תראו רק מה משחקי רשת עושים עם האנשים. - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תראו רק מה משחקי רשת עושים עם האנשים.

T-Flash

Recommended Posts

שלום לכולם.

הרגע קראתי מאמר בגיימר שמספר על ה"חיים" במשחק Second Life, המאמר מבוסס על ראיון עם גרפיקאית צעירה שעזבה את עבודתה המכובדת בגלל המשחק. למאמר קוראים "תופרת הפיקסלים", מומלץ לקרוא.

מאיה עזבה את עבודתה כגראפיקאית בחברת למשחק הרשת Second Life, ובניגוד לשם של המשחק, האנשים שהגיעו למצב שהם משחקים במשחק הזה הופכים להיות מושפעים מהמשחק ושמים אותו בעדיפות ראישונה וזה הופך לחיים ראשיים. מאיה מעצבת סקינים לדמויות במשחק, וכך מתפרנסת.

לדעתי כל מי שמשחק במשחק כמו זה, שבו משקיעים כסף אמיתי למוצרים וירטואליים או משקיעים כסף בשביל לשכור זונה במשחק (ויש עוד הרבה דברים מוזרים לא פחות) , הוא פשוט חסר חיים, ואני בטוח שהאנשים האלה מבינים זאת ולא עושים כלום כי פשוט טוב להם ככה, וחבל.

חולצה, למשל, יכולה לעלות 10 לינדן (כ-25 אגורות) - קונים, גוררים עם העכבר ו'מחברים' אותה לדמות במשחק. בית מוכן יכול לעלות 200 לינדן (כ-4.5 שקל), רק להניח על האדמה ולרהט. נערה עובדת ללילה, שמגולמת על-ידי שחקן או שחקנית אחרת במשחק, עולה בסביבות 800 לינדן (18 ש'ח). אותה נערה עובדת או בעל חנות יכולים לגשת לאתר האינטרנט SLexchange, למכור לינדן ולקבל בתמורה דולרים אמיתיים לחשבון ה- שלהם.

הם ממש עושים מזה חיים, קמים בבוקר ומדליקים את המחשב. נכנסים למשחק והולכים לכל המקומות המוצעים בו, פשוט זוועה.

לאיזה קהילה את משתייכת?

'תני לי להבהיר - אני משתייכת לנורמלים. אני מסתובבת עם המעצבים שיוצרים פריטים ל-SL. רובם גרפיקאים שהתחברו כי יש להם מכנה משותף'.

אם היא מהנורמאליים, מפחיד לחשוב מי לא מהנורמאליים.

'אם שני חבר'ה רוצים להתעסק, אין בעיה להתפשט ולשכב באמצע כל חדר כמעט. יש הרבה בנות שמתפרנסות מליווי, ומגעיל כמה שיש לזה ביקוש. יש לי חברה ישראלית שמנהלת מועדון חשפניות מהסוג הזה, אבל אני לא שופטת אותה. אלו אנשים מבוגרים, שיעשו מה שהם רוצים'.
לא משתגעים מלשבת כל היום מול המחשב?

'כשעובדים מהבית אין סיבה אמיתית לצאת ממנו. אני צריכה להמציא תירוצים כדי לצאת קצת, כמו להחזיר סרט לספריית או לצאת עם חברים. גם כאלו שהכרתי מחוץ למשחק. חשבתי לנסות למצוא עוד עבודה כדי שיהיה לי מה לעשות'.

מה דעתכם? מתי זה יגמר?? או שזה רק התחיל?

מה יהיה...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת מה אכפת לך? קראתי את הכתבה הזו. האישה טוענת שהיא מרויחה במשחק הזה יותר מבעבודתה הקודמת כגרפיקאית, אז למה לא?

היא אהבה לשחק במשחק לפני שהתפטרה, והיא מרויחה יותר כסף.

גם להרויח יותר וגם לעשות מה שאוהבים במשך כל היום כמה שרוצים, זו אחלה עבודה. נכון, קצת מוזר לחשוב על אדם שעובד במשחק כל יום כל היום, אבל זו גם פרנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כוונתך בלהפך? שהם לא עובדים והישיבה בבית מול המסך מכרסמת להם בחסכונות? לאנשים שכאלה יש בעיות. היא לא דוגמא טובה לכך.

זה יהיה שקר להגיד שאני לא הייתי מת למצוא משחק מעניין ( RPG, יותר העניין שלי ממשחק סטייל סימס) ולהרויח כסף כפרילנסר בו. זה נראה ממש כיף לשבת בבית ולהרויח כסף עבור עיצוב של דברים או לא משנה מה, לעבוד מתי שבא לי, לקום מתי שבא לי, לצאת מהבית מתי שבא לי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם עדיין לא הבנת, לא דיברתי דווקא עליה, אלא על כל מי שהיא עובדת - אלא שקונים ממה - כל שחקני המשחק - כל שחקני משחקי הרשת מהסוג הזה. אני לא מתאר לעצמי באיזה מצוקה נפשית צריך להיות בשביל לקנות בגדים לדמות בכסף אמיתי וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשחק הזה שבר כמה מוסכמות -אבל אני מאמין שעוד משחקים ילכו בדרכו או יחקו חלק ממה שהוא מציע לשחקנים

היום הגבול בין מה שויטואלי לאמיתי כבר מטושטש.

קח שחקני WOW שמכורים למשחק (לשחק 12 שעות ביום בלי להיות זונה וירטואלית זה גם לא ממש בסדר)

הכיוון של לעשות כסף בתוך משחק הוא מה שיתפוס לדעתי בסופו של דבר ,זה ערך מוסף למשחק

החכמה היא לדעת לקחת הכל במינונים קטנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע דווקא נראה נחמד.

אפשר לתאר גם משחקי מרוצים ברשת שאתה יכול לקנות עיצובים ושיפורים לרכב וכו'...

כמו שקונם לדוגמא תוספות לסימס...

ובקשר אליה בכלל אין מה לדבר, לעשות כסף ממשהו שאתה אוהב וגם ככה היית עושה אותו, נגיד שתוך כדי זמן המשחק שלי הייתי מרוויח כסף אז לא רק שזה לא בעיה זה מפנה לי המון זמן....

לא יודע אני לא רואה בעיה\מוזרות :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הייתי מיליונר, לא היה אכפת לי לבזבז 18 שקל בשביל נערת ליווי במשחק, אולי "רק בשביל הקטע".

כנראה שהייתי עושה עם הכסף שלי דברים אחרים, אבל זה רק אני... מי שרוצה לבזבז כסף על זה, אני מאמין (ברוב המקרים) שאין לו בעיה של כסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...