צריבה X40 ב-10 דקות? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריבה X40 ב-10 דקות?

jj516

Recommended Posts

יש לחבר שלי צורב Lite on

הוא צורב מדיסק לדיסק X40 (משוגע מה אני יעשה) והוא אומר שהצריבה לוקחת 10-12 דקות

איך זה יכול להיות?

ולמה?

אגב הסידי שלו זה X50 והוא קורא MAX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שייקח מדיה ריקה לצריבה, יפעיל את ה Nero Cd Speed, יבחר את הצורב שלו, ייגש ל Run Test ויבחר ב

"Create Data CD". (נב. כפי שנאמר לנ"ל, זה צורך מדיה אחת לבדיקה, לאחר מכן לא יהיה ניתן לצרוב עליה מידע מסוג כלשהו).

שימתין עד סוף התהליך ורצוי שיעלה תמונה של סיום התהליך כדי שנדע בדיוק מה קורה.

מאחר ול Lite-On ה Buffer Underrun Protection תמיד מופעלת, ככל הנראה שהצורב "מחליט" להוריד את מהירות הצריבה אוטומטית בהתאם לטיב המדיה/המחשב.

בכל מקרה, שיוודא שה DMA לצורב מאופשר ושהצורב מצוייד בגירסת ה Firmware העדכנית ביותר מהאתר הרשמי של ליט-און.

תוספת קטנה : רכשתי "עוגה" של SilverLine שמכילה 50 מדיות לצריבה, 80 דקות. המדיות אמורות לתמוך ב X40, אבל במהלך הצריבה, הצורב מוריד את המהירות ל X32 בשיטת CAV עם קצב ממוצע לצריבה של 29.00x וקצת.

בדקתי עם ה SmartBurn והמדיות הן של RITEK (הקברית) ולכן זה לא ממש מפליא אותי.

עם מדיה של Verbatim, הצורב צרב יפה מאוד ב X40 בשיטת P-CAV.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הכוננים חייבים לעבוד במצב DMA.

אם ה CD לא עומד בקצב וה BURN PROOF או איך שהחליטו לקרוא לזה בצורב הזה נכנס לפעולה כל כמה שניות זה יוצא יותר איטי בהרבה מצריבה במהירות המתאימה למהירות העברת הנתונים.

שינסה לצרוב של נניח X12 ולראות, אם פתאום זה צורב ב 6 דקות סימן שמשהו שם במערכת לא עומד בקצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיבדוק את ה DMA, שיוודא את גירסת ה Firmware ושיעדכן במידת הצורך.

לאחר מכן, שייקח מדיה (חד פעמית) וינסה את הבדיקה שציינתי באמצעות ה NERO CD SPEED ע"מ לקבל תמונה כוללת על צורת הצריבה וההספק.

אם עדיין הצריבה איטית, ככל הנראה שמדובר בכשל בצורב.

איזה מחשב יש לחבר שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WinXp/2k :

לוח בקרה -> מערכת -> מנהל התקנים.

ניגש לחוצץ של IDE/ATAPI Controllers, ניגש להגדרות של הבקרים (Primary & Secondery) ומסמן שם את הכל כ" DMA IF AVAILABLE" ומאתחל את המחשב אם יש צורך.

בחלונות 9x :

אותם שלבים, רק שבמקום לגשת ל IDE/ATAPI Controllers, אתה ניגש לחוצץ "DVD/CD-ROM DRIVES", נכנס להגדרות הצורב ושם מסמן את הריבוע שלידו רשום "DMA" ומאתחל את המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...