רמת הטימטום במערכת החינוך - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רמת הטימטום במערכת החינוך

DeeKay

Recommended Posts

בזמן שמורים מנסים להפוך את החומר למעניין יותר המושך את התלמידים, למע' החינוך יש תוכניות אחרות.

כתבה מתוך Ynetי:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3303041,00.html

"לא מדובר במילה אחת שהמורה אמרה", מסרו ההורים. "מדובר בצורה בה משרישים לתלמיד שהנה - גם המורים שאמורים לחנך אתכם בעצם משתמשים בשפה לא יפה. לא צריך להוסיף שאם מרשים שפה קלוקלת אז למה שלא נבליג על צ'פחה פה ושם וסלנגים למיניהם, יש לנו שפה יפה ועל המורים לשמור על רמה ולהעביר את המסר לידיים בצורה נכונה. בסיפור הזה יש הרבה יותר מרצונותיו המיניים של דוד וזה המסר שצריכים התלמידים לקבל, לא אמירות מהסוג הזה".

אין צורך לציין שבית הספר חילוני לחלוטין.

-

ועם כזאת מדיוניות מורים, יש להם עוד תלונות על רמת החינוך בארץ. העיקר שאין תקציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא מבין מה לא בסדר פה...היה לנו מורה שאמר דברים בסגנון, והוא היה אחלה מורה, כשהוא הציג דברים ככה היה הרבה יותר קל לזכור...אחרי שנה החליפו לי מורה לאחת שמדברת יבש ומשעמם כזה, וציונים ירדו כי לא קל לזכור...באמת שכשמורה מדבר בגישה קצת יותר קלה עם התלמידים שלו קל יותר לזכור דברים והשיעור עובר מהר יותר. יש לי מורה למתמטיקה שכל הזמן צוחק איתנו וחופשי משתמש בסלנג(סתם לדוגמא "רועי יא בטטה, תבוא לפה לפטור את התרגיל"- ואף אחד לא נעלב, כולם צוחקים איתו, אפשר גם עליו :P)

אבל הוא מלמד ברמה מאוד גבוהה, ונראה לי שכולם יסכימו...אין שום בעיה שמורה ישתמש בשפה "לא רשמית" כל עוד זה בגבול הטעם הטוב(ואה, "דוד חרמן לא קטן" זה לא ממש נורא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון השעות הממוצעות של מורה אמורות להיות בסביבות 7-8 מקסימום, שזה לא ממש קריעת תחת ועם כל החופשות והחגים אני לא חושב שצריך בכלל לקרוא לזה

שנת לימודים.

כמו בדיון באקטואליה שהמורה שלי בזמנו אמר שרוב המורים הם אוכלי חינם מול כל התלמידים, היה באמת אמת בדבריו.

הרמת בתי הספר ירדה באופן משמעותי לפי דעתי, אבל בכל זאת צריך גם להתחשב בתנאים של המורים..

והשכרי לימוד פשוט גבוהים, ראיתי את השכר לימוד של האח הקטן שלי וזה פשוט היה מוגזם.

כל פעם נתקעים עם הבעיה של המורים, שביתות, בלאגנים, ושוב שקט ושוב בלאגן - ככה לא נתקדם לשום מקום. :nono:

ואגב - מה הקטע שלהם? חרמן זה לא מילה לגיטמית? ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאני לא מבין מה לא בסדר פה...היה לנו מורה שאמר דברים בסגנון, והוא היה אחלה מורה, כשהוא הציג דברים ככה היה הרבה יותר קל לזכור...אחרי שנה החליפו לי מורה לאחת שמדברת יבש ומשעמם כזה, וציונים ירדו כי לא קל לזכור...באמת שכשמורה מדבר בגישה קצת יותר קלה עם התלמידים שלו קל יותר לזכור דברים והשיעור עובר מהר יותר. יש לי מורה למתמטיקה שכל הזמן צוחק איתנו וחופשי משתמש בסלנג(סתם לדוגמא "רועי יא בטטה, תבוא לפה לפטור את התרגיל"- ואף אחד לא נעלב, כולם צוחקים איתו, אפשר גם עליו :P)

אבל הוא מלמד ברמה מאוד גבוהה, ונראה לי שכולם יסכימו...אין שום בעיה שמורה ישתמש בשפה "לא רשמית" כל עוד זה בגבול הטעם הטוב(ואה, "דוד חרמן לא קטן" זה לא ממש נורא)

ככה המורה שלי לאלקטרוניקה (חיים ויגוייזר למי שמכיר) מורה תותח ביותר 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8-7 עם משכורת ממוצעת של 4000 שקל :bash:

לא כולל הכנת מבחנים,בדיקתם וכל הדברים שמורה עושה..

תשמע - אי אפשר הכל ביחד, צריך לפעמים לקצץ, אבל באמת שעושים את הקיצוצים המרגיזים האלה יותר מדי, לא קל לעבור יום עם 30-40 תלמידים בכיתה, שכמה מהם גם ילדים בעייתים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהתקופה של המבחנים אני לא רואה הרבה צורך עבודה בבית, הכנה לכל שיעור יום לפני זה לגיטימי ביותר - הרי זה המקצוע שלו וזה מה שהוא התחייב לעשות, זה הגורם הבסיסי ביותר.

ומלצרית לרוב לא מקבלת 4 אלף לחודש, שוב תלוי בשעות העבודה שהיא עובדת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מהתקופה של המבחנים אני לא רואה הרבה צורך עבודה בבית, הכנה לכל שיעור יום לפני זה לגיטימי ביותר - הרי זה המקצוע שלו וזה מה שהוא התחייב לעשות, זה הגורם הבסיסי ביותר.

ומלצרית לרוב לא מקבלת 4 אלף לחודש, שוב תלוי בשעות העבודה שהיא עובדת.

מתי בתיכון זה לא תקופה של מבחנים? בתיכון אין דבר כזה תקופה של מבחנים כמעט כל השנה יש מבחנים לפחות שתיים בשבוע... נכון יש תקופות יותר עמוסות... אבל עדיין

בעקרון השעות הממוצעות של מורה אמורות להיות בסביבות 7-8 מקסימום

איזה 7-8 שעות? למשל אלצי בביצפר מורה לפיזיקה מלמדת את שכבת יב 8 שעות בשבוע ועוד מספר דומה של שעות את שכבה יא... המורה למתמטיקה שלי מלמד 5 שעות ביב שתי כיתות זה כבר 10 שעות ועוד הכיתות שלו ביא ובי ששם זה יותר שעות זה מעל ל20 שעות (אני לא יודע כמה כיתות הוא מלמד בשכבות האחרות...)

מורה לטכם שלי מלמדת 6 שעות כיתה יב 8 שעות כיתה יא ו9 שעות כיתה י ובנוסף לכל זה כמעט אותם שעות למדעי המחשב רגיל...

וכמובן אתה לא יכול לשכוח שרוב המורים מלמדים ביותר מביצפר אחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...