ספק SP-ATX-500W - RockeTeer III - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ספק SP-ATX-500W - RockeTeer III

צומפי

Recommended Posts

מה דעתכם על הספק הנידון של SPIRE שנמכר בKSP ב290 ש"ח

ללא ACTIVE PFC, מאורר120 שקט, מהירות משתנה בהתאם לטמפ ועם מיסביים כדוריים (אמין-לא נדפק מאבק)

כמו כן יש לו שתי מסילות של 12V 20A ואם מתעקשים למשוך משנהם זרמים מטורפים אז "רק 32 אמפר משולב"

לפי המידע מביקורות באינטרנט הספק מתאפיין במתחים יציבים מאוד גם תחת עומס בSLI.

בעקרון באתר של ספיר כותבים שיש 3 שנים אחריות אבל אני לא יודע איך זה בארץ.

ביקורת:

http://www.techniz.co.uk/modules.php?name=Reviews&rop=showcontent&id=306

אשמח לשמוע דעות לפני הקניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברה מתביישת בנתונים שלה

הספקים הקודמים שלה לא איכותיים

כבר נקודת פתיחה גרועה

חוסר בביקורות מקצועיות רק חורץ את הדין של הספק הזה

יש להתייחס אליו כג'נרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שזה לא הספק הכי טוב שקיים אבל מבחינת תמורה למחיר נראה לא רע אפילו מול FSP 400W הזול.

כשאתה אומר ספק לא גנרי אתה בדרך כלל מתכוון ל...?

יציבות מתחים

אמינות

חברה מוכרת

תנאים שעל פניו נראה שהספק הנידון מקיים אם כי אולי הוא לא הכי נציל בעולם (מפני שאת הנתון הזה החברה "שכחה לרשום")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה עם איכות רכיבים?

איזה קבלים? איזה יש לו (מעבר למאוורר)?

איזה סלילים?

מה היעילות?

כמה הוא באמת עומד בזרמים שיש על המדבקה?

חברה מוכרת? לא בתחום הספקים וכמו ש-RaidMax גילו, להיות מוכר מתחום אחר זה לא מספיק

איך הוא עומד במתחים בהספקים גבוהים / קרוב לקצה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-מה היעילות?

את הנקודה הזו כבר הבנתי מזמן אז הוא לא ממש נציל במקרה הגרוע 65%-60% במקום 70% למי אכפת?

-מה עם איכות רכיבים?

-איזה קבלים? איזה קירור יש לו (מעבר למאוורר)?

-איזה סלילים?

אם לשפוט לפי הביטחון של החברה ב3 שנים אחריות אם הוא יוכל להחזיק עד למחשב הבא מספיק לי.

-כמה הוא באמת עומד בזרמים שיש על המדבקה? איך הוא עומד במתחים בהספקים גבוהים / קרוב לקצה?

ממספר ביקורות באינטרנט ניתן לראות שהוא אכן יכול לעמוד בזרמים מכובדים עם מתחים סופר יציבים .

במקרה הגרוע הוא מחזיק זרמים של מערך 6800GS SLI שספק 380W איכותי יקר מחזיק.

במקרה הטוב אם הרווחתי וההספק אכן אמיתי או קרוב לכזה אז הוא יהיה חזק הרבה יותר.

הנקודה שאני לא משווה אותו כמוכם לאלטרנטיבות יקרות יותר של ספקי 500W אלא לספקי 380W של חברות מוכרות שהינם באותו המחיר אך ללא מיסבים כדוריים שבזמן כזה או אחר יכנעו לאבק.

לא אותו הספק אבל אותה חברה בTomshardware

http://www.tomshardware.com/2005/07/11/stress_test/page26.html

למעט הרעש לא יצא רע בכלל עם נצילות מאוד גבוהה כאשר ספקים מחברות כמו COOLERMASTER HEC ואחרות נכשלו במבחן!

זה אולי לא מעיד על הספק הנידון אבל לפחות מעיד שSPIRE לא חברה חובבנית בתחום הספקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעילות - כל וואט שנכנס כ-AC ולא יוצא כ-DC הוא עוד וואט של חום,

בקר המאווררים בספקי כוח הוא מבוקר טמפ', ז"א שספקים יעילים יותר הם ספקים שקטים יותר, בלי להכניס לעניין את הנושא של צריכת חשמל,

הרי המערכת היא נתונה, והצריכה שלה גם כן נתונה, ככל שהיעילות תרד הספק ישאב יותר חשמל מהקיר בשביל אותה מערכת, ז"א שחשבון החשמל יגדל.

