פרוייקט Negeric -עדכון עמוד 2! 12.3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט Negeric -עדכון עמוד 2! 12.3

GGuyZ

Recommended Posts

היי לכולם.

קודם כל דברי פתיחה - התחלתי את המוד לפני שבוע און ואוף, כאשר בתחילתו הידע שלי בחשמל, קדיחה, והלחמה שווה ל-0.

כמובן שללא העזרה הרבה של אבא, או שלא הייתי מצליח בביצוע המשימה, או שפשוט במקום שבוע היה לוקח לי חודש ועם כמה חלקים במחשב(ואולי גם בגוף) שהם לא ממש תקינים.

בכל מקרה - מדובר במודינג ראשון ודי בסיסי, על מארז ג'נרי פשוט(ומכאן השם - Negeric - יש סיבה להפיכת האותיות שעליה לא ארחיב). המודינג התחיל מהרצון לבנות חלון למארז והתקדם משם לעניינים נוספים כמו תאורה. אולי בעתיד אני אוסיף עוד אלמנטים ואשנה חלקים נוספים במארז, אבל בינתיים התוצאה פשוט יפייפיה!

הכל התחיל מצורת החלון, שהייתה צריכה להיות גם אלגנטית וגם פרקטית(שיהיו חתכים מספיק גדולים בשביל לראות).

מכיוון שלא בורכתי בכשרון ציור או שרטוט, לקח לי מספר שעות להגיע לשרטוט מדוייק וסימטרי. דבר שכלל הורדת הרבה אנכים, והדפסת כמה שבלונות שציירתי בצייר.

לאחר החיתוך של הפח והפרספקס יצא התוצר הבא:

cimg0001cn0.jpg

ועוד תמונה:

cimg0002ro8.jpg

את שאריות הפח חיברנו לפרספקס ע"י "אקדח ניטים" שנתן לו צורה מקצועית ויפה יותר מברגים לטעמי.

זה האקדח במנוחה:

cimg0010cr2.jpg

בפעולה:

cimg0005jj5.jpg

חיברנו מאורר לדים thunderblade 120mm, ויצרנו לו פילטר מגרביון כחול. מתנצל מראש אך שכחתי לצלם את עשיית הפילטר :).

cimg0003pr5.jpg

לאחר שחיברנו את הכל הנה התוצר החצי סופי:

תמונה 1:

cimg0017ro1.jpg

תמונה 2:

cimg0018ha8.jpg

תמונה 3:

cimg0012kg0.jpg

בזה תם השלב הראשון של המודינג.

השלב השני היה להאיר את המארז באופן יותר רציני. למרות ששלב זה כמעט גמור, אני מכין אתכם מראש שעדיין נשארו פינישים אחרונים ולכן התמונות של התוצאה הסופית יפורסמו היום או מחר כשנסיים.

לדעתי, בחלק זה דווקא התבטאה היצירות המירבית, ואפשר להגיד שיש כאן משהו קצת מהפכני, או לפחות יצירתי ואלגנטי.

ההחלטה הייתה להאיר את המארז בלדים, ולצורך העניין קנינו 5 לדים אדומים ו5 כחולים. ניסינו לעבוד לפי המדריך שתום הציע, ומבחינת המעגל זה אכן עבד ועזר מאוד. מבחינת שיטת החיבור למארז נתקלנו בבעיות רבות. א. המארז קטן ואין כל כך איפה להדביק את "מוטות" הלדים שניצור בגג המארז. ב. מכיוון שלא היו לנו את כל האמצעים שתום השתמש בהם התוצר הסופי יצא גועלי ביותר, האור לא התפזר בצורה טובה והמארז יצא יותר כמו עץ חג מולד עם המון המון חוטים ואיזולירבנד.

ישבנו וחשבנו, ובסוף הבזיק רעיון. אילתרנו בית ללדים מקופסת שוקולד ישנה, שאותה נדביק על חלון המארז כדי שישפך אור ישר על לוח האם. אני חייב להודות שזה יצא פשוט מגניב, ולמרות שזה עדיין לא לגמרי גמור(צריך להדביק ולהצניע את החוטים), זה בהחלט אלגנטי הרבה יותר.

בגדול מה שעשינו - לקחנו מכסה של קופסת שוקולד, קדחנו בעדינות חורים לראשי הלדים והכנסנו אותם פנימה כך שרואים רק את הראש. פערנו חרך בדופן הצדדית כדי שיכנסו הכאבלים, ועם אזיקונים\רשת נסדר אותם למקשה אחת כדי שזה יראה אסתטי.

הנה התוצאה שהגענו אליה בינתיים, לפני הדבקה וסידור החוטים:

cimg0014pe2.jpg

ועוד תמונה:

cimg0016in8.jpg

זהו... זה הפרוייקט בינתיים. ביום יומיים הקרובים אוסיף את התמונות הסופיות. אשמח לקבל תגובות, הצעות, וגם ביקורת(אם היא בונה :) ). אז תשפכו את דעותיכם בעניין כי בכל זאת - זה הפרוייקט הראשון שלי. צריך תגובות! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצא יפה מאוד אבל לדעתי המיקום של המאוורר הוא לא הכי יעיל בעולם. הרבה יצרנים שמים את המאוורר באמצע בלי להקדיש לזה יותר מידי מחשבה ובעצם המאוורר רק מכניס אוויר למארז בלי לקרר שום רכיב ספציפי. אולי בסידור הלוח שלך זה שונה אני לא רואה את זה בכל מקרה.

תמשיך ככה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובותיכם!

