המצלמה הבאה שלי: מצלמת כיס 7 מ"פ במשקל 170 גרם עם עדשת 28-200 ומייצב תמונה - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המצלמה הבאה שלי: מצלמת כיס 7 מ"פ במשקל 170 גרם עם עדשת 28-200 ומייצב תמונה

rangerman

Recommended Posts

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אכן פצצה! :yelclap:

1. מה עם כרטיס הזיכרון? היכן קנית אותו ומאיזה סוג ? וכמה עלה?

2. לגבי האחריות...מה קורה אם חס וחלילה?....אתה למעשה צריך לישלוח להם לחו"ל נכון?

שזה 100 $ הלוך חזור לא?

בחיי שמעוני האלו מפספסים....למצלמה הזו יש פוטנציאל להפוך ללהיט אמיתי ( כי היא גם יפה)

והחברה הזו היא אחת הטובות בעולם מבחינת האיכות

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה עם כרטיס הזיכרון? היכן קנית אותו ומאיזה סוג ? וכמה עלה?

הכרטיס הוא 1GB של טראנסנד. עובד מצויין. בדקתי עכשיו צילום מתמשך והצלחתי לצלם מעל 150 באיכות מלאה בתוך דקה אחת. די דומה למהירות של ה-7D שלי (מצלמת DSLR) כשאני מצלם ב-JPEG, ובכל מקרה מספיק מהיר בשבילי :)

קניתי את הכרטיס ביחד עם המצלמה ועם שאר הציוד שהזמנתי מהחנות.

2. לגבי האחריות...מה קורה אם חס וחלילה?....אתה למעשה צריך לישלוח להם לחו"ל נכון?

שזה 100 $ הלוך חזור לא?

למיטב ידיעתי זה אמור לעלות פחות, אבל לקחתי את האפשרות הזו בחשבון כשבחברתי במצלמה. לא לכל אחד זה מתאים. לא הייתי ממליץ על הזמנה מחו"ל למישהו שזו אמורה להיות המצלמה היחידה שלו (ואז הוא תקוע ללא אם נדרש תיקון), או למישהו שמתכוון להוציא את כל הכסף שחסך על הקניה של המצלמה. במקרה שלי משלוח לתיקון יהיה לא נעים, אבל לא סוף העולם.

בחיי שמעוני האלו מפספסים....למצלמה הזו יש פוטנציאל להפוך ללהיט אמיתי ( כי היא גם יפה)

והחברה הזו היא אחת הטובות בעולם מבחינת האיכות

גם ריקו מפספסים. יש להם עם תכונות ייחודיות ומאוד אטרקטיביות, ובמקום לשווק אותה באגרסיביות בכל העולם הם שומרים עליה כמעט בסוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון: הזמנתי היום את המצלמה מ-popflash.com, ביחד עם עוד מספר פריטים רלוונטיים (שעולים ביחד כ-$100):?

- סוללת ליתיום נוספת

- מגן LCD של Delkin עם סך-שמש נשלף שמיועד להקל על שימוש במצלמה במצבים שבהם אור יום חזק מקשה על צפיה ב-LCD (כזכור, אין ל-R5 עינית אופטית).

איך בדיוק המגן שמש הזה מתחבר למצלמה? הוא יעודי בשבילה?

- גריפ של Sunpak עם תושבת לפלאש חיצוני וסלייב דיגיטלי. אני מתכוון להשתמש בו עם פלאש אולימפוס FL-36 קומפקטי (יחסית) שקניתי לאחרונה ושמאפשר הקפצה אחורית.

אתה יכול להסביר בבקשה מה זה?

- הרחבת אחריות לשנתיים נוספות (סה"כ שלוש שנים).

המצלמה אמורה להשלח אלי ב-22 לחודש, ואני מקווה שבתוך שלושה עד ארבעה שבועות מהיום כבר תהיה אצלי :)

מישהו יכול לפרט בגדול מה ההבדל בין R3 R4 וR5 חוץ מMP?

אני גם מעוניין לקנות את אחת מאלה ואם ההבדל הוא רק MP אני יקח את הR3

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכרטיס הוא 1GB של טראנסנד

איפה מצאת את הכרטיס הזה באתר שהמלצת? חרשתי אותו ואין גרטיסי :s05:

איזה סוג הוא? SD ?

כמה עלה הכרטיס?

ובעיקר....האם האתר הזה - הם אמינים? אתה מכיר אותם לאורך זמן?

תוך כמה זמן המצלמה היגיע לארץ? :s05:

תודה מראש על כל תשובה

:xyxthumbs::hi:

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן השמש מתחבר בהדבקה למסך ה-LCD וכולל מנגנון נשלף שאמור לעשות צל על המסך. לא חיברתי אותו עדיין כי אני מופתע לטובה מהשמישות של המסך באור יום גם בלי שום תוספות. יכול להיות שאני ארד מהרעיון הזה לגמרי. המצלמה יותר קומפקטית ללא המגן.

הגריפ עם הסלייב מאפשר לחבר פלאש חיצוני למצלמה שלא כוללת תושבת פלאש משלה (כמו ה-R5). את התמונות של הפסל ושל החתולה צילמתי עם הקונפיגורציה הזו. בסה"כ, זה נחמד בשביל משחקים ובשביל עבודה על תאורה לצילומי מקרו כשיש לך זמן לתכנן כל דבר, אבל אין מה להשוות למצלמה עם תושבת לפלאש חיצוני. אם פלאש חיצוני חשוב לך, לך על דגם אחר.

ההבדלים בין ה-R3/R4/R5 הם לא רק בכמות הפיקסלים.

R3 - מצלמת 5MP מעולה, אבל עם מעט יותר רעש מהממוצע. אם אתה לא מפחד מעיבוד במחשב אז קל לפתור את הנושא הזה ע"י Noiseware. כמו כן, גם ב-R3 כמו בכל מצלמה אחרת כדאי להשתמש ב-ISO הכי נמוך אלא אם יש סיבה מאוד טובה לעלות ל-ISO גבוה יותר. אם איכות הווידאו ומסך ה-LCD לא קריטיים עבורך, המצלמה הזו היא בחירה מצויינת לדעתי (במיוחד אם יש לך נכונות ללמוד ולא להשאיר הכל על אוטומט - דבר שנכון לכל הדגמים של ריקו).

R4 - גירסת 6MP עם איכות תמונה משופרת (מבחינת רעש), אבל בחלקן יש בעיית banding במקרים מסויימים (טלה + ISO גבוה + נושאים קונטרסטיים + פלייר על העדשה). כמו כן, מסך ה-LCD וזמן הסוללה שופרו בדגם הזה. נוספה אפשרות לזכור שתי ערכות של Settings, אבל המעבר בינהן הוא רק באמצעות כיבוי והדלקה של המצלמה.

R5 - גירסת 7MP עם שיפורים נוספים באיכות התמונה. נראה שבעיית ה-banding של ה-R4 נפתרה. גם כאן יש שיפורים במסך ה-LCD (מעולה לדעתי) ובזמן הסוללה. השיפור הבולט ביותר: ווידאו באיכות 640x480x30 במקום 320x240x30 בדגמים הקודמים. ב-R5 ניתן לעבור בין ערכות ההגדרות ללא כיבוי המצלמה. החיבור למחשב הוא 2.0 מהיר במקום 1.1. בצילום ברצף ניתן לצלם בקצב של 2.8 תמונות/שניה עד שהכרטיס מלא, ותוך כדי חיווי על המסך של התמונה (בדגמים הקודמים המסך היה שחור בזמן צילום הרצף). שינוי אחד לרