אז מה אתם חושבים על המטוס החדש של איראן ? - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה אתם חושבים על המטוס החדש של איראן ?

lordgod

Recommended Posts

• תגובות 75
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דווקא שלו, ה-F5G/F20 עמד יפה בתחרות עם ה-F16, אך הוא הגיע מאוחר מדי ולא נכנס לייצור.

מטוס היום הוא יותר פלטפורה עבור הטכנולוגיות שיושבות עליו... זה למה השוואת כאלה הם לא רציניות.

עומד בתחרות יפה עם מה? עם אף 16 ישראלי שחמוש בטילי פיתון 5 ועוד טכנולוגיות כאלה ואחרות...

מה גם שהאף 5 אין לו יכולת תקיפה ממשית וטווח טיסה קצר מאוד יחסית אז איך הוא בדיוק עומד ובאיזה תחרות מול האף 16?

תחרות תמרון בקרב אוויר קצר טווח שאין לה שום רלוונטיות כבר למציאות...

OT

ההפנמה שכלי כזה הוא רק פלטפורמה לטכנולגיות היתה צריכה להיות מופנמתגם בשריון הישראלי והיו צריכים לבטל את פרויקט המרכבה

מזמן... אין לנו שום יתרון בפיתוח היכולות הבסיסיות כגון המנוע, השריון וכו' של טנק על מדינות אחרות... זה רק הרבה יותר יקר לעשות את זה בארץ

ובגלל בזבוז כזה אולי לא היה כסף להתקין על הטנקים מערכות ישראליות כמו מעיל סגור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאד ואנחנו מוכרים את החבל שממנו יתלו אותנו. אנחנו מוכרים טכנולוגיות לסין.

אנחנו מוכרים להם גם תבור , הייתה עסקת בהיקף של איזה 20M דולר , מה הצבא הזה חושב לעצמו??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא שלו, ה-F5G/F20 עמד יפה בתחרות עם ה-F16, אך הוא הגיע מאוחר מדי ולא נכנס לייצור.

זו לא שאלה של תאריך. ה- F-20, בדיוק כמו ה- F-5, תוכנן ונבנה כמטוס ייצוא בלבד - לחיל האוויר האמריקאי לא היתה שום כוונה להצטייד במטוס. רק שבאותו שלב, ארה"ב כבר הסכימה למכור F-16 כמעט לכל דורש, כך שאף אחד לא רצה לקנות את ה- F-20...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאד ואנחנו מוכרים את החבל שממנו יתלו אותנו. אנחנו מוכרים טכנולוגיות לסין.

למען האוביקטיביות, בניגוד לדעות הפופוליסטיות... המטוס הזה נראה כמו f-5 אמריקאי ואין שום אינדיקציה שיש בו טכנולוגיות מהלביא.

הטיעון ההגיוני שמנגד הוא שאם לא הייתה יכולה למכור את הנשק שהיא מפתחת בגרסאות כאלה ואחרות גם לצבאות זרים היא לא הייתה יכולה

לפתח אותם עבור צה"ל... ברגע שיש את הטכנולוגיה לצה"ל הוא בעצם הופך להיות פרסומת לתעשיות הצבאיות עבור שיווקה לחו"ל בגרסה כזאת או אחרת על מנת

לממן פרויקטים עתידיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על שיוויון מבחינה טכנולוגית בין אותו F20 ל-F16 . התכוונתי מבחינת ביצועים אוירודינמיים. ברור שבלי מערכות טכנולוגיות מתקדמות הוא לא שווה כלום. אני לא יודע מה האיראנים פיתחו\קנו והרכיבו עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחית השימורים הזאת לא שווה כלום בלי אויוניקה טובה, ואי אפשר לדעת אילו מערכות באמת יש להם, גם אם סינים ימכרו להם J-10 זה עדין לא אומר כלום (אבל יהיה מצחיק לראות גלגולו של לביא אצל איראנים הא?)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הרצון שלי לא לזלזל באוייב, זה היה אחד הרגעים הכי מצחיקים כשהראו את ה-F-5 עם הזנב הכפול והשוו אותו ל-F-18...

מה שכן, צריך להעריך את התעוזה שלהם ואת העובדה שהם לא שמין זין על אף אחד אחר בעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על שיוויון מבחינה טכנולוגית בין אותו F20 ל-F16 . התכוונתי מבחינת ביצועים אוירודינמיים. ברור שבלי מערכות טכנולוגיות מתקדמות הוא לא שווה כלום. אני לא יודע מה האיראנים פיתחו\קנו והרכיבו עליו.

אני יודע שעל זה דיברת... אבל פרט לדיון התיאורטי הטכני... ההשוואה הזאת לא טובה ולא מתרגמת תרחיש או יתרון מציאותי יותר. ולכן מיותרת.

או במילים אחרות - למי באמת אכפת אם הוא יכול להוריד F-16 ישראלי בקרב תותחים? זה תרחיש לא אפשרי...

F-16 הוא מטוס טוב יותר בגלל עשרות סיבות יותר רלוונטיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה שלי היא זו: לביצועי המטוס עדיין יש חשיבות היום, ועדיין מתנהלים digfights. אם לאותו מטוס איראני יש אוויוניקה טובה, הוא יוכל להתמודד עם F16.

איפה מתנהלים בדיוק dogfights בעולם?... הדוג פייט האחרון שראיתי זה אף-16 ישראלי מוריד מזל"ט אבביל בזווית של 80~ (!) מעלות בין המטוס המשגר למזלט... ממש חשוב יכולת תמרון בקרב כזה...

איזה יכולת תמרון צריך כדי להגיע לעמדת ירי אם לטיל יש מעטפת הרג של קונוס של 120 מעלות לכל צד מהאף של המטוס התוקף...

הייתי יותר מוגאד אם ה F-5 הזה היה בכלל מסוגל לשאת חימוש או להגיע ארצה או לשאת טילים מונחי מכ"מ לטווח בינוני.

כי ליכולת התמרון שלו אין שום משמעות. זאת הנקודה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן, צריך להעריך את התעוזה שלהם ואת העובדה שהם לא שמין זין על אף אחד אחר בעולם

כמו שלטון אחר שפעל בעולם שלנו באיזשהי נקודה אפלה בהיסטוריה.

רמז: אירופה של סוף שנות ה-30 ותחילת ה40.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...