דעתכם על מפרט (7k) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דעתכם על מפרט (7k)

jitz

Recommended Posts

היי :)

לפני כשבוע פתחתי פה הודעה ובה ביקשתי את עזרתכם בהרכבת מפרט.. התקציב שהגדרתי בשבוע שעבר עמד על 5-6k ללא כרטיס מסך,

אז קודם כל - תודה על התגובות.. הן עזרו לי נורא "להתכוונן",...

במהלך השבוע האחרון קראתי ביקורות והשוויתי תוצאות, והחלטתי שאין ברירה אלא לקנות גם כ. מסך.. כי עם AGP זה פשוט לא הולך... ואם בהתחלה חשבתי שאני לא אהיה מעוניין לעשות OC, יצא שאחרי שקראתי כל כך הרבה בנושא, החלטתי שבעצם... למה לא. ונראה לי שאני אעשה OC.

בנוסף.. גם החלטתי להעלות את התקציב.

להזכירכם, אני לא גיימר..., אבל בהחלט ניתן להגדיר אותי כמשתמש כבד... סביבות פיתוח לא קלילות בכלל, פוטושופ, המון , וכו'.

אז זה פחות או יותר המפרט שאני אזמין.... אשמח לשמוע את דעתכם:

מלוג'יק:

770 ש"ח - Sonata II Piano 450W SmartPower 2.0 Case

167 ש"ח - -Cooling Highend Low Noise Freezer 7-Pro CPU Cooler for P4 Socket 775

1475 ש"ח - Core2 Duo 2.13GHz 2MB E6400 Box CPU

368 ש"ח - 160GB 7200rpm 8MB Buffer S-ATAII HDD

1269 ש"ח - P5B Deluxe LGA775 Intel 965 + 1000 LAN Motherboard

686 ש"ח - PX7600GS TDH PX7600S25b PCI-e 256MB bulk Video Card

מנעה מחשבים:

1390 ש"ח - G.Skill II PC6400 800MHZ 2GB Dual Channel CL 4-4-4-12

מ-tamlil2100:

1028 ש"ח - אל פסק ADVICE CF1025 (On-Line)

oה"כ: 7153 ש"ח

המפרט הנ"ל יצטרף לחלקים שכבר יש לי, ואני לא מתכוון להחליף:

מסך Eizo 1910AS - 19"

דיסק 250GB של מקסטור - SATA

צורב x16 של LG

צורב x48 של LiteOn

כ. אלחוטי

מקלדת/עכבר

תודה,

דודי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי אני טועה, אבל אם יש לך כבר כרטיס אלחותי, אז למה לקנות לוח כל כך יקר שיש לו אפשרות רשתית רחבה? עוד פעם, אני לא כל כך מבין את הנושא, כך שחכה עד שאנשים אחרים יגיבו. בנוסף, למה אתה צריך אל-פסק? אתה מתכוון לפתוח שרת או שיש לך נפילות מתח רבות? וסתם, מתוך סקרנות, מה תעשה עם 410 ג'גה זכרון? (לדעתי די מיותר לקנות עוד הארד דיסק, אם יש לך כבר אחד בנפח 250 ג'יגה).

מפרט סבבה רק הכ.מסך לא משהו הייתי יורד במעבד ל6300 ואולי גם בלוח אם לds3 וקונה x1900gt מksp

או היית יורד במארז חוץ מזה אחלה מפרט :xyxthumbs:

להזכירכם, אני לא גיימר
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולתה להגיע למסקנה הזאת לבד, ולא להעיר לי, אם הייתה קצת יותר מפותח, מה גם שהשאלה לא הייתה מופנת אלייך. ולמיטב ידיעתי מקום בו מאוחסנים נתונים נקרא , אז אל אף שהטעות יכלה להיות מילולית, היא לא הייתה לוגית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט אדיר!!! אבל אם אתה משתמש רק בפוטושופ או פלאש או דברים מסוג זה לא נראה לי דחוף כל כך מפרט כל כך חזק....

אפילו מפרט ב-4000 ש"ח יחזיק ממש טוב 5 אקספלורר ואיימג' רידי פתוחים ביחד... רק בשביל דבר כזה אין צורך במפרט כל כך יקר זה בזבוז כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, אני לא מוצא את המפרט הזה מאוד משתלם:

1. המארז והספק מיותרים לגמרי. אתה באמת לא צריך אותם, ב770 שקלים אפשר למצוא שילובים יותר טובים ויותר מודרניים (אמנם הם טובים אבל מיושנים)

2. הלוח מיותר לגמרי - גם במחיר לא זול ואפילו די יקר, וגם נחשב ללא משהו. יש את הGigabyte 965P-S3 שלפני כמה שעות הביאו בפורום לינק למישהו שסגר עם הלוח הזה באס 450. אני לא חושב שאתה צריך יותר ממנו.

