כמה שאלות כדי לא להרוס.. - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות כדי לא להרוס..

Inertia

Recommended Posts

מעולם לא עשיתי OC אבל קראתי קצת ואני מבין את המשמעות ואת כל התיאוריה אבל יש לי כמה שאלות:

1) איך בפועל עושים את זה? איפה אני משנה את הבאס? האם חייב דרך הביוס או שיש דרך פשוטה יותר עם תוכנה בווינדוס?

2) איזו תוכנה הכי מומלצת לבדיקת טמפ' וכדומה?

3) האם אפשר לעשות OC ללא העלאת מתחים? איפה זה מגביל אותי? והאם ניתן לעשות נזק בדרך זו?

4) האם OC לבאס משפיע גם על כרטיס המסך או שזה משהו שצריך להתעסק איתו בנפרד?

אודה מאוד לכל מי שיתרום מהידע הרב שרץ פה בפורומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעולם לא עשיתי OC אבל קראתי קצת ואני מבין את המשמעות ואת כל התיאוריה אבל יש לי כמה שאלות:

1) איך בפועל עושים את זה? איפה אני משנה את הבאס? האם חייב דרך הביוס או שיש דרך פשוטה יותר עם תוכנה בווינדוס?

2) איזו תוכנה הכי מומלצת לבדיקת טמפ' וכדומה?

3) האם אפשר לעשות OC ללא העלאת מתחים? איפה זה מגביל אותי? והאם ניתן לעשות נזק בדרך זו?

4) האם OC לבאס משפיע גם על כרטיס המסך או שזה משהו שצריך להתעסק איתו בנפרד?

אודה מאוד לכל מי שיתרום מהידע הרב שרץ פה בפורומים.

הקדמה : אי אפשר להרוס דברים באוברקלוק כל עוד אתה לא משנה מתחים ממתחי הסטוק , וכמובן מוודא שהלוח אם לא יידפוק אותך ויעשה את זה אוטומטית

1) ביוס זו השיטה הכי טובה , את הבאס אתה משנה בביוס , רצוי לא יותר מ10 בכל פעם עם בדיקת יציבות (למשל יש תוכנה בשם S&M שעושה את זה) למאמץ המעבד בין העלאה להעלאה , יציב? בכיף תעלה , לא יציב? רד טיפה או תשנה את המחלק בין מהירות הבאס לתדר הזכרונות , רצוי גם לשחרר תיזמונים בזכרונות שהם הגורם המגביל במערכת

2) חפש EVEREST HOME EDITION

3) עניתי כבר אני חושב , תוודא שהלוח אם נעול על מתח סטוק (בד"כ אתה שם את מתח הסטוק במקום AUTO ב V.CORE )

4) אובר למעבד משפיע על תדר הלוח ועל תדר הזכרונות , שעולים איתו אוטומטית , חוץ משחימום יתר של המעבד ייחמם גם את הכרטיס מסך לא תהייה השפעה של המעבד על כרטיס המסך , ולו אתה צריך לעשות אובר בנפרד

עריכה : אה , ומתוך זהירות , תינעל גם מתחי הזכרונות ואת מתח הגשר הצפוני למתחי סטוק , בכל מקרה שלא יהיו על AUTO כי אז הלוח עלול להעלות אותם בטעות יותר מדיי ויהרוס אותם בסוף , אגב, אם מתח הליבה שלך הוא משהו ועוד שבר , אתה יכול לעגל אותו כלפיי מעלה וזה לא יזיק , רק תוודא בעזרת EVEREST שאתה לא בטמפרטורה (כשהמעבד על מאמץ כמובן) מעבר למה שהוא מסוגל , כי אז אחריי הרבה זמן הוא עלול להישרף , בכל מקרה , יותר מזה על תעלה עם קרור סטוק כי זה מסוכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה הארוכה... אני רק רוצה לוודא שוב (מציק!:) )

אוקי אז אני נועל את מתחי הלוח, וגשר צפוני (בהנחה שאני מוצא את זה בביוס) ומעלה את הבאס לאט לאט וכל פעם מפעיל את ותוכנת מאמץ כדי לבדוק שהוא עומד בזה........ ניראה לי שהבנתי..

ואיך מוגדרת טמפ' טובה? הP4 שלי עובד ב35 מעלות ב IDLE ובכמעט 80 מעלות בLOAD ... איך אני יודע מה נחשב סביר עבור מחשבים אחרים? נניח הcore 2 duo?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה הארוכה... אני רק רוצה לוודא שוב (מציק!:) )

אוקי אז אני נועל את מתחי הלוח, וגשר צפוני (בהנחה שאני מוצא את זה בביוס) ומעלה את הבאס לאט לאט וכל פעם מפעיל את ותוכנת מאמץ כדי לבדוק שהוא עומד בזה........ ניראה לי שהבנתי..

ואיך מוגדרת טמפ' טובה? הP4 שלי עובד ב35 מעלות ב IDLE ובכמעט 80 מעלות בLOAD ... איך אני יודע מה נחשב סביר עבור מחשבים אחרים? נניח הcore 2 duo?

תראה המעבד לא יישרף עד שהוא מגיע לטמפרטורות קיצוניות ממש , רק אז אולי הוא יישרף , לעומת זאת בבערך 66.8 הוא יתחיל לעשות THERMAL THROTTLING , הכוונה שהוא עושה מחזורי שעון סרק (כלומר לא מבצע אף פקודה בהם) בשביל לחסוך בחום , אם הוא כבר על שמונים בסטוק, עדיף לקחת לו קודם קרור טוב ואז לחשוב על OC , ואגב , החולשה הכי גדולה של P4 זה חום , מעבדיי CORE 2 לא סובלים מהחולשה הזו כי הם הרבה יותר קטנים וצורכים פחות מתח , וכתוצאה מזה פולטים הרבה פחות חום , טמפרטורות מומלצות זה יש פה בפורום נכתב ע"י SUBX , קישור : http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=65412.0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה חושש מהטמפרטורות קודם תקנה טוב למעבד

ואז תוכל לעשות בשקט

THERMALTAKE BIG TYPHOON הגרסא הראשונה (כלומר לא VX) יתאים לך מאוד , הוא גם שקט כמו מים , גם עולה רק 250 שקל (ועכשיו אם יציאת הVX יש מצב שפחות) וגם קרור מצויין לפי כל הדעות , קח אותו הוא סוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי הולך על הנינג'ה ולא על הביג טייפון.

מהסיבה הפשוט שהנינג'ה אותו מחיר, והוא מעיף את האוויר החם הצידה ולא כלפי מטה כמו הביג טייפון. זה פשוט יותר יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי הולך על הנינג'ה ולא על הביג טייפון.

מהסיבה הפשוט שהנינג'ה אותו מחיר, והוא מעיף את האוויר החם הצידה ולא כלפי מטה כמו הביג טייפון. זה פשוט יותר יעיל.

היה פה בפורום וויכוח בנושא די מזמן , הגיעו למסקנה שבתכלס הנינג'ה מקרר יותר טוב במשהו כמו 3 מעלות במאמץ , אבל רועש יותר , אז אם לא איכפת לך רעש קח את הנינג'ה , אם כן איכפת לך אז קח את הטייפון , זאת דעתי ויש שיחלקו עליי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...