אני מזכיר לכל מי שלא יודע - - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מזכיר לכל מי שלא יודע -

D_N_A

Recommended Posts

• תגובות 154
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתם יודעים מה?

אני אדם דתי!

אני מאמין, אני מאמין בעצמי ושיקפצו לי כל אלא שמאמינים\אלוהים\ בתנ"ך \ קוראן\ או כל דבר שהוא לא אני!

אני כזה כבר מלפני חצי שנה...

אני כמו Bah, אין לי דת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אנשים, מה זה הדבר הזה??!?!?

תגידו לי מה זה? אנשים שלא מוכנים ללמוד את ההסטוריה של העם שלהם בעצמם? קשה לי להאמין לדבר הזה. אני כבר אמר שאני לא האדם הכי מאמין שיש, בלשון המעטה, אבל עדיין...

התנ"כ זה הסטוריה של העם העברי, שהוא בין העמים הבודדים בעל הסטוריה מתעודת מתקופה קדומה מאוד, בעל הסטוריה מפוארת, שחי בארץ שכל אמפריה הייתה מעוניינת בה, ולא משנה מה שעשו לו הוא לא נכחד מעל פני האדמה, כמו עמים אחרים שנכבשו או נכחדו. תסתכלו על זה כך, הגלו את העם שלנו מספר פעמים, הובסנו במלחמות, הרסו לנו את המרכז הרוחני, ועדיין העם העברי(יהודי) חזר לכאן על פעם מחדש. הוא כמו עוף החול. בעיקר, כשמתסלכים על מגוון העמים הרחב שפלש לאירופה במאות הרביעית והחמישית, וכמה ממלכות נהרסו ועמים שלמים נעלמו לאחר שהובסו והוגלו. הדבר הזה לא קרה לעם העברי. אז בכל זאת, לא יפה לשכוח את העבר. התנ"כ זה ספר הסטוריה, שמשולבת עם יצירה ספרותית יפה מאוד, שכתובה בשפה גבוה, בכדי לעדן את הסיפורים, וכן, צריך ללמוד אותו, כי זו ההסטוריה של העם שלנו.(לפחות חלק ממנה).

לא איכפת לי שיתרגלו איזה דת מטומטמת אבל איכפת לי שכופים אותה עלי, מי קבע שאני צריך ללמוד תנ"אכס בבית ספר?!

אני מעדיף ללמוד 15 יחידות מחשבים ופיסיקה במקום!

לא כופים אותה עליך, דורשים ממך ידע מינימאלי בנושא מסויים.

ולמה עלי כפו שלוש יחידות מתימטיקה?(שזה המינמום), בניגוד ליחידות החובה במקצועות אחרים שזה 2?

אם כבר כופים על אנשים מתימטיקה, יותר מאשר כל מקצוע אחר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אחלק את זה לסיעפים ברשותך, כדי שאוכל להגיב.

1.לימוד תנ"ך בבתי הספר ובחינת הבגרות בתנ"ך (שהיא חובה, אם לא ידעתם) הם כפייה דתית ממדרגה ראשונה.

2.תסבירו לי, למה אני צריך לקרוא וללמוד ספר שההנחה הבסיסית ביותר שלו היא קיומו של אלוהים?

3.למה, אני צריך ללמוד מספר, שהוא אפילו לא מקור היסטורי ראוי לשמו?

4.למה אני צריך ללמוד דברים שנוגדים באופן מוחלט את השקפת העולם שלי ואת הערכים שלי?

1. הם לא, כשאתה לומד תנ"כ לבגרות את לומד גם את הביקורת החילונית וגם הדתית, ובבחינות הבגרות האחרונות השוו קטעי שירים חילונים(של נעמי שמר) לטכסטים מקראיים. אז שקול דבריך. לא כופים עליך שום דבר, זה דרישות המינומום שמצפים מכל בן-אדם לדעת, לפחות למעלה מ55 אחוז ממנו.

2.אתה צריך, כמו שאתה צריך ללמוד מחזה יווני, שההנחה הבסיסית שלו היא גזירת הגורל, ומבוסס על ספרות של אריסטו.

3. מי אמר? אנחנו אולי העם היחידי כמעט שיש לו ספר רשמי שמתעד את העבר שלו בתקופה כ"כ קדומה.

4. כדי שתוכל להבין גם דברים שמעבר לידע שלך, ולגלות קצת סובלנות לדברים אחרים.

נכון, יש צורך ללמד את התנ"ך אבל בטח שלא בתיכון!

תנ"ך הוא לא מקצוע ריאלי כמו מתמטיקה/פיזיקה/כימיה/ביולוגיה וכו' ותנ"ך גם לא יעזור במאומה ל95% מאוכלוסית .

לכן, יש להפכו למקצוע בחירה, מקצוע שבחינת הבגרות בו לא תהיה הכרח אלא בחירה אישית של כל אחד, בין אם ללמוד מקצוע זה או לא.

צריך גם צריך(הסברים מנמוקים מעלה בשני הפוסטים האחרונים שלי).

