אלימות של מתנחלים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אלימות של מתנחלים

nice-1

Recommended Posts

תושבי הכפר ינון סובלים זה זמן הטרדות והתנכלויות

חוזרות ונשנות מצד מתנחלי ההתנחלויות הסמוכות. בסוף

השבוע האחרון הן הגיעו לשיאים חדשים, וחיי התושבים

הפכו בלתי נסבלים עד שנאלצו לעזוב את בתיהם. הצבא

והמשטרה עומדים מנגד כאשר מתבצע מסע הפחדה נגד

אנשים חפים מפשע וחסרי אונים, ואינם נוקטים שום צעד

נגד המטרידים. המתנחלים מקבלים למעשה פרס על

ניסיונם "לנקות" את האזור מפלסטינים - לבצע טרנספר

קטן, על ידי הפחדה ואיומים.

ברגעים אלה עושים תושבי ח'רבת יאנון את דרכם חזרה

לבתיהם יחד עם פעילי תעאיוש. התושבים נאלצו לעזוב

את כפרם בימים האחרונים, עקב התנכלויות חוזרות

ונשנות מצד מתנחלי איתמר.

רקע

ח'רבת ינון נמצאת באזור שכם, סמוך לכפר עקרבה.

במקום מתגוררים כ150 - תושבים, רובם קשישים, ילדים

ונשים. התושבים סובלים מהתנכלויות של מתנחלים

מאיתמר מאז תחילת האינתיפאדה באוקטובר 2000.

המתנחלים ניתקו את התושבים מאספקת המים והחשמל,

הגיעו למקום בשעות הלילה כשהם רעולי פנים ורכובים

על סוסים, ניפצו זכוכיות, שברו דלתות, ירו באוויר

לעבר בתים וזרעו פחד וטרור בקרב התושבים. מספר

משפחות עזבו את הכפר לפני כמה חודשים. שאר המשפחות

המשיכו להתגורר בכפר בתנאים קשים וחיו בפחד מתמיד

מפני המתנחלים. ההתנכלויות החריפו בשבועיים

האחרונים, מאז החלה עונת המסיק. המתנחלים לא איפשרו

לתושבים להגיע לכרמי הזיתים, מקור פרנסתם היחיד.

נוסף על כך החלו המתנחלים להזרים שפכים לעבר הכפר.

המצב הפך לבלתי אפשרי בסוף השבוע האחרון, לאחר

שהמתנחלים שרפו את הגנרטור היחיד שסיפק חשמל לכפר.

התושבים שנותרו נאלצו לעבור אף הם להתגורר אצל

קרובי משפחה בעקרבה.

חוץ מזה, מתחילת האינתפדה נרצחו 17 פלסטינאים (האחרון ב6.10) ע"י מתנחלים,

בכמה מהמקרים עוכבו כמה לחקירה, אך מעולם לא הוגש כתב אישום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סלח נא לי, אך אני מעדיף להתמקד עם הכוחות לא על יהודים שרוצחים ערבים אלא על ערבים שרוצחים יהודים...

למה? כי יש הבדל בין דם לדם?

אנחנו מדינת . תפקידה להגן על אזרחיה הישראלים. לא על אזרחים של גוף אחר. (עזוב את הקטע שאותו גוף פוגע בנו, בלי קשר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו מדינת . תפקידה להגן על אזרחיה הישראלים. לא על אזרחים של גוף אחר. (עזוב את הקטע שאותו גוף פוגע בנו, בלי קשר)

כמדינה, עלינו לאכוף את החוק גם כשזה לא נראה לקבוצה מסוימת מאוד באוכלוסיה.

תפקידה של המדינה להגן על אזרחיה, אבל גם על אנשים חסרי אזרחות וזכויות במידה ואזרחיה שלה תוקפים אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמדינה, עלינו לאכוף את החוק גם כשזה לא נראה לקבוצה מסוימת מאוד באוכלוסיה.

תפקידה של המדינה להגן על אזרחיה, אבל גם על אנשים חסרי אזרחות וזכויות במידה ואזרחיה שלה תוקפים אותם.

מה אתה אומר ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח נא לי, אך אני מעדיף להתמקד עם הכוחות לא על יהודים שרוצחים ערבים אלא על ערבים שרוצחים יהודים...

אני לא מאמין שאתה שם את המדינה שלך לפני האנושיות שלך, אם מתנחל יכנס לבית ספר פלאסטני ויתחיל לירות בילדים, אז זה בסדר לא? כאילו הם בכל מקרה עמדו להיות מחבלים הוא רק הגן על המדינה שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שאתה שם את המדינה שלך לפני האנושיות שלך, אם מתנחל יכנס לבית ספר פלאסטני ויתחיל לירות בילדים, אז זה בסדר לא? כאילו הם בכל מקרה עמדו להיות מחבלים הוא רק הגן על המדינה שלו.

אתה אמרת.

לדעתי לא, אבל בכל מקרה - אין שחור ולבן בדברים האלה...

אני בטוח שהם (רש"פ) לא היו מונעים ממחבל להכנס ולרסס בית ספר מלא בתלמידים יהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך מה קבעת את זה?

דו"ח בצלם.

כל אדם הוא בחזקת חף מפשע עד שהוכח אחרת, ול"בצלם" אין את הסמכות הזו.

אתה נכנס לבור ללא תחתית- כי מדינת ביצעה בשמה לפחות 70 חיסולים ממוקדים (and there goes "כל אדם הוא בחזקת חף מפשע" - הוצאה להורג ללא משפט)

מה גם, שבצלם לא מפנים אצבע מאשימה כלפי אינדיבדואל, אלא כלפי גוף, שידוע שרצחו.. בדיוק כמו שהחמאס לוקח על עצמו פיגוע כאשר הוא שולח אותו.

תגיד, אתה לא חושב שברגע שאתה מפסיק להאמין לארגון זכויות אדם, הגעת לשלב מאוד עצוב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אמרת.

אני בטוח שהם (רש"פ) לא היו מונעים ממחבל להכנס ולרסס בית ספר מלא בתלמידים יהודים.

אולי כן, אבל אנחנו חייבים לשמור על האנושיות שלנו אנחנו חייבים להיות יותר טובים, אתה באמת חושב שזה משהם רוצים? שהם רוצים לחיות בסיוט הזה?, הם אנשים רגילים כמוך וכמוני הם רוצים להתחתן ולגדל משפחה ולחזור מהעבודה בשלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אמרת.

אולי כן, אבל אנחנו חייבים לשמור על האנושיות שלנו אנחנו חייבים להיות יותר טובים, אתה באמת חושב שזה משהם רוצים? שהם רוצים לחיות בסיוט הזה?, הם אנשים רגילים כמוך וכמוני הם רוצים להתחתן ולגדל משפחה ולחזור מהעבודה בשלום.

רק חבל שחלק גדול יחסית מהם הוא לא כזה ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על סמך מה קבעת את זה?

דו"ח בצלם.

כל אדם הוא בחזקת חף מפשע עד שהוכח אחרת, ול"בצלם" אין את הסמכות הזו.

אתה נכנס לבור ללא תחתית- כי מדינת ביצעה בשמה לפחות 70 חיסולים ממוקדים (and there goes "כל אדם הוא בחזקת חף מפשע" - הוצאה להורג ללא משפט)

מה גם, שבצלם לא מפנים אצבע מאשימה כלפי אינדיבדואל, אלא כלפי גוף, שידוע שרצחו.. בדיוק כמו שהחמאס לוקח על עצמו פיגוע כאשר הוא שולח אותו.

תגיד, אתה לא חושב שברגע שאתה מפסיק להאמין לארגון זכויות אדם, הגעת לשלב מאוד עצוב?

החיסולים באופן רשמי הם כדי למנוע פיגועים ולא כדי לסגור חשבון.

אין גוף שנקרא המתנחלים, יש גוף שנקרא חמאס.

אני כבר מזמן לא מאמין לארגוני זכויות האדם (האו"ם לא שיקרו בנוגע לחיילים החטופים?), וזה לא נראה לי עצוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...