איכות רכיבים - אין קשר לאחריות, האחריות אתה מקבל על הספק, אבל מה קורה אם מתפוצץ קבל ופתאום הכרטיס מסך שלך מקבל כמה וולטים נוספים? באיזה אחריות זה?

מתחים - אין שם שום העמסה, אפילו לא קרוב להספק המוצהר שלו, דעתי היא (וכאן לא מסכים איתי דן איידלמן) שמכונה שמעמיסה הספקים מסוימים היא הכרח לבדיקת ספק.

שים לב שאין ספק מומלץ כאן בפורום שלא עבר בדיקות כאלה ע"י אחד מהאתרים הגדולים בנושא, ובעיקר Tom's Hardware, AnandTech (בעיקר ה-RoundUpים שלהם שבוצעו במעבדות מקצועיות בנושא) ו-SilentPCReview, Hexus שיש להם מערכות העמסה וכו' משלהם (רק תקרא תוצאות בדיקות שלהם ותבין מה זאת ביקורת על ספק כוח).

Spire לא מייצרת ספקי כוח (בניגוד למשל ל-FSP ו-Enermax) לכן אתה לא יכול להסיק כלום מביקורת של ספק אחר.

רוב החברות כמו Spire (שיצרנית ספקים כמו FSP, Sirtec ו-ToPower מייצרות להן ספקים) קונות מאיפה שמשתלם להן

ז"א שלפני שנתיים היה יכול להיות להם משתלם להזמין את הדגם X מיצרן Y

אבל היום משתלם להם להזמין דגם A מיצרן B

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם זה מה שרציתי לשמוע (או יותר נכון לא לשמוע) אם היו בעיות עם הספק הספציפי.

ליאור אני קצת הקצנתי את זה אם הספק ממש לא יעיל אז הם לא היו יכולים להשתמש במאורר שקט כל כך .

הספקים האלו כבר שווים יותר מהלוח אם שלי, אז יצא שכרי בהפסדי חוזרים לספקים הגנרים שזרוקים אצלי, אני ככל הנראה אחבר בין שתי ספקים (רק את המסילה של 12V) ונראה אם יחזיק לי את כרטיס המסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שמה שאני הולך להגיד עכשיו זה חילול קודש בשבילך :o

בעבר עבדתי בחנות שלא ידעה מה זה ספקים איכותיים ואולי היה לי מזל אבל ספקים גנרים פשוט מתקלקלים בממוצע כל שנתיים ללא פגיעה ברכיבים

(מדובר במאות מחשבים) ככה שבחישוב הסתברותי מבחינה כלכלית שווה לי להשאר עם מה שיש .

אם אני ארגיש שיש בעיות יציבות מיוחדות אני פשוט אחליף אני לא בעל עסק ואין לי בעיה שיתקלקל לי הספק ובעלות של ספק איכותי אחד אני קונה 5 ספקים גנרים.

זוהי התורה העקומה של סטודנט תפרן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ספק ג'נרי עולה 80-200 שקל (יש יוצאים מהכלל שהם יקרים יותר)

FSP 400W PA למשל עולה 220 ש"ח

למעט 7950GX2 אין שום כרטיס מסך שהספק הנ"ל לא יחזיק

למעשה 90% מכרטיסי המסך יוחזקו גם על FSP 350W PA שעולה כ-190 שקל באותה חנות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונחזור לשאלה ששאלנו על הSPIRE יציבות אמינות איכות רכיבים...?

האם הוא באמת יותר טוב מהSPIRE בנושאים הללו?

וספק גנרי אני קונה ב65 ש"ח 400-450 ואט, וואטים ממש לא אמיתיים אבל עובדים והמערכת יציבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונחזור לשאלה ששאלנו על הSPIRE יציבות אמינות איכות רכיבים...?

האם הוא באמת יותר טוב מהSPIRE בנושאים הללו?

וספק גנרי אני קונה ב65 ש"ח 400-450 ואט, וואטים ממש לא אמיתיים אבל עובדים והמערכת יציבה.

האיוורור של ה-PA מן הסתם לא יהיה יעיל כמו של ה-Spire ביחס של / רעש

אבל לצורך כך יש את סדרת THN שתיקח את ה-Spire

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...