פרוייקט חדש - DARK - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט חדש - DARK

wons

Recommended Posts

שלום לכולם,

החלטתי לעשות למחשב אשר משמש אותי בעיקר להרצת תוכנות ומדידה - לאלקטרוניקה, והגיע הזמן להכין פרוייקט רציני קצת יותר מהקודמים שלי...

אומנם אין לי הרבה זמן (עוד כחצי שנה לגיוס נכון לעכשיו) ואני רוצה להספיק המון פרוייקטים שונים לכן יש אפשרות שהפרוייקט ימתח לזמן רב מאוד אבל עדיין...

בקרוב אני אעלה תמונות של המחשב מפורק... ומידות

בכל מיקרה התוכניות שלי אולי ישמעו לחלק ממכם מוגזמות ואכן אני לא מתחייב לעשות את כל מה שאני ארשום עכשיו, אלו הם רק רעיונות (רעיונות שלדעתי אני יכול להגשים).

-חיתוך המארז - חלון או תמונה (עדיין לא החלטתי, תלוי במה שאני רוצה שיהיה בצד ונכון לעכשיו יש יותר מידי אפשרויות)

- התקנת מספר מאווררים נוספים על המארז

- תאורת לדים לפרספקס, היה נחמד אם אפשר היה לעשות שליטה ע"י תוכנית במחשב דרך יציאת COM או LPT או שליטה ע"י מיקרובקר (כניראה PIC16F84 יכנס לעבודה, יש לי כמה מיותרים...)

- מיים? אולי... אבל זה לא כזה ניראה מעניין ...

-קונטרול באס - הצגת טמפ' בתוך המחשב כניראה ע"י DS (נידמה לי היה לי אפשו DS אחד) ושליטה על מהירות המאווררים ע"י 3 כפתורים מהר יותר ופחות ומעבר למאוורר אחר.., שליטה על סיגנון מעבר האורות, הכל יהיה יחד אם מסך LCD 14X2 יש אולי אפשרות בעצם שהכל ישלט ע"י המחשב אני לא רוצה בעצם מיקרו בקרים יקרים מידי אם מקום רב כדי להכניס את כל האפשרויות האלה... כניראה שהכל יעובד ע"י המחשב עצמו דרך LPT או COM.

-סלייוינג וסידור כבלים

יש רעיונות נוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוסיף אוסילוסקופ תואם למארז או שתשלב איזה מולטימטר (מפורק מהקופסה שלו, ותסדר את החלקים בצורה שמתאימה לרוחב של המארז...)

אתה יכול לקחת מסך (עם האור הירק...) של איזה אוסילוסקופ ולהשתמש בו להצגת הטמפ' במארז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיונות לחריטה \ חיתוך מארז

http://www.clipartlab.com/

למי שלא שם לב בכל קטגורייה יש למטה קישורים לעמודים של תמונות דוגמא, הנורמאליים הם Pro Clipart

האתר הבא גם נחמד אבל רוב התמונות דורשות שיפור.

http://www.flux.utah.edu/~aclement/templair/collection/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוסיף אוסילוסקופ תואם למארז או שתשלב איזה מולטימטר (מפורק מהקופסה שלו, ותסדר את החלקים בצורה שמתאימה לרוחב של המארז...)

אתה יכול לקחת מסך (עם האור הירק...) של איזה אוסילוסקופ ולהשתמש בו להצגת הטמפ' במארז...

בעיקרון אוסילוסקופ כמו שאתה יודע הוא דבר ממש לא זול (מסתכם לרוב ב 2000 שקל.. או בסביבות המחיר הזה)

ולכן בעיקרון יש לי את המחשב המעבדתי הזה - הוא משמש אותי כאוסילוסקופ ומיכשור יקר נוסף אשר אין לי...

SNOW :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיונות לחריטה \ חיתוך מארז

אז למה לא אמרת מהתחלה? ::)

צורת ברק בשני צבעים (שתי שכבות פרספקס מוארים בצבעים שונים...)

http://images.google.co.il/images?hl=iw&q=lightning&btnG=%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A9+%D7%91-Google&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sa=N&tab=wi

lightning_final.jpg

בעיקרון אוסילוסקופ כמו שאתה יודע הוא דבר ממש לא זול (מסתכם לרוב ב 2000 שקל.. או בסביבות המחיר הזה)

ולכן בעיקרון יש לי את המחשב המעבדתי הזה - הוא משמש אותי כאוסילוסקופ ומיכשור יקר נוסף אשר אין לי...

