בעיה: איטיות בהעברת קבצים בין מחשבים באמצעות כבל מקבילי (Direct-Parallel) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה: איטיות בהעברת קבצים בין מחשבים באמצעות כבל מקבילי (Direct-Parallel)

Meturlal

Recommended Posts

שלום לכולם!

אני מעביר נתונים בין המחשב בבית למחשב הנייד בעזרת כבל מקבילי.

עד לא מזמן העברתי רק קבצים קטנים, כך שלא היה אכפת לי כל כך קצב העברה.

אבל, לאחרונה יצא לי להעביר קבצים ממש גדולים וזה לוקח המון זמן (קובץ של 100MB לוקח להעביר קצת יותר משעה (שעה ו-7 דקות לקובץ של 104MB ליתר דיוק))!

קצב ההעברה דרך הכבל המקבילי נע בין 20 ל-30 קילו בייט לשניה.

החיבור בין המחשבים אומר שהוא ב-4.0Mbit, שזה בערך 500 קילו בייט לשניה, אז למה אצלי ההעברה כל כך איטית?!?

בנוסף, קראתי בהסבר על חיבור שני מחשבים בכבל מקבילי Direct-Parallel, שקצב ההעברה האפקטיבי אמור להיות בין 250 ל-300 קילו בייט לשניה, אז מה צריך לעשות כדי להגיע לכזה קצב?!?

בהמון תודה מראש!

נתונים:

מחשב שולחני: P-III 550Mhz עם ME.

מחשב נייד: P-III 1.2Ghz עם Professional.

כבל מקבילי Direct-Parallel של Belkin (ניסיתי גם עם כבל אחר, שלא ידוע מי מייצר אותו

והקצב נשאר אותו קצב, כך שלא נראה לי שהבעיה היא עם הכבל, חוץ מזה Belkin ידועים

באיכות הגבוהה של הכבלים שלהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי תשובה, אבל אם יש כרטיס בנייד עדיף לקנות כרטיס למחשב הקבוע (50 ש"ח) + כבל (20 ש"ח) ולהעביר ב 100Mbit שנותן מהירות אפקטיבית של מעל 5MB/S ויכול להגיע גם לאיזור ה 10MB/S.

אולי ההגדרה של הפורט ביוס משפיעה (ECP/EPP וכו')

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעייה בשום מערכת הפעלה :nono: הקטע הוא שהמחשב מזהה את החיבור כחיבור לא נכון (לפי חיבור לאפ-לינק כבר לא קיים) לכן הוא מזהה 4 מגה. אבל אם תשים לב חיפור פראללי תמיד היה מקסימום 128K (בערך), וזה היה רשום כל עוד היתה תמיכה (חלונות 98 האחרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...