חיבור RGB למסך CRT - מישהו מזהה את הסוג? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור RGB למסך CRT - מישהו מזהה את הסוג?

סער_שי

Recommended Posts

כאמור (וסליחה על הפרסום הכפול) - יש לי מסך F900P, שמאחוריו יש גם כניסת VGA וגם הכניסות בתמונות. על שלושת העליונים רשום ... על שני התחתונים כתוב: COMP. HD ו-VD. איך ייתכן שאחד הוא קומפוננט HD אבל זו רק כניסה אחת?

יש לי כבל COMPONENT (אני רוצה לחבר אקס בוקס) עם שלוש יציאות - אדום, ירוק וכחול. הבעיה שהם לא מתאימים לחיבורים... שאני בשום אופן לא מצליח לזהות:

כפי שניתן לראות החלק החיצוני הוא כסוף ויש "פין" פנימי שחלקו החיצוני פלסטיק לבן וחלקו הפנימי זהב.

האם יש מתאם שניתן להשתמש בו כדי לחבר את ה-COMPONENT שלי? לשם מה ה-COMP. HD?

תודה רבה!

input2.JPG

input3.JPG

input4.JPG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיון שלישי על אותו נושא? זה שאתה אומר "וסליחה על הפרסום הכפול" לא מוחק את העובדה שזו פעם שלישית...

דיון מספר 1: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=206536.0

דיון מספר 2: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=206821.0

וזה דיון מספר 3???

גם הכותרת שלך אינה אינפורמטיבית.

קבלת אזהרה ראשונה. בשלישית תורחק/תושתק מן הפורום.

ננעל.

בעקבות התנצלותך הכנה וברוח ימי התשובה הדיון הזה יפתח שוב שתוכל לקבל תשובתך. אזהרתך תשאר.

אנא שנה את הכותרת לאחת אינפורמטיבית יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצבעים של כבל Component הם אומנם אדום ירוק כחול אבל Component ממש לא מעביר RGB וממש לא דומה ל-RGB

גם אם תשיג מתאמים מ-RCA (שיש בו Component) ל-BNC (החיבור שיש לך במסך) זה לא יעבוד בחיים

http://www.michaeldvd.com.au/Articles/VideoConnectors/VideoConnectors.asp

It is important to realize that component video output and RGB video output are not the same and are not directly compatible with each other, however, they are easily converted either way using a transcoder. Note that transcoders are generally professional-level video equipment and priced accordingly. You should expect to pay around $1000 US for an external transcoder, so this is an impractical solution for all but those of you with high end projection equipment and/or a high end player.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המשיבים.

אבל יש עם זה בעיה כיוון שאני לא מתכוון לחבר את המחשב אלא , ולכן אני לא צריך VGA לחיבור שהצעתם אלא COMPONENT (מה שיוצא לי מהאקס בוקס) לחיבור שהצעתם. וזה כבר מסבך את העניין, ואני אוותר על זה.

מה שכן, יש לי בעיה אחרת שאולי תוכלו לעזור לי בה: כשאני מחבר את האקס בוקס למסך (CRT) דרך ממיר (ADAPTER) מ-COMPONENT ל-VGA, כשיש תנועה מהירה, המסך לא מצליח לעקוב אחריה - יש "GHOSTING", שיותר מתאים למילה כי כאילו נוצרים כפולות של מה שנע - אם זה קו, למשל, אז נוצרים עוד קווים בעקבותיו.. ב-LCD לעומת זאת, הוא פשוט נמרח.

ה- עובד על קצב רענון 60Hrz, שנשמע לי קצת נמוך אבל בכל הפורומים טוענים שזה ה-PAL הסטנדרטי. הבעיה היא שאני לא יודע אם מה שגורם למריחה\קפיצות הללו הוא הממיר, ואז רכישה של כבל VGA יפתור את הבעיה, או שזה בגלל קצב הרענון (נראה לי לא הגיוני שככה זה צריך להיות ושאנשים לא שמים לזה לב)... כבל VGA עולה הרבה כסף ככה שאני צריך להיות פחות או יותר בטוח שהוא יפתור את זה.

האם יש למי מכם תאוריה לגבי מה יכול לגרום לתופעה כזו? ומה יכול להיות ההסבר לכך שהממיר גורם לזה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לרכוש Trancoder בארץ במחיר של 400-500 ש"ח והוא ממיר RGBHV ל COMP והפוך.

אם יש לך את הכבל HD של ה אני ממליץ לך לשנות את האקס בוקס ל NTSC (בתנאי שהוא עם ציפ)

אחרי שהוא במצב NTSC אתה הולך לתפריט הגדרות של האקס בוקס ומסמן בהגדרות את כל מצבי ה HD (כגון 480P או 720P וכו)

בצורה זו התמונה תהיה בפורמט פורגרסיבי ולא משונן (interlace) כמו שהאקס בוקס מוציא לך עכשיו ולכן זה נראה לך כאילו זה נמרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אבל שכחתי לציין שאני כבר על HDTV, ונמצא ב-720p.

התופעה ממש מוזרה - תמונה סטטית נראית פשוט מצויין. הבעיה היא עם תנועה. כשהרקע זז, הוא "רועד"... כל עצם מקבל כפולה של עצמו (GHOST), ולכן נראה כאילו הוא רועד. זה מאוד דומה לתופעה ב-LCD, רק שבמקום "מריחה" של העצמים, זו קפיצה. כשהתנועה איטית אז בקושי מרגישים, וכשהיא מהירה אז הפער גדל.

ואין לי מושג מה יכול לגרום לזה. אם זה היה הממיר אז כנראה שהייתה צריכה להיות בעיה גם בתמונה סטטית. חשבתי אולי זה בגלל קצב הרענון (60HRZ), אבל זה הסטנדרט, ואני לא מאמין שאף אחד אחר לא מבחין בזה. ככה שאין לי כל כך מושג מה יכולה להיות הסיבה. אפילו לא ניחוש.

מישהו? :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...