נולדתי וגרתי בישראל ויש לי אזרחות אמריקאית,יש לי זכות לגור ולא לעשות פה צבא? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נולדתי וגרתי בישראל ויש לי אזרחות אמריקאית,יש לי זכות לגור ולא לעשות פה צבא?

eranRohatyn

Recommended Posts

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש המון תפקידים שהם לא קרביים וחשובים/מעניינים/יכולים לתרום לך באופן אישי אפילו...

אבל אם אתה בטוח שלא מתאימה לך המסגרת הצבאית ויש לך בעיות אישיות אז באמת עדיף שלא תעשה .

למרות שאם זה היה המצב אצלי הייתי מנסה לעשות שירות לאומי כלשהו לפחות שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מעדיף לחשוב על עצמי מאשר על המדינה שלי" - משפט שמצביע על בורות וכסילות גרידא.

אין דבר כזה "המדינה".

מדינה היא קבוצה מאוד גדולה של אזרחים שיש להם משהו מן המשותף באורחות החיים שלהם, ולכן הם ביחד.

מי שמוציא משפט כזה תחת ידיו לא מבין ש"המדינה" היא בעצם אמא ואבא שלו, והשכנים שלו, ואחיו הקטן בן החמש שישן עכשיו במיטה בביטחה.

המדינה מורכבת מאזרחים, והיא אינה איזה גוף ערטילאי תיאורטי בלבד - היא היא סך כל הרצונות שלנו כאנשים פרטיים לחיות בצוותא.

אם המדינה היא גם אמא ואבא שלך, וכל הסובבים אותך - אתה בעצם אומר שאתה מעדיף את טובת עצמך על פני כל הסובבים אותך. אגואיסט מושלם.

נכון יותר יהיה להגיד שאתה מעדיף "שמישהו אחר יעשה את זה" ולא אתה.

הגישה הזאת ילדותית, מטופשת, ומראה על חוסר אחריות אישית - ברמה הבסיסית ביותר.

אתה בטח מאמין שהמתגייסים לצה"ל רוצים להיות חיילים יותר מכל דבר אחר בעולם, ושיש מספיק מהם בשביל שאתה לא תלך...מה שאתה לא מבין, הוא שגם המתגייס ה"מורעל" ביותר היה מעדיף לשבת בבית ולראות טלווזיה, או ללכת ללמוד - אבל הוא מבין שצריך ללכת לצבא (אפילו שהוא חייב לפי חוק בכל מקרה!), ועושה את ההכרעה הערכית הזאת - למרות שהוא יודע שהיא עושה לו את החיים קשים יותר, אישית.

כאן טמון ההבדל בינך לבין אותם מתגייסים - הם מאמינים שביטחון המדינה ואזרחיה הנו ערך חשוב, ומוכנים להקריב (ואף למות!) כדי לשמר אותו.

אתה מאמין שטובתך האישית נישאת מעל טובת כל השאר לא משנה מה - זה הערך שלך.

אתה מאמין בכל ליבך בערך, שלא היית רוצה שאחרים יחלקו איתך - וכי אז מי יגן עלייך בשנתך?

שאלת את עצמך פעם איזה מן בן-אדם אתה? במה אתה מאמין? למה?

חשבתי ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vitnir

באמת שאני לא רוצה לשפוט אף אחד

אבל לאור העובדה שאת עזבת את הצבא עם פרופיל 21

אני לא חושב שהטון דיבור שלך במקום.

אז עכשיו כל פעם שנושא הצבא יעלה, אתה או כל חכמולוג אחר יזכירו לכולם איך הסתיים השירות שלי?

להזכירך (כי נראה שאתה רק זוכר פרטים שאתה רוצה), לא "עזבתי" - אלא הוצאתי. אני התגייסתי לצבא עם המון רצון ומוטיבציה, אפילו עברתי תחקיר בטחוני ועוד הרבה טאראראם, קב"א 55, אפילו הייתי במיונים לקצונה. אני לא ה-"עשרים-ואחתית" הטיפוסית שלך.

כנראה שגם אין לך חצי מושג מה עברתי באותה תקופה, לא היה לי קל עם שלל בעיות מהבית, אם זאת נתתי את המקסימום בתפקיד שלי, וגם התנדבתי לעזור במטבח להכין ארוחות ערב לכל הבסיס וארוחות לילה לשומרים וגם לנקות סירים ורצפות. ככה, סתם, כי רציתי להיות "ראש גדול" וכל השיט הזה. מה שלא הבנתי אז זה כמה זה לא ישתלם לי כאשר יהיה לי מפקד מאנייק שיטען שאיימתי על מישהי עם בקבוק שבור, וסג"מית פינצ'רית שתתמוך בדבריו כאילו היו תורה מסיני, וקב"נית שתמכה בגרסאותיהם. נשמע לך הזוי? גם לי זה נשמע הזוי עד שמישהי שלמדה איתי, 2 שכבות מעליי, קרה לה דבר דומה אלא שהיא עברה גם התעללות פיזית וכאשר עזרה האומץ להתלונן אז הפוגע, שהיה רם ממנה בדרגה, יצא נקי ואותה האשימו בעלילה והוציאו אותה על 21. קרו דברים מעולם, הצבא לא קדוש, גם שם יש חראות כמו בכל מקום אחר ואין לנו דרך לשלוט בזה.

מיותר לציין ששירתתי למעלה מ-12 חודשים, לא רציתי לצאת מהצבא אלא שהעלילו עליי והכתימו את שמי. אם אתה מנסה להשוות אותי לכל הארטיסטים שמשחקים אותה פסיכים אצל הקב"ן , אל תתאמץ. אני אולי פסיכית עם תעודות אבל אני לא הולכת ומאיימת על אנשים בנשק קר, ובטח לא משתמטת.

ו-no fucking lame, אני לא שופטת אותך, אני לא צריכה. בתור אחד שנולד וחיי פה כל החיים שלו (או כמעט כל החיים שלו) מן ההגיוני שהחובה עליך לשרת גדולה מאשר עליי, שלא נולדתי כאן, חצי מחיי הייתי בחו"ל ואני בכלל לא יהודיה. אבל כמו שאמרתי, אתה לא רוצה להיות בצבא, אתה מחפש להפטר מזה, כאילו זה כונפה שהכנסת להריון, אתה גם מחפש תירוצים איך ולמה לא לשרת בכל זאת, אז כמו שאמרתי, תארוז את הפקלאות וסע לשלום, תשלח גלויה. בצבא יש מספיק אנשים חסרי מוטיבציה שלא רוצים להיות שם והורסים את כל הגוף מבפנים.

ואם אינך קרבי זה לא אומר שאתה "ג'ובניק שמנקה את העיגולים של הקפה". לא כל עבודה לא קרבית היא בהכרך משרדית - יש פריחות עם מנת משכל של פינצ'ר בשביל זה. אתה יכול להיות צופה מכ"ם - לקלוט כלי שייט או טיס עויינים בשטח שלנו לפני שהם יגרמו נזק. אתה יכול להיות בקר , אבטחת איכות, אפילו יבואן-מידען (כמו שאני הייתי) שכולם תפקידים מאד תורמים. הצבא זה לא רק קרביים ובלי העורף גם הם לא היו שווים ושורדים הרבה. דיי, נמאס כבר בזילזול הזה של כל מה שלא קרבי. כן, יש עוד תפקידים בצבא חוץ מפקידה, הטייס שמזיין וגולנצ'יק אחד מסכן!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסה"כ אמרתי שבן אדם שיצא מהצבאלא בעמדה לבקר אחרים על כך שהם לא מתגייסים

את לא מסכימה?

ובאמת, תעשי לי טובה, את לא היחידה שהיה לה קשה בצבא.

חלק מתמודדים עם הקשיים ונשארים למרות הכול וחלק בוחרים לא להתמודד ויוצאים

אל תמכרי לי סיפורים על זה "שהוציאו" אותך מהצבא (בטוח לא על זה שיצאת ללא רשות לאכול פיצה)

עברתי מספיק בצבא בשביל להכיר את המערכת הזאת מקרוב

לא מוציאים אנשים בניגוד לרצונם (אלא אם יש להם באמת בעיה נפשית)

במקרה הזה באמת צריכים שניים לטנגו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דסק ג'ט

הגזמת!!!

לעניינו, אני דווקא בדעה של ולוריאן וויטניר (ועוד רבים וטובים), וחושב שצריך לטפל ברעה החולה הזו. לא יתכן שאני אדפוק סמסטר שלם (היה לי מילואים בשנה שעברה בתחילת תקופת המבחנים, בדרום הר חברון), ואנשים אחרים לא ינסו לתרום בכלל (יותר נכון ינסו לא לתרום בכלל). אבל מכיוון שחברתית, השתמטות הופכת יותר מקובלת, אני חושב שצריך לעגן "צ'ופרים" למתגייסים בחוק (כמו קבלה לעבודה וללימודים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שכל כך איכפת לי אבל אני חצי רוסי חצי ערקי(תאמת יותר לצד הערקי) אבל בכל אופן, אמא שלי רוסיה ואבא שלי ערקי.

אין לי מבטא אבל אני יודע רוסית ז"ת אני מבין.

בכל אופן מה עם מלחמת העולם השניה(אני מחזיר אותך להיסטוריה)

מה עם הרוסים אה? מה הם עשו כל היום, ישנו ושתו קפה? הם נלחמו בשביל הקמת המדינה הזאת ובשביל היהודים.

סבא רבא שלי שחי עדיין נפצע מחייל גרמני(קליע פגע לו ביד).

בשביל מה הוא עשה את זה? בשביל המדינה.

גם אמא שלי עלתה בשנות ה 90 לארץ .

וגם סבא רבא שלי וסבתא שלי עלו.

סבא רבא שלי במיוחד רצה לדעת על מה הוא נילחם.

תאמת הוא הולך כל יום שבת להתפלל בבית הכנסת.

ואבא שלי, גוי? ההורים שלו דתיים For GOD Sake

בקיצור כל מי שכותב את זה לא מעריך את מה שהרוסים עשו למדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש למה שאתה עושה כמה שמות: פרזיט, חרדי ועוד כל מיני דברים כאלה.

כאשר אדם גר במדינה (מקום) מסויימת, יש לו זכויות מתוקף היותו אזרח אבל זכויות אלה כרוכות גם בחובות מסויימים

שלו למדינה. אצלנו וגם במדינות אחרות, שרות צבאי הוא חלק מחובות אלה, אבל כמו שיש הרבה גנבים, לוקחי שוחד ועוד כל מיני חולירות, יש גם משתמטים

שרוצים רק להנות מהזכויות אבל לא ליטול חלק בחובות ואשר אתה כנראה נמנה עימם. זו לא אשמתך, זו אשמת המדינה שלא מעיפה אותך מכאן לכל הרוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסה"כ אמרתי שבן אדם שיצא מהצבא לא בעמדה לבקר אחרים על כך שהם לא מתגייסים

את לא מסכימה?

ובאמת, תעשי לי טובה, את לא היחידה שהיה לה קשה בצבא.

חלק מתמודדים עם הקשיים ונשארים למרות הכול וחלק בוחרים לא להתמודד ויוצאים

אל תמכרי לי סיפורים על זה "שהוציאו" אותך מהצבא (בטוח לא על זה שיצאת ללא רשות לאכול פיצה)

עברתי מספיק בצבא בשביל להכיר את המערכת הזאת מקרוב

לא מוציאים אנשים בניגוד לרצונם (אלא אם יש להם באמת בעיה נפשית)

במקרה הזה באמת צריכים שניים לטנגו

אני לא מוכרת סיפורים, אחרת אולי היה לי כסף, באמת התפתחה לי בעיה נפשית במהלך השירות בעקבות הלחץ וההשפלות והאיומים מהמפקדים ובגלל שלא גרתי בבית חצי שנה, אני עדיין מטופלת. כן, אני פסיכית, איזה כיף לי. כן, הוציאו אותי, ולא בגלל שהלכתי לאכול פיצה (היינו מזמינים לבסיס :kopfpatsch:9). שניים לטנגו? זה קל לדבר כשהצדק לצידך ואף אחד לא עושה לך עוול אבל אתה תדבר אחרת כשמישהו יחרבן לך על הראש, אבל תהיה בטוח שלי לפחות יהיה המצפון לא לצחוק לאיד, בניגוד לכמה אנשים פה.

או הנה הגוייה המטונפת הגיחה לעולם...

תקשיבי טוב חתיכת רוסייה מטונפת... אתם הגויים שבאתם בשנות ה-90 בעלייה המתועבת הזאת בנלאחת הזאת הרסתם את המדינה

הרי זה ידוע שהרוסיות האלה משריצות ילדים בכוונה ע"מ להתחמק משירות.. אפילו הגויות שעלו מצהירות שהן דתיות (אבל במועדון החשפנות העירוני פותחות את הרגליים לכל המרבה במחיר)

בקיצור חתיכת שרמוטה רוסייה , אין לך זכות דיבור... לכי תתרבי עם איזה גוי או עם אבא שלך..

אתם מתייחסים אליו? זה אותו סכיזופרני גזען שקיבל פה כבר 10 באנים אבל איכשהו חוזר (ב-WSN זה לא היה קורה... :lol:). יש אנשים מסכנים, עם בעיות בשכל. כשאתה רואה בנאדם הלוקה בשכלו ומזיל על עצמו ריר, אתה מבין שאין מה להתייחס כי ככה הוא. תתייחסו גם למקרה הסעד הזה בהבנה. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או הנה הגוייה המטונפת הגיחה לעולם...

תקשיבי טוב חתיכת רוסייה מטונפת... אתם הגויים שבאתם בשנות ה-90 בעלייה המתועבת הזאת בנלאחת הזאת הרסתם את המדינה

הרי זה ידוע שהרוסיות האלה משריצות ילדים בכוונה ע"מ להתחמק משירות.. אפילו הגויות שעלו מצהירות שהן דתיות (אבל במועדון החשפנות העירוני פותחות את הרגליים לכל המרבה במחיר)

בקיצור חתיכת שרמוטה רוסייה , אין לך זכות דיבור... לכי תתרבי עם איזה גוי או עם אבא שלך..

תגיד יפה שלום, קרא את הת'רד העוסק בהקשחת הכללים

כל הודעה עם מוטיבים גזעניים מסתיימת בהרחקה קבועה מיידית

ביי ביי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3. חובת השירות בצה"ל חלה על אזרחי המדינה, גם אם הם בעלי אזרחות נוספת וגם אם הם מתגוררים במדינה אחרת.

חוץ מ:

ערבים וחרדים, שביחד מהווים אחוז גדול מאוד מהאוכלוסייה בישראל, עלק "כל אזרחי המדינה" -_-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...