מסכים איתך שעם הטייה קלה שמאלה המאוורר היה יותר יעיל. למרות זאת, עקב גודלו ביחס למארז הוא מוריד כמה טמפ' מכל רכיב במחשב, וגם ככה הטמפ' שלי היו סבבה לפני.

ssR רק שתדע שהפרוייקט שלך פשוט מדהים. המון מוטיבציה קיבלתי ממנו!

אשמח לשמוע עוד אנשים...!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה!

לדעתי רק היה כדאי לשייף עוד את החיתוך בדלת לפני יריית הניטים....

נחמד בתור התחלה * >

התמונה הרביעית מפוברקת נכון? .. : )

אתה לא באמת משתמש שם באקדח ניטים.. חח

אלא אם כן, אתה מסוגל להחזיק אקדח ניטים עם 3 אצבעות ובלי קונטרה.. ;)

זה לא בעיה.. גם בפרויקט שלי חיברתי את החלון לדלת עם ניטים וזה ממש לא בעיה לירות אותם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה לא בעיה.. אבל אני רוצה לראות אם תצליח לירות אותם כשאתה מחיזק את האקדח באגודל ושתי אצבעות ובלי להיעזר ביד השניה בתור קונטרה..

כמו שזה ניראה ביד אחת הוא כאילו יורה.. וביד השניה הוא מחזיק את המצלמה ומצלם.. 8)

(אלא אן כן בן אדם שלישי צילם אותם...)

אבל לא משנה זו סתם הארה לצורך הצחוק.. לא צריך להיכנס לזה ברצינות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת נראה אחלה, הייתי שוקל להוסיף קתודה קרה למטה אבל אתם רוצים רק לדים.

לגבי הניטים עדיף לסגור פרספקס עם ברגים ואומים בגל שאתה עלול לפוצץ אותו עם ניט הוא בסה"כ פלסטיק שלא אוהב שמפעילים עליו לחץ, אבל אם כבר סגרת אז אני אשתוק :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו תודה על התגובות!

לגבי התמונה ה"מפוברקת" - זה היה ממש לפני שירינו את הניטים. כמובן שאדם שלישי צילם ואחרי התמונה תפסנו את האקדח יותר טוב.

אבל למען האמת זה לא כל כך קשה לירות את הניטים - אפשר גם בלי קונטרה מניסיון אבל עדיף עם :).

לגבי אפשרות שהפרפקס יתפוצץ - יש לי פרספקס עבה אז הוא לא הרגיש בכלל את הניטים שירינו לתוכו. אני גם חושב שהפרספקס העבה נראה יותר טוב. לפחות כשפותחים את המארז אז זה מגניב - יש נפח :).

דווקא השיוף עצמו יצא ברמה גבוהה לדעתי אבל אולי כדאי לצבוע את המארז בגלל כמה שריטות שהוא חטף בתהליך. למרות זאת, ובלי להעליב את החבר'ה שצובעים - ראיתי פרוייקטים באתר שצבעו מחשבים וזה היה נראה ממש מאכזב(כלומר... רואים שצבעו וזה לא מקורי) אז נראה לי שאני אשאר במצב הנוכחי.

אני עכשיו בדיוק הולך לראות איך יצא המתקן לדים ששמנו(חיכיתי שהדבק יתייבש). אולי היה נחמד להוסיף עוד קתודה לאור נוסף אבל סה"כ יצא תאורה ממש נחמדה ואני אעלה מחר כנראה. יש כאן גם עניין כספי - ניסיתי לעשות את המוד הכי זול שאפשר ואני גאה להגיד שהוא עלה בדיוק 47 ש"ח. כל השאר חלקים שלקחנו מחברים או שהיו :)

כדאי לציין שעניין המודינג ממש ממכר. למרות שאמרתי שאחרי הלדים אני סוגר את המארז וזהו, הבזיק במוחי רעיון מגניב לחלק הקדמי שאני לא חושב שעשו עד עכשיו. חשבתי ליצור מן שבלונה שלתוכה אני אתיך עם המלחם מן גלילי בדיל קטנטנים. לתוך כל חור של גליל באמצע אני אכניס לד. אני ייצור כתובית שאני רוצה מכל הגלילים והלדים יאירו את זה(אפשר גם אולי לחבר מן מסך קטן שקוף שנפתח במרחק 5-10 ס"מ ואז יראו את הכתובית).

מה דעתכם על הרעיון? יש למישהו רעיון ממה אני יכול להכין שבלונה לגלילים כאלה? הם צריכים להיות ממש קטנים - קוטר, גובה של בערך סנטימטר אחד וקוטר פנימי של 5 מ"מ לראש הלד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לצביעה נכונה, קרא כאן : (בעמוד האחרון)

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=31476.0

לחבר'ה ששלחו שאלות לגבי הצביעה:

3 שכבות צבע, 2 שכבות לכה.

זמן ייבוש בין השכבות בערך 15 דקות.

חשוב בצביעה עם הצבע הספציפי הזה להיות בתנור של מוסך כיוון שרק בטמפ' האלו הצבע "תופס" כהלכה.

זה הבחור שעשה את הפרוייקט הזה (ממש מזמן זה היה)

http://hwzone.co.il/gallery/thumbnails-138.html

הוא כבר לא מסתובב כאן בפורומים האמת, אבל אני מכיר אותו אישית, אז אם תרצה לשאול אותו משהו ספציפי, אני אעביר לו.

והפרוייקט שלך יפה מאוד, אהבתי. (אהבתי גם את המשחק עם השם שלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...