אני יכול לטעון כמוך שמתימטיקה לא תעזור לי ב95 אחוז מהמקרים שלי בחיים שלי, למרות זיוני השכל שמכריחים אותך ללמוד ביחידות המינימום של מתימטיקה, ולמה למדתי את זה? כי צריכים את זה כדי להתקדם בחיים, ואלה הדרישות.

לידיעתך, מה שאתה לומד בתנ"כ אלו הן שתי יחידות חובה עם חומר מצומצמם מאוד(לאחר המיקוד), ומי שמעוניין יכול להבחן במתכונת דתית, או במתכונת של חמש יחידות(שלוש נוספות) שהן ברמה חילונית. שים לב: בהרחבה של 5 יחידות תנ"כ אתה צריך ללמוד שירים של דן פגיס(משורר חילוני) על שאול ולהשוות אותם לטכסט מקראי, זה לא בדיוק משהו דתי.

כמו שאתה דורש להפוך את תנ"כ למקצוע בחירה, למה שלא יהפכו את המתימטיקה למקצוע בחירה, שרק גאוני הדור עם 5 יחידות מתימטיקה ילמדו אותו, הא? רק שאני לא דורש את זה, כי כמעט לכל מדינה יש מקצועות חובה שאנשים צריכים לדעת, בכדי להיות זכאים לתעודת בגרות, שמוכיחה ידע כללי של בן-אדם בנושאים מסויימים ועל ידע מעמיק בנושאים אחרים, שאותם הוא בחר ללמוד באופן מעמיק. לא מכריחים אותך ללמוד חומר שלומדים בישיבה, ולא חומר שלומדים אפילו בחמש יחידות, דורשים ממך מינימום מסויים בכל מקצוע, כדי שלא תגיע למצב של בורות, ויפתח לך קצת חלון לכל נושא בתחומים שלא כ"כ מעניינים אותך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי, אבל זה עדיין לא משנה את העובדה שספר התנ"ך הוא מקור סובייקטיבי.

ולא רק שהוא מקור סובייקטיבי, הוא גם מקור יחיד מה שלא מאפשר לאמת את כל הכתוב בו אז לך תוכיח שזה באמת מה שקרה!

וחוץ מזה, אני לא מאמין שמשה חצה את ים סוף ואני לא מאמין שאליהו עלה לשמים ואני גם לא מאמין בכל המכות שניחתו על מצרים ואני לא מאמין בעוד אלף ואחד דברים שכתובים בתנ"ך, אז למה שאני אאמין שכל המאורעות ההיסטוריים לכאורה שמתוארים בו קרו באמת?

ואי אפשר להשוות תנ"ך עם מחזה יווני מהסיבה הפשוטה שאתה יודע שהמחזה הוא רק מחזה ואף אחד לא מנסה להוכיח לך שזה אחרת. בתנ"ך לעומת זאת, כל הלימוד יוצא מנקודת הנחה שכך זה באמת קרה, שכל מה שמתואר היה קיים.

הוויכוח על הנושא אם זה היה קיים או לא הופך את כל מקצוע התנ"ך למקצוע שנוי במחלוקת; אף אחד לא יכול להוכיח שמה שכתוב הוא אמת אז למה ללמד דברים שיכול להיות שהם בכלל שקר גמור?

אגב, מתמטיקה אתה צריך לחיים: כשתרצה להתקבל לפקולטה מסוימת במוסד להשכלה גבוהה, אף אחד לא ייסתכל על הציון שלך בתנ"ך או כמה יחידות תנ"ך עשית, יסתכלו על הציונים שלך במקצועות הריאליים בלבד.

עריכה: לגבי הפן החילוני של לימוד התנ"ך - לי זה לא מזיז בכלל אם מלמדים את זה מהשקפה דתית או מהשקפה חילונית. הלימוד בשתי ההשקפות מתבסס על העובדה שאלוהים קיים. בדיוק כמו בחיי היום יום, חילונים לא מקיימים שום מצוות ורוצים חופש מדת והפרדה בין דת למדינה, אבל, זה לא מפריע להם להאמין שקיימת איוזשהי יישות עליונה.

אני, לא רק שאני לא מקיים מצוות, אני לא מאמין בקיומה של שום יישות עליונה, מה שהופך אותי לאתאיסט וכאתאיסט, זה לא אכפת לי אם ילמדו אותי שאלוהים קיים והוא זה שאחראי לכל מה שקורה וכו' או אם ילמדו אותי שאלוהים קיים אבל ההשפעה שלו היא פחותה יותר.

אם יש אנשים שלא מתגייסים לצבא מטעמי מצפון, כך צריך לאפשר לאתאיסטים לא ללמוד מקצוע שמתבסס על קיום של משהו שהם לא מאמינים בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יש לכם? נולדתם יהודים, אתם יהודים בתעודת זהות שלכם, אתם גרים בישראל, נדפקתם אתם צריכים ללמוד תנ"ך!

אלה הכללים פה..ואין מה לעשות...תגיד תודה שזה לא אמריקה שמכריחים אותך כל בוקר לשיר את התקווה מול הדגל ולהניח תפילין כל בוקר...למה ללמוד תנ"ך? למה ללמוד ספרות (שונאת ספרות!!!) יש יגידו שזה מיותר, יש יגידו שלא, אבל חובה עליך ללמוד את זה, ולא יעזור לך כלום....אז בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברית מילה עשיתי כי זה דבר מקובל בישראל (ללא שום קשר ליהדות).

