לא צריכה להיות בעיה אפשר להתאים חצים מלוח שעונים דומה עם חצים שקופים רק צריך שהוא יתאים יפה במקום החץ שלך "המקורי"

תנסה לנבור קצת אצל מחווני ספדומטרים ובמכונים של זה

או עם אתה יודע איזה החצים מתאימים לעבודה

תגיד לי אין עוד גירסה של PUG שיהיו לה חצים שקופים ?!

או גירסאות אחרות של הראלי שלך ?..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מצאתי עד היום חצים מתאימים שהם שקופים.

אל תשכח שהם אמורים להיות במבנה ובאורך המתאים, וכל שינוי קטן יגרום להם להיתקע.

ויש לי 5 חצים בלו"ש להתאים...

יש ל-106 בגירסאות החדשות (2001 ומעלה) חצים שקופים, אבל הגירסאות האלו לא יובאו לארץ, ובחו"ל לא הצלחתי למצוא אף אחד שיהיה מוכן למכור את החצים או איזה לוח שעונים משומש בזול.

כרגע, לצערי, נראה לי שאלך על צבע זרחני באיזה חנות לאומנות.

לגבי התאורה - האם יש איזשהו גוף תאורה שמאיר באולטרה סגול בלבד (בלי צבע סגול שמציק בעיניים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...