כבל אופטי vs כבל קואקסלי - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כבל אופטי vs כבל קואקסלי

Tzion

Recommended Posts

לשני הכבלים יש חסרונות ויתרונות וכדי לבחור אני צריך את עזרתכם:

האם הכבל האופטי רגיש לכיפופים- הוא יצטרך לתמרן בין במדפים שלי בזוויות של כ90 מעלות. האם זה יכול להרוס או לפגע בו?

האם הסאאונד של הפורטיסימו3 (אופטי) יותר טוב בצורה משמעותית מהסוואנד של הלייב 5.1 (קואקסלי)? האם ההבדל בינהם הוא משמעותי ומורגש?

עוד משהו זה שלליב אין יציאות RCA לחיבור לרסיבר אבל אני מניח שאפשר לפתור את זה ע"י מתאם פשוט? (אפשר לא?!)

ומשהו קצת אוף-טופיק:

אמרו לי שרק חלק מהמשחקים תומכים ב5.1 דרך חיבור דיגיטלי. הכוונה שיש משחקים שאפשר לחבר את הרסיבר לכרטיס קול בחיבור דיגיטלי וישמעו בהם 5.1. אבל לעומתם, יש משחרים שכדי לשמוע בהם ב5.1 אני צריך לחבר את הרסיבר לכרטיס קול בחיבור אנלוגי...

זה נכון? ???

תודה! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מתאם הפשוט? אתה רוצה להפוך אור לחשמל, זה מאוד יקר. לעומת החיבור של הלייב, שהוא דיי פשוט ל'התאמה' אם כי לא ראיתי מתאם.

אין הבדל בין אופטי לקואקס בסאונד. שניהם דיגיטלים, אז הפרעות לא מגרישים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל אופטי אכן רגיש לכיפופים ואני לא בטוח שהוא יעמוד ב90 מעלות.

מצד שני כבל קואקסלי יותר רגיש להפרעות חשמליות באזור ולכן אם אתה מעביר אותו עם הרבה כבלים אחרים או מכשירי חשמל אז יש לך משהו לחשוב על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח אנשים, אתם כותבים דברים לא קשורים...

נכתב ע"י maCr0T:

מתאם הפשוט? אתה רוצה להפוך אור לחשמל, זה מאוד יקר. לעומת החיבור של הלייב, שהוא דיי פשוט ל'התאמה' אם כי לא ראיתי מתאם.

על מה אה מדבר?!? אני מדבר על מתאם בין הקוקסאלי של הלייב 5.1 (כמו חיברו של אוזניות) לRCA.

כי החיבור ברסיבר זה RCA והחיבור בכרטיס זה לא...

יש מתאם כזה?

נכתב ע"י Bah_gots_pIII_450:

כבל אופטי אכן רגיש לכיפופים ואני לא בטוח שהוא יעמוד ב90 מעלות.

הרגע חשבתי על משהו, אם אתה אומר שכבל אופטי לא עומד ב90 מעלות, איך זה שהכבל של המינידיסק של חבר שלי מקופל בתוך הנרתיק שלו.

וגם בקופסאות של הכבלים, בחנות כשקונים אותם, הם מסובבים סביב עצמם כדי להכנס באריזה...

וכבל קוקסאלי רגיש?? כי הוא הולך להצמד לעוד מה כבלים אנלוגיים והוא יהיה קרוב (יחסית) למכשירי חשמל (המחשב כאילו) זה יעשה בו הפרעות?

וזה נכון שרק חלק מהמשחקים תומכים ב5.1 רק דרך חיבור אנלוגי. הכוונה שיש משחקים שאפשר לחבר את הרסיבר לכרטיס קול בחיבור דיגיטלי וישמעו בהם 5.1. אבל לעומתם, יש משחקים שכדי לשמוע בהם ב5.1 אני צריך לחבר את הרסיבר לכרטיס קול בחיבור אנלוגי...

זה נכון? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. זה העניין, הם ארוזים בצורה סיבובית, לא ב90 מעלות נטו.

2. קואקסלי יותר רגיש, אבל אני לא בטוח אם זה פוגע באות הדיגיטלי ישירות, צריך לבדוק את זה.

3. לא נראה לי, כל הסאונד מעורבב ומעובד על ידי כרטיס הקול ששולח את הסאונד דרך יציאותיו, אני לא חושב שלמישחקים לא יהיו השפעות על זה אלא אם כן משתמשים בdolby או משהו אבל אני לא כל כך מבין בזה אז תבדוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. נו... אבל סיבוב זה יותר מ90 מעלות...

זה לא ברור לי הקטע הזה, מה אם אני אשים אותו ב90 מעלות אני אשמע תיק והוא ישבר מבפנים?

2. רגיש למה (גם הוא רגיש לכיפופים?! :P)? אם לא בצליל אז במה זה פוגע?

3. מחכה לתגובות אחרים ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...