לא עשיתי בר מצווה ואף פעם לא צמתי ביום כיפור!

ומה הקשר עכשיו לאמריקה?

הם שרים את ההמנון הלאומי כל בוקר וזהו דבר מבורך כי הם מאוחדים לא על ידי דת ולא על ידי לאום, הם איחדו את עצמם! ויש להם במה להתגאות.

אמנם רובם נוצרים אבל זה לא הופך אותם למדינת דת מפגרת (כמו ישראל) ובטח שלא מפלה אנשים לא דתיים; מה גם שהדת שלהם היא דת הרבה יותר סובלנית.

ואיך הגעת לתפילין???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים אנשים, מה זה הדבר הזה?!?

תגידו לי מה זה? אנשים שלא מוכנים ללמוד את ההסטוריה של העם שלהם בעצמם? קשה לי להאמין לדבר הזה. אני כבר אמר שאני לא האדם הכי מאמין שיש, בלשון המעטה, אבל עדיין...

התנ"כ זה הסטוריה של העם העברי, שהוא בין העמים הבודדים בעל הסטוריה מתעודת מתקופה קדומה מאוד, בעל הסטוריה מפוארת, שחי בארץ שכל אמפריה הייתה מעוניינת בה, ולא משנה מה שעשו לו הוא לא נכחד מעל פני האדמה, כמו עמים אחרים שנכבשו או נכחדו. תסתכלו על זה כך, הגלו את העם שלנו מספר פעמים, הובסנו במלחמות, הרסו לנו את המרכז הרוחני, ועדיין העם העברי(יהודי) חזר לכאן על פעם מחדש. הוא כמו עוף החול. בעיקר, כשמתסלכים על מגוון העמים הרחב שפלש לאירופה במאות הרביעית והחמישית, וכמה ממלכות נהרסו ועמים שלמים נעלמו לאחר שהובסו והוגלו. הדבר הזה לא קרה לעם העברי. אז בכל זאת, לא יפה לשכוח את העבר. התנ"כ זה ספר הסטוריה, שמשולבת עם יצירה ספרותית יפה מאוד, שכתובה בשפה גבוה, בכדי לעדן את הסיפורים, וכן, צריך ללמוד אותו, כי זו ההסטוריה של העם שלנו.(לפחות חלק ממנה).

BLA BLA BLA BLA BLA BLA BLA,

BLA BLA BLA,

BLA BLA BLA BLA BLA BLA.

BLA.

YADAYADAYADAYADA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה הקשר עכשיו לאמריקה?

הם שרים את ההמנון הלאומי כל בוקר וזהו דבר מבורך כי הם מאוחדים לא על ידי דת ולא על ידי לאום, הם איחדו את עצמם! ויש להם במה להתגאות.

אמנם רובם נוצרים אבל זה לא הופך אותם למדינת דת מפגרת (כמו ישראל) ובטח שלא מפלה אנשים לא דתיים; מה גם שהדת שלהם היא דת הרבה יותר סובלנית.

ואיך הגעת לתפילין???

לא יודעת...הייתי בשוונג? ( ??? )

למה אתה מתכוון דת יותר סובלנית? במה זה מתבטא?

שום דת לא סובלנית, דת זה דבר רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דת זה דבר רע

מסכים ב100%.

אבל בכל זאת, הנצרות היא דת הרבה יותר מתונה מהיהדות.

ביהדות יש כל כך הרבה עונשים וחטאים, וכל מי שכופר או חוטא דינו מוות וכו' וכו'.

הנצרות היא הרבה יותר פתוחה, היא מתבססת על כך שאפשר לכפר על כל חטא ושאלוהים הוא סלחן.

את יודעת מה? בגלל שאת כל כך מתוקה נסלח לך ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מבלבלים את השכל בטירוף :

זה פיסיקה!

אין לנו עוד כלום... זה הדבר הנכון היחיד!

פיסיקה זה הדבר הכי לא נכון בעולם , כל כמה שנים מגלים שמה שחשבו שזה נכון זה

בולשיטטטט. וכנראה שכל מה שלמדת עד היום הוא לא נכון,

יש לי חברים שלומדים בטכניון פיסיקה - והם שם לומדים איך להוכיח שכמעט כל הפיסיקה שאתה לומד בתיכון

זה בולשיט.

בנוסף: אם אתה סומך על פיסיקאים, אתה יודע מה איינשטיין אמר כשהוא קיבל את פרס הנובל שלו:

שאלו אותו אם הוא מאמין באלוהים, ואני מצטט : "אני מרגיש את אלוהים".

מרבית הניסים שבתנ"ך נעשו ע"י מיליוני אנשים , אם זה היה שקר לא נראה לך שחלק גדול היו מתנגדים?

ושאר השטויות שאתם מדברים (חוץ מאתלון ועוד כמה), פשוט תסתכלו עליהם שתי דקות ותבינו עד כמה הם מטופשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...