אורות לפי מוזיקה - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אורות לפי מוזיקה

eegg

Recommended Posts

נסה לחבר כמו שהסברתי (נכון).

אם זה דולק קבוע או דולק רוב הזמן תוריד את הווליום. אם לא דולק או דולק לעיתים רחוקות תנסה לעלות ווליום.

אם זה משפיע אז תוכל להתקין פוטנציומטר חיצוני שישלוט על זה.

ההגבר של כל טרנזיסטור שונה ולכן הוא מפעיל את המעגל יותר מהר או פחות מהר.

ההגבר של ה TIP31 הוא באיזור ה 25 ושל ה 2N3904 הוא 60-100 ולכן הוא יכנס בקלות לרוויה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואאיי נראה קטלני!!

אבל בתרשים הזה:

70733363_7bc5873491_o.jpg

יש רק דבר אחד שלא ברור

מזה ה - TIP31 או טרנסיסטור פשוט אין לי מוסג מזה או מה התפקיד שלו

הבנתי שזה רכיבים, אבל גם מאיפה אפשר להסיג את זה?

וה - P2 זה היציאה לחיבור האוזניות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TIP31 זה טרנזיסטור הוא עולה 2-3 ש"ח בכל חנות אלקטרוניקה אם אין אותו אז תבקש משהו שיחליף אותו...

בכל מיקרה יש לי בעיה קטנה אני מישתמש עם טרנזיסטור מחליף את TIP31 השם שלו משהו עם BD או DB בהתחלה ואז יש 4ספרותאני לא זוכר כי כבר הרכבתי את זה לפאנל של הפלופי במחשב יצא פצצה שמתי 8לדים חיברתי 4בטור ואז 4במקביל ל4 ויצא ממש פצצה.!!!

אבל יש בעיה קטנה הם לא נידלקים בשירים שקטים ממש הם נידלקים חלש.. ואם אני נוגע עם האצבעות שלי במגעים של הטרנזיסטור אז זה עובד מצויין גם בשירים שקטים מה אפשר לשים בימקום האצבעות שלי שיהיה קבוע איזה רכיב? אוליי נגד חזק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יקיר,

מה היתה הבעיה במעגל שלך בהתחלה. כי אמרת שהוא לא עובד לך?

כאן יש מעגל קצת יותר מורכב של מישהו כמוך שהיה קצת מאוכזב מהביצועים של המעגל המקורי:

http://www.runtimeerror.net/blinky/index.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה ניסיתי עם טרנזיסטור 2N3904 שהוא לא התאים למעגל הזה אבל קניתי טרנזיסטור כמו שציינצתי הוא עובד מצויין עם שירים עם הרבה רעש!

אבל שירים שקטים לא מפעילים את הלדים חזק לכן אני צריך להוסיף משהוא למעגל שלי! אם אני שם שיר שקט ואז אני נוגע בחיבורים שיש בטרנזיסטור בזמן שהשיר עובד אז הלדים עובדים יותר חזק אז מה שאני צריך זה להוסיף משהוא שיעשה פעולה דומה כאילו שאני נוגע בפינים של הטרנזיסטור כדי שהלדים ידלקו חזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מאוד הגיוני שבשיר שקט הם ידלקו פחות פעמים ויותר חלש כי טרנזיסטור למעשה מגביר את האות של המוזיקה לזרם ב LED.

אם אתה רוצה שזה ישתנה בהתאם לעצמת השיר חייבים איזה מעגל הגברה בסיסי עם פוטנציומטר שישנה את ההגבר של הטרנזיסטור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה!! פוטנציומטר=נגד משתנה! אז הימקומם פוטנציומטר אפשר לשים נגד רגיל לא? אם כן אין לחבר את הנגד לטרנזיסטור לאיזה רגליים?

אם אני ישים נגד רגיל בעל היתנגדות חזקה בין הרגל של ה - לרגל שמיתחברים הלדים יהיה טוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תסתכל כאן תראה שמישהו כבר חשב שהמעגל הבסיסי לא משהו ופשוט שכלל קצת את המגבר.

במעגל הזה הסוללה של 9V כמובן זה המתח 12V מהספק. היות והמתח קצת יותר גבוה אפשר לחבר עוד דיודה בטור ואם תרצה עוד 2 במקביל. לכניסה של המגבר (Input) מתחבר היציאה לאזניה ודם צריך לדאוג למעגל שליטה במתח שנכנס למגבר. ניסיתי לצייר מה יתקבל - אני מקווה שזה יעבוד.

החיבור של שני טרנזיסטורים (דרלינגטון) נותן הגבר גבוה מה שיגרום לאות יותר חלש להאיר את הדיודות - הפוטנציומטר יווסת את המתח שנכנס לטרנזיסטור וכך תוכל לכוון את רמת הרגישות בהתאם לסוג ועצמת המוזיקה.

שיניתי את החיבור של הדידות כך שתוכל לחבר 4 במקום אחת. שני נגדים כדי לא להשתמש בנגד הספק. כך נגד רגיל 1/4W יספיק.

אני לא בטוח שזה עובד אבל זה נראה לי בסדר - צריך לפעמים קצת לשחק עד שזה עובד.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...