SNOW :xyxthumbs:

חשבתי אולי יש לך אפשרות להשיג אוסילוסקופ ישן שהלך לעולמו או משהו כזה... לא משהו חדש... היום אם יש מחשב נורמאלי בד"כ לא צריך את כל האוסילוסקופ ;)

ומה לגבי המולטימטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה לא אמרת מהתחלה? ::)

צורת ברק בשני צבעים (שתי שכבות פרספקס מוארים בצבעים שונים...)

http://images.google.co.il/images?hl=iw&q=lightning&btnG=%D7%97%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A9+%D7%91-Google&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sa=N&tab=wi

lightning_final.jpg

חשבתי אולי יש לך אפשרות להשיג אוסילוסקופ ישן שהלך לעולמו או משהו כזה... לא משהו חדש... היום אם יש מחשב נורמאלי בד"כ לא צריך את כל האוסילוסקופ ;)

ומה לגבי המולטימטר?

אאמממ מה ז"א?

איך בדיוק זה אמור לתת אפקט כזה?

תלוי לאיזה מטרות ואיזה דברים אתה רוצה לבדוק יש דברים שהכרטיס קול שלך לא רגיש מידי בשבילהם ואתה חייב לקנות ציוד יקר מאוד

ומולטי מטר ? לאן בדיוק להכניס אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על שיכבה אחת של פרספקס אתה חורט את הצורה של הברק (ומאיר אותה באור לבן מאורח יותר...). על שיכבה שנייה אתה מסמן את הצורה שחרטת על השיכבה הראשונה (רצוי לעשות את הכול עם אותה שבלונה...) וחורט מסביב את האפקט של הדעיכה (ומאיר את זה בכחול או סגול...)

ככה מתקבל לך אפקט של שני צבעים מאירים

ולגבי האוסילוסקופ- אני יודע את זה... בגלל זה כתבתי "בד"כ" ;)

את המולטימטר אפשר להכניס במקום שני חריצים שנועדו לCD... אפשר לעשות את כל הבולק הזה נשלף כדי שיהייה לך קל יותר להחליף ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על שיכבה אחת של פרספקס אתה חורט את הצורה של הברק (ומאיר אותה באור לבן מאורח יותר...). על שיכבה שנייה אתה מסמן את הצורה שחרטת על השיכבה הראשונה (רצוי לעשות את הכול עם אותה שבלונה...) וחורט מסביב את האפקט של הדעיכה (ומאיר את זה בכחול או סגול...)

ככה מתקבל לך אפקט של שני צבעים מאירים

ולגבי האוסילוסקופ- אני יודע את זה... בגלל זה כתבתי "בד"כ" ;)

את המולטימטר אפשר להכניס במקום שני חריצים שנועדו לCD... אפשר לעשות את כל הבולק הזה נשלף כדי שיהייה לך קל יותר להחליף ...

זה נישמע נחמד מצד שני יקר מידי 2 חתיכות פרספקס?עדיף בוא נחזור לרעיון המקורי - תמונה אחת.

ועדיין לא הבנתי את רעיון המולטימטר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לוקח מולטימטר, מפרק את הקופסה שלו, ונשאר עם צג, מערכת חשמלית, מתגים וסוללות. אתה לוקח 2 פאנלים שסוגרים את המקומות שמיועדים לCD, באחד אתה חותך חלון שמתאים לצג של המולטימטר, ובשני שני חורים שמתאימים למתגים. מהקופסה של המולטימטר אתה יכול לחתוך את הסקאלות של המתגים ולהדביק אותן על הפאנל השני. את המערכת האלקטרונית אתה ממקם בתוך המארז על לוח פרספקס\ קופסה כלשהי שיושבת על המסילות בכלוב של הCD.

אא... את מתג ההפעלה והכנסות\ יציאות אתה יכול למקם על הפאנל שאליו תחבר את הצג.

עכשו בשביל שזה יעבוד אתה צריך לבדוק שהצג והמתגים של המולטימטר מחוברים עם חוטים שאתה יכול להאריך כדי שיהייה ניתן להרחיק אותם מהביפנוכו של המולטי' (בד"כ הצג צמוד למערכת האלקטרונית...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לחתוך מהדלת חתיכות ככה שהצורה של הברק (ה"שלד") תישאר (בדלת ישארו מיסגרת ופסים בצורות שונות...) ובפרספקס לעשות חריטה רק שלהילה שמיסביב לברק, בהתאם לחיתוך של הפח. תוכל לצבוע את דלת או את ה"שלד" בלבן ולהאיר את ההילה בסגול\ כחול, ועם סידור טוב של הלדים (לדוגמא להעביר אותם מאחורי השלד... ככה שהאור באמת יגיע מהברק ולא מהפינות...) תוכל לקבל אחלה אפקט :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...