מעבר ללינוקס, כל מה שאני צריך לדעת. - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר ללינוקס, כל מה שאני צריך לדעת.

The UnKnown

Recommended Posts

לא, אתה לא יכול להתקין אותו ב D אם הוא NTFS..

אתה צריך להקטין את הכוננים, ולהשאיר מקום שלא מוקצה לשום כונן.

שם הוא יצור את המחיצות של .

וכן, הוא יתן לך אוטומטית (לפחות באובונטו זה ככה) מסך בחירת בהפעלת המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה לא יכול להתקין אותו ב D אם הוא NTFS..

אתה צריך להקטין את הכוננים, ולהשאיר מקום שלא מוקצה לשום כונן.

שם הוא יצור את המחיצות של .

וכן, הוא יתן לך אוטומטית (לפחות באובונטו זה ככה) מסך בחירת בהפעלת המחשב.

מה כוונה להקטין כוננים ?

יש לי הרדיסק מחולק ל c d שתיהם 40 גיגה כל אחד

המחיצות בסדר או שאני אצטרך לשנות אותם ? לחלק אותם ?

ואם אצטרך לשנות אז רק את כונן d(אני רוצה להתקין בו את הלינוקס) שהוא ריק כרגע, אז איך בדיוק אחלק אותו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קצת מבולבל רוצה עצה איך אני עושה את זה (לינוקס ואקס פי dual boot )

יש לי הרד דיסק 80 גיגה (שתי מחיצות 40 גיגה כל אחת c d )

הווינדוס ב c

איך אני מחלק בדיוק את כל ההרדיסק ? (לחלק אני יודע )

כמה מחיצות? וכמה כל אחת? מה משמשת כל אחת מהמחיצות ?

ואני לא רוצה לאבד חומר מהדיסק ולהימנע מלגבות אותו אם אפשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך לדעת כלום... לא משנה כמה תקרא על לינוקס אם זה מדריכים או כתבות... עדיין הכי טוב זה להתקין בעצמך..

כשהתקנתי לינוקס לראשונה לפני כ 4 שנים לא ידעתי כלום לא קראתי שום דבר לפני זה ולא התעניינתי הדבר היחיד שהניע אותי זה שלא רציתי להשתמש יותר בחלונות.

יש אנשים שיגידו שזה יותר קשה להם להשתמש בלינוקס כמובן אחרי כל כך הרבה שנים עם ווינדוז אין מה לעשות הכול שונה בלינוקס אם זה התקנת תוכנות שבלינוקס בכלל זה "חבילות" או עדכון המערכת, או אפילו חיבור לאינטרנט שיכול להיות מאוד בעייתי בלינוקס.

אני מציע לך להתקין או אובנטו או אפילו גירסת "האחד" שמבוססת על מנדרייק.

ולכל הספקנים, לאחר 4 שנים שהשתמשתי רק בלינוקס ללא חלונות בכלל מותקן, בלית ברירה התקנתי חלונות (בגלל שהתמיכה בצ'יפסט החדש של 965 עדיין לא נכנס כמו שצריך לכל ההפצות) על המחשב שלי מכל מיני סיבות ואני פשוט סובל.

כל תוכנה אני צריך ללכת לאתר להוריד בדרך כלל גם לשלם עליה מה שאני לא עושה... ואז כדי שהיא תפעל אני צריך ללכת למצוא קראק או סריאל מתאים ואז אני "פושע".

בלינוקס כל תוכנה אתה מתקין בפקודה אחת קטנה או לחיצה תלוי בהפצה.

אם אתה רוצה לראות איך זה אז תתקין אובנטו אם אתה באמת רוצה להבין איך הדברים עובדים אז תתקין ג'נטו, יש כאלו שיגידו שג'נטו זה לא בשביל מתחילים

אבל אני התחלתי איתה... הפורומים של ג'נטו מלאים באנשים שרק התחילו עם ישר עם ג'נטו... הכי חשוב זה לא להיבהל בהתחלה כי אין מה לעשות

לינוקס היא מאוד שונה ויש דברים שאתה פשוט לא תבין למה עובדים כל כך חלק בחלונות וכל כך קשה בלינוקס עד שלא תלמד.

וכל מי שיגיד לך שטוטאלית אתה לא יכול לעבוד הוא טועה.. אתה יכול לשחק ולכל תוכנה בחלונות יש העתק בלינוקס ואפילו יותר טוב...

חוץ מזה שהמערכת הרבה יותר מהירה וגם אתה לא צריך להתקין שום antivirus יותר בחיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא, מג'נטו אי אפשר ללמוד יותר מדי, זה לא ילמד אותך הרבה יותר מ ARCH (שאותי היא לימדה הרבה יותר).

בג'נטו אתה בחלק מהמקרים צריך לערוך הגדרות (שזה הדבר היחידי בעיקרון שאתה לומד ממנו), קימפול ושאר ירקות זה מתבצע אוטו' עם המנהל חבילות

בARCH אתה גם צריך לערוך הגדרות והרבה פעמים לתקן תקלות (בגלל שלא מודעים לך\לא ראית שצריך לשנות הגדרות ואז המחשב עולה לך עם קרנל פאניק) וגם ב ARCH יצירת החבילות זה ממש פשוט ובגלל זה היא המועדפת עלי.

בכל מקרה, למתחילים ממש טוב, יש בפורום שלהם ה-כ-ל ואם אין שם יש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...