עזרה ויעוץ בקירור מערכת, העלאת FBS ואולי המהרה. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה ויעוץ בקירור מערכת, העלאת FBS ואולי המהרה.

Ido.G

Recommended Posts

שלום.

אתחיל ממפרט המערכת ומצבה:

AMD Tbird 1400Mhz

256MB PC133, ג'נרי.

GigaByte 7ZX-h (תמיכה ב FSB של 100 ו 133, זיכרונות SDRAM PC100/133)

מארז Aopen KF45A. מאוורר אחד, למטה.

http://www.aopen.com/products/housing/kf45a.htm

כרטיס של גיניוס

GF2 MX400, power color ( :( )

כרטיס טלוויזה של לייף וויו...

ועוד כוננים, אין לי כח לפרט.

הHSF הוא של Spire.

נראה לי זה:http://www.spire-coolers.com/asp/fcc.asp?ProdID=74 (לא בטוח, כי לא כתוב עליו דגם או משהו כזה).

על הלוח הצפוני אין איוורור אקטיבי.

טמפרטורת המעבד במאמץ גבוהה מאוד. בסביבות ה 65- 70.....

במצב "רגיל" או מאמץ מואט סביב ה 55-60...

אם יש תהיות- המחשב יציב מאוד.

יש לי כמה שאלות:

1. כרגע אני על FSB של 100Mhz. כאשר אני משנה את הFSB ל 133 (בג'ימפור- אין אפשרויות בביוס- יש ללוח חרא ביוס ותמיכה ב OC וכו') המחשב בכלל לא עושה POST. בהתחלה חשבתי שאני עושה משהו לא בסדר, אבל אחרי זה שהחלפתי לFSBים נמוכים יותר, המחשב עשה POST. חשבתי שכאשר אני אשנה את FSB ל 133 המכפלה תשתנה או משהו כזה (חשבתי שאולי בגלל שזוהי מהירות סטנדרטית כזאת...... ::) ). בקיצר, כאשר מעלים את הבאס, זה גורם ל OC. כמובן שOC של 400 מגהרץ עבור מעבד כמו שלי זה מוגזם, ולכן הוא אפילו לא עושה פוסט. גם כאשר ה FSB נמוך יותר, 112 לדוגמה, יש בעיות יציבות.

הנה השאלות- כיצד אני יכול לשנות את הFSB ל 133 מבלי לעשות OC? האם יש דרך לעשות זאת? אין לי אפשרות לשנות את המכפלה בביוס. האם פתיחת נעילת מכפלה תעזור לי?

2. אני מעוניין לקנות HSF, בלי קשר הכרחי להמהרה. פשוט המעבד מאוד חם. אני מתלבט בין הולקנו 6, 7 ו 7+ (אפשר גם 9). מה אתם אומרים? אני מעדיף שהוא יהיה שקט ככל האפשר, אבל זה לא קריטי.

מחיר מהווה קצת פחות בעיה, כי גם ככה ההבדלים נמוכים. כמובן שאם אין לי צורך במשהו יקר עדיף שלא, אבל זה לא כל כך חשוב כי ההבדלים קטנים.

אם זה ממש ישפר את הטמפ' אני אחשוב על OC....... אבל קודם כל שיהיה שיפור בכלל. :jump:

3. מארז:

דיי ברור לי שאני צריך קצת יותר במארז. עקרונית אני חושב לעשות חור בדופן ולשים מאורר. אבל הבעיה היא שאני פשוט לא מוצא מקדח כוס 80מ"מ......... (בבקשה אל תבלבלו לי את המח על דרמל, ואני לא מתכוון לשלם לחנות כדי שתעשה לי חור).

האם יש לכם פיתרון?

יש לי מסור חשמלי (Jig Saw). אתם חושבים שהוא יתאים? כמה עולים ראשים לקדיחה במתכת קשה?

יש עוד מקומות לשים בהם מאוררים (בלי קידוח, כלומר משפרים זרימת אוויר בתוך המארז)?

4. יש לי מאורר 40 מ"מ מה Voodoo Banshee שלי. האם כדאי לי לשים אותו על הצלעות בלוח הצפוני? זה לא יכול להזיק לצלעות, נכון?

האם כדאי לי להחליף את המאורר בGF שלי? או להוסיף אותו על (או מעל.... איך שתקראו לזה) המאורר הקיים?

קראתי את כל הכתבות באתר, אז אני לא חושב שהפנייה אליהם תעזור.

תודה מראש. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיט!

דפקתי או את המעבד או את הלוח אם.......

היום הוצאתי את ההיט סינק כדי להסתכל על המעבד..... המברג החליק לי על הלוח, ויכול להיות שזה דפק אותו.....

או שהתקנתי את המעבד לא טוב או משהו כזה (למרות שיש רק צורה אחת להתקין אותו, אבל שיהיה).

הוצאתי את הHSF, הוצאתי את המעבד. אחר כך החזרתי אותם, הפעלתי את המחשב, ושום דבר לא עולה. רק שומעים את המחשב נדלק. :-\ אני מקווה שיצא לי ללכת היום למישהו שיש לו לוח של Aopen ואז אני אולי אדע מה הבעיה. מה אתם חושבים הבעיה?

טוב, זה מה שהיה כתוב על המעבד:

A1400AMS3B - אני מניח שההתחלה אומרת שזהו את'לון 1400. זה שכתוב B בסוף אומר שזה מסידרת B?

AYHJA- איך הסטפינג הזה?

כל השאר לא חשוב אני מניח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...