כבל אופטי vs כבל קואקסלי - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבל אופטי vs כבל קואקסלי

Tzion

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לכל עניין ה 90 מעלות, אפשר לסובב את הכבל אין סוף סיבובים, זה לא משנה, מה שכן, אם ישנו כיפוף של 90 מעלות או יותר (כמו ש YO YO הראה פה) אז המידע פשוט לא יגיע ליעד, ולא תשמע כלום.

הדבר נובע מאותה סיבה שהכבל מעביר את האות גם אם מסובבים אותו.

האפקט נקרא, החזרה גמורה. למי שלמד פיזיקה יודע על מה אני מדבר, ומי שלא למד, בעיה שלו ;D

לגבי המחבר שאתה מדבר עליו ל Live 5.1 הוא קיים, יש לי כזה, אתה צריך מחבר מבננה MONO ל RCA, ואז לקחת כבל RCA ל RCA ולחבר אותו, פשוט מאד.

לגבי הכבל הקואקסילי, אם זה כבל איכותי ועבה עם סיכוך טוב, אז לא צריכה להיות בעיה בכלל.

ולגבי התמיכה במשחקים:

אם המשחק מוקלט בשיטה אנלוגית אז אתה תשמע גם אם החיבור שלך דיגיטלי, אפילו בווינאמפ וכו, אבל אתה תשמע בסטיריאו, הרסיבר מזהה את סוג המקור לבד.

אם המשחק מוקלט באופן דיגיטלי בפורמט Dolby Digital אז אתה תשמע ב מצב סראונד (5.1) ותהנה הרבה יותר.

זה הכל אני חושב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל עניין ה 90 מעלות, אפשר לסובב את הכבל אין סוף סיבובים, זה לא משנה, מה שכן, אם ישנו כיפוף של 90 מעלות או יותר (כמו ש YO YO הראה פה) אז המידע פשוט לא יגיע ליעד, ולא תשמע כלום.

הדבר נובע מאותה סיבה שהכבל מעביר את האות גם אם מסובבים אותו.

האפקט נקרא, החזרה גמורה. למי שלמד פיזיקה יודע על מה אני מדבר, ומי שלא למד, בעיה שלו ;D

לגבי המחבר שאתה מדבר עליו ל Live 5.1 הוא קיים, יש לי כזה, אתה צריך מחבר מבננה MONO ל RCA, ואז לקחת כבל RCA ל RCA ולחבר אותו, פשוט מאד.

לגבי הכבל הקואקסילי, אם זה כבל איכותי ועבה עם סיכוך טוב, אז לא צריכה להיות בעיה בכלל.

ולגבי התמיכה במשחקים:

אם המשחק מוקלט בשיטה אנלוגית אז אתה תשמע גם אם החיבור שלך דיגיטלי, אפילו בווינאמפ וכו, אבל אתה תשמע בסטיריאו, הרסיבר מזהה את סוג המקור לבד.

אם המשחק מוקלט באופן דיגיטלי בפורמט Dolby Digital אז אתה תשמע ב מצב סראונד (5.1) ותהנה הרבה יותר.

זה הכל אני חושב.

וואי! תודה!!!!

תגובה מאוד רצינית שהתיחסה לכל מה ששאלתי :hi:

10X :)

אבל זה ברור שיבואו עוד שאלות ;D

בקשר לכיפוך של כבל אופטי-

לא משנה איך וכמה אני אכופף אותו, הוא לא "ישבר" או יהרס, או שאיכותו תיפע??

כי אמרו לי היום שבתוך הכבל יש הרבה זכוכיות ואם אני אכופף אותו, הזכוכיות ישברו והוא לא יפעל יותר..

זה נכון?

המקרה הכי גרוע זה שאני אשים אותו ב90 מעלות- לא יגיע מידע אבל אז אני אחזיר את הכיפוף והכל יהיה בסדר?

ולגבי התמיכה במשחקים, בקיצור- אין שום הגבלה בחיבור של המחשב והרסיבר בכבל דיגיטלי??? ???

אני כבר חשבתי לקנות גם שלושה כבלים אנלוגיים ואז היה לי שם סבתוכה... :P

ושוב תודה רבה לך!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, אתה לא צריך לצתת את מה שאמרתי (במיחד הודעה ארוכה כזאת) כי זה נמצא מעל ההודעה שלך, חבל על הבלאגן והמקום...

דבר שני אין בעד מה, תמיד שמח לעזור...

דבר שלישי איו בפנים הרבה זכוכיות, הכבל עשוי מסיבי זכוכית, זה מה שנטותן לו את הגמישות, איפה ראית פעם זכוכית גמישה ?

אין דבר כזה, בגל לזה זה עשוי מסיבים סיבים שמוליכים אור ולא משנה באיזה זווית הם יוטו האור יגיע לצד השני.

אז זה לא יכול להישבר !, מה שכן שאם אתה מקופף את זה יותר מ90 אני חושב שזה יקבל קיפול כמו שקפלים צינור, אבל אני לא בטוח...

דבר רביעי ואחרון (משחקים): אין שום הגבלה לשמוע דרך חיבור דיגיטלי, זה בסה"כ מאפיין כיצד יועבר המידע.

אתה תשמע מכל מקור אפשרי: מונו/סטריאו/סראונד...

בהצלחה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א: זה כן יכול להשבר, מנסיון מר.

ב: אם תשמור על רדיוס סיבוב של הכבל אז זה בסדר (קשתות ולא פינות חדות)

ג: אין פגיעה באיכות זה אות דיגיטלי

זה נשבר ושמעת קליק כזה של שבירה?

ואני מתכוון באיכות של הכבל... כאילו שזה יכול לדפוק בו כל מיני סיבים או דברים (כמו שהוא יכול להשבר) ואז להעביר פחות מידע?

ובקשר לחיבורים בכרטיס קול וברסיבר-

אני מניח שהחיבור בכרטיס קול (פורטיסימו3) הוא חיבור עם ראש עגול כזה. אבל החיבור האופטי ברסיבר, הוא בצורה מלבנית כזו.

אז מה שצריכים זה כבל שבצד אחד ה"ראש" שלו יהיה עגול, ובצד שני הראש של הכבל יהיה מלבני?

אני צודק, או שכל כבל יתאים??? ???

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחרי כמה בירורים מסתבר שהמלבן הזה זה רק הגנה מפני אבק שמורידים אותה כשמחברים...

אז זה כבל עגול משני הצדדים...

ואני עדיין מתלבט, LIVE 5.1 או הפורטיסימו... ???

התוכונת מיקסר וכל אלה שבאות עם הפורטיסימו נראת די מגניבות..

יש כאלה גם לליב??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא שמעתי עוד על משחק שמוציא בדולבי דיגיטל... רובם משתמשים באלגוריתם של EAX בשביל לצור סראונד. לכן, אתה לא יכול להשתמש באות דיגיטלי שיוצא לרסיבר כדי לקבל את כל הערוצים, אלא רק את שני הערוצים הקדמיים (בהנחה שאין אף רסיבר שתומך בפורמט EAX). אם אתה רוצה סראונד במשחקים, זה רק ע"י שימוש בחיבורים אנלוגיים מהכרטיס לרמקולים או לרסיבר.

בקשר לשאלה שנשאלה, כבל אופטי עדיף על כבל קואקסלי, אבל אתה לא תשמע את ההבדל במערכת "פשוטה" (זאת אומרת, פחות מ10,000 שקל).

אם אתה שואל מה עדיף - הפורטיסימו או הלייב, אני הייתי ממליץ בלי היסוס על הפורטיסימו 3, מכל בחינה. יש לי את שני הכרטיסים בבית ואני מעדיף בהרבה את הפורטיסימו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל לא שמעתי עוד על משחק שמוציא בדולבי דיגיטל... רובם משתמשים באלגוריתם של EAX בשביל לצור סראונד. לכן, אתה לא יכול להשתמש באות דיגיטלי שיוצא לרסיבר כדי לקבל את כל הערוצים, אלא רק את שני הערוצים הקדמיים (בהנחה שאין אף רסיבר שתומך בפורמט EAX). אם אתה רוצה סראונד במשחקים, זה רק ע"י שימוש בחיבורים אנלוגיים מהכרטיס לרמקולים או לרסיבר.

בקשר לשאלה שנשאלה, כבל אופטי עדיף על כבל קואקסלי, אבל אתה לא תשמע את ההבדל במערכת "פשוטה" (זאת אומרת, פחות מ10,000 שקל).

אם אתה שואל מה עדיף - הפורטיסימו או הלייב, אני הייתי ממליץ בלי היסוס על הפורטיסימו 3, מכל בחינה. יש לי את שני הכרטיסים בבית ואני מעדיף בהרבה את הפורטיסימו.

לא הבנתי בדיוק את הקטע שאני לא יכול לשמוע בסרואנד במשחקים, עם כבל דיגיטלי?!? מה חייבים כבל אנלוגי?

ומה זה אלגוריתם של EAX ??? ??? ???

במשחקים שלא תומכים אני מתכוון להשתמש בפרו לוגיק2, או ב4.1 ערוצים שאני מניח שרוב המשחקים תומכים ב4.1.. :P

ולמה אתה מעדיף את הפורטיסימו?

שומעים בו יותר טוב בהרבה?? ישמעו הבדל בינהם גם בחיבור לרסיבר?

לליב באמת אין יציאה אופטית וזאת הסיבה שאני מתלבט בינהם, כי כבל קוקסאלי הרבה יותר זול...

אבל מצד שני התוכנה של המיקסר בפורטיסימו נראת מזה מגניבה וגם האיכות צלילי שלו יותר טובה (השאלה אם אניח ארגיש הבדל..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...