3. אני מניח שאתה לא בדיוק מריץ שרת ולכן אין לך שום צורך באל פסק. ספק איכותי אמור לסבול נפילות פעם בתקופה (ובניגוד לג'נרי, לא להשרף ולקחת איתו כמה רכיבים), ולכן אם אין לך נפילות מתח והפסקות חשמל תכופות, הוא יהיה מיותר.

4. פיצול רכיבי (מוכר גם כשילוש הקדוש, כלומר לוח-מעבד-זיכרונות) זה רעיון לא חכם, מסיבות אחריות.

5. אני מניח שאתה מסוגל להרכיב לבד (בגלל שפיצלת חנויות). אם זה נכון, זה יהיה נחמד:

KSP:

מעבדי אינטל? Price Units Total

Core2 Duo E6400, 1066Mhz, s775, 2MB Cache 1490 1 1490

לוחות אם למעבדי אינטל? Price Units Total

965P-S3 s775, Conroe, P965, DDRII 800, PCI-E 790 1 790

זכרונות? II 667 Price Units Total

1GB TwinMOS 570 2 1140

כרטיסי מסך? Price Units Total

7600GS 256MB DDRII, HDTV, DVI, PCI-E 690 1 690

דיסקים קשיחים? Price Units Total

250GB SATA II 7200RPM 16MB 465 1 465

צורבים? Recorders Price Units Total

LG DVD±RW GSA-H10AK x16 Dual Layer x8 (Black) 200 1 200

Total price 4775 ¤

for payments 12 X 435 ¤

נועה:

http://noacomp.co.il/product.asp?productid=5347

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4399

logicpc.co.il:

http://www.logicpc.co.il/eng/Itdetail.aspx?icom=8633

סה"כ 5796

יש לך מספיק כסף לאל פסק, אני חושב ;)

אם אתה צריך הכל מחנות אחת עם הרכבה, זה יהיה מצוין מנוכה מחשבים:

דגם מחיר כמות

Intel 2 Duo E6400 2.13GHz 2Mb Box 1575 ¤ 1

GIGABYTE GA-965P-S3 965 ¤ 1

G.Skill 800MHZ DUAL CHANNEL 2048MB CL 5-5-5-15 1260 ¤ 1

WD 250GB 7200RPM 16MB SATAII 520 ¤ 1

CONNECT3D Radeon® X1950 PRO 256MB GDDR3 DVI-I + DVI-I + 1350 ¤ 1

LG GSA-H10 DVDRW BLACK 250 ¤ 1

GIGABYTE Triton 400 ¤ 1

ENERMAX LIBERTY 400W 500 ¤ 1

ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro 160 ¤ 1

הרכבת מחשב חדש 170 ¤ 1

סה"כ: ¤ 7150

כולל הרכבה. היתרון של המפרט הזה הוא שהוא כולל כרטיס מסך חזק פי 2 אם לא יותר (זמינות תוך שבועיים וחצי, אני מקווה שאתה לא ממהר ;)). אם אין לך שום צורך בכרטיס מסך חזק (אל תקח אותו כי הוא חזק יותר, אלה רק אם יש לך צורך אמיתי בו), אפשר לקנות 7600GS באמת. בחר את ההכי זול שאתה מוצא בנועה.

תראה כמה חסכנו =]

תתחדש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות!

למען האמת, אני לא מוצא את המפרט הזה מאוד משתלם:

1. המארז והספק מיותרים לגמרי. אתה באמת לא צריך אותם, ב770 שקלים אפשר למצוא שילובים יותר טובים ויותר מודרניים (אמנם הם טובים אבל מיושנים)

בחרתי במארז הזה מכמה סיבות עקריות:

* הוא מגיע עם ספק מצויין

* סביבת העבודה הנוכחית שלי, מגבילה אותי לגובה המארז... 46 ס"מ מקסימום

* הוא שקט נורא!

* העיצוב שלו - עדין, קלאסי, בלי יותר מדי "רוח וצלצולים"... אני ממש לא מחפש וחיתוכים ותאורות פסיכיות :)

אם תוכל להציע מארז אחר שיענה לי על הצרכים.. אני אשמח נורא!

2. הלוח מיותר לגמרי - גם במחיר לא זול ואפילו די יקר, וגם נחשב ללא משהו. יש את הGigabyte 965P-S3 שלפני כמה שעות הביאו בפורום לינק למישהו שסגר עם הלוח הזה באס 450. אני לא חושב שאתה צריך יותר ממנו.

מתוך ביקורת בלינק: http://www.maxitmag.com/maxit-reviews/motherboards/asus-p5b-deluxe-wifi-motherboard-review/2/

The board managed to pip our team favourite DS3 board in every test. The P5B has an advantage in

memory bandwith and latency and this carried through the results. We have suspected for some time that the internal subsystem of the DS3 is running more relaxed timings which in part counts for its amazing ability to overclock so well. Clearly have made no such comprise on the P5B, with aggressive performance and overclockability to boot.

3. אני מניח שאתה לא בדיוק מריץ שרת ולכן אין לך שום צורך באל פסק. ספק איכותי אמור לסבול נפילות פעם בתקופה (ובניגוד לג'נרי, לא להשרף ולקחת איתו כמה רכיבים), ולכן אם אין לך נפילות מתח והפסקות חשמל תכופות, הוא יהיה מיותר.

לצערי אני סובל מנפילות מתח תכופות... כיום אני עם אל-פסק Interactive של Advice (700VA) - ולצערי, הוא לא תמיד מצליח "להציל" את המצב...

אני מריץ סביבות לא קלילות, כמו שציינתי... ונפילות מתח עלולות לגרום לי אובדן מידע חשוב...

וכן, המחשב שלי גם משמש שרת NAT (אני מעדיף NAT על פני ROUTING חומרתי... מאפשר לי יותר שליטה)... שלא לדבר על נזקים פוטנציאליים לחומרה בנפילות מתח.

4. פיצול רכיבי (מוכר גם כשילוש הקדוש, כלומר לוח-מעבד-זיכרונות) זה רעיון לא חכם, מסיבות אחריות.

את רוב המחשב אני מתכנן לקנות מלוג'יק.. לצערי מחירי הזכרונות שלהם לא אטרקטיביים בכלל... וזו הסיבה שאקנה אותם בנועה.... כמובן שיש פה tradeoff...אבל... החסכון פה הוא משמעותי.

5. אני מניח שאתה מסוגל להרכיב לבד (בגלל שפיצלת חנויות). אם זה נכון, זה יהיה נחמד:

KSP:

כן, אין לי שום בעיה להרכיב לבד... את כל המחשבים שלי עד היום קניתי "בחלקים"... (זה כל הכיף.. לא? :)

לצערי KSP לא מוכרים את רוב חלקי החומרה בהם אני מעוניין... לכן נאלצתי לוותר עליהם... למרות שהם באמת הכי זולים.

לגבי המפרט שהצעת מנועה -

הצעת את הזכרונות האלה: G.Skill 800MHZ DUAL CHANNEL 2048MB CL 5-5-5-15 1260 ₪ 1

שהתזמונים שלהם גבוהים מהזכרונות שאני בחרתי מנועה - G.Skill II PC6400 800MHZ 2GB Dual Channel CL 4-4-4-12 - ב1390 ש"ח ... לא הבדל קריטי מדי במחיר...

בהתחשב בעובדה שאני מתכנן OC (זה הולך להיות הראשון שלי...) - אין טעם להשקיע את ה130 ש"ח הפרש בזכרונות עם תזמונים טובים יותר?

לגבי כרטיס המסך - כיום אני עם 6600GT, והוא די והותר בשבילי... הייתי ממשיך איתו הלאה אם הוא לא היה כרטיס AGP... לכן מעבר ל7600GS ... שהוא טוב יותר מה6600GT, אך לא בדרמטיות... הוא מעבר נכון לדעתי.

אה, וכוננים אופטיים יש לי כבר.

מפרט אדיר!!! אבל אם אתה משתמש רק בפוטושופ או או דברים מסוג זה לא נראה לי דחוף כל כך מפרט כל כך חזק....

אפילו מפרט ב-4000 ש"ח יחזיק ממש טוב 5 אקספלורר ואיימג' רידי פתוחים ביחד... רק בשביל דבר כזה אין צורך במפרט כל כך יקר זה בזבוז כסף.

השימוש שלי במחשב נורא אינטסיבי.. אני מפתח המון, וגם עוסק בגרפיקה... יש לי בממוצע בכל רגע נתון כ20 פעילות.

תודה בכל זאת על ההתחשבות בכיס שלי :)

אולי אני טועה, אבל אם יש לך כבר כרטיס אלחותי, אז למה לקנות לוח כל כך יקר שיש לו אפשרות רשתית רחבה? עוד פעם, אני לא כל כך מבין את הנושא, כך שחכה עד שאנשים אחרים יגיבו. בנוסף, למה אתה צריך אל-פסק? אתה מתכוון לפתוח שרת או שיש לך נפילות מתח רבות? וסתם, מתוך סקרנות, מה תעשה עם 410 ג'גה זכרון? (לדעתי די מיותר לקנות עוד הארד דיסק, אם יש לך כבר אחד בנפח 250 ג'יגה).

אני לא קונה את הלוח בגלל התוספת של WiFi Onboard, אלא בעיקר בגלל הביצועים שלו , ושלל הפיצ'רים האחרים שהוא מציע.

לגבי הStorage - כיום אני עם 80*2 + 250, ושלושתם מלאים... אני צרכן כבד של Storage. מה לעשות. :)

תודה רבה על התגובות, אשמח לשמוע הצעות נוספות... מחר אני מתכנן להתחיל להזמין את החלקים.

דודי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...