כבל אופטי vs כבל קואקסלי - עמוד 3 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבל אופטי vs כבל קואקסלי

Tzion

Recommended Posts

1. כן. אלגוריתם EAX הוא ביסודו של דבר כמו דולבי דיגיטל לדוגמה - הוא דורש מפענח. הוא האלגוריתם שמשחקים משתמשים בו כדי ליצור את הסביבה של שלושת המימדים בצליל.

מאחר ואין רסיבר שיש בו מפענח (Decoder) של EAX, אתה לא יכול לקבל סראונד דרך היציאה הדיגיטלית (משום שהיא תומכת רק בסטריאו או באות של דולבי/DTS). אם תשתמש בה תקבל רק סטריאו (שני הערוצים הקדמיים). לפורטיסימו וללייב _יש_ מפענחים של EAX ולכן אתה יכול להשתמש בהם, אבל אתה חייב להוציא את הסאונד דרך יציאה אנלוגית (לרוב הרסיברים יש כניסות אנלוגיות, ככה שסביר שתוכל להשתמש ברסיבר).

2. אני לא יודע בקשר למחירים של כבלים כי קיבלתי את הכבל האופטי עם הרמקולים, אבל בד"כ זה טוב להשקיע בסביבות ה15% מסכום הקנייה של מערכת על הכבלים מכיוון שזה בסופו של דבר מה שמעביר את הצליל.

3. שומעים יותר טוב בפורטיסימו 3 נקודה. אני לא יודע אם יהיה הבדל כשמעבירים דרך רסיבר, כי השתמשתי במערכת 5.1 שלי רק אחרי שקיבלתי את הפורטיסימו, אבל אפילו אם הרמקולים העלובים שקיבלתי עם המחשב שמעו הבדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בימהה 430 יש מפענח EX.. לא?

זה אומר שאפשר לשמוע דרכו 5.1 בחיבור דיגיטלי?

והאם בכרטיסי קול שמפענחים דולבי דיגיטל, אפשר לשמוע בסראונד בדיגיטלי ברסיברים בלי EX?

ובכלל איך המשחקים משתמשים הEAX אם אין עדיין משחק שתומך ב5.1?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תעשה הבדלה בין dolby d ex ו dts es שהם פרמטים של 6.1 , לבין EAX שזה סראונד למשחקי מחשב.

2. השאלה לא ממש ברורה, אבל דיגיטלי אומר שאין קידוד ורק המקור שקיבל את המידע (בצורה דיגיטלית) הוא זה

שמפענח את המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, גם ה SBLIVE והאודיג'י יודעים לפענח דולבי דיגיטל.

דבר שני, בקשר ל EAX, יש אפשרות להשתמש ברסיבר שבא עם של קריאטיב כמו ה DTT3500 (שיש לי :AR15:)

ואז להשתמש בחיבור דיגיטלי ועדיין לשמוע עם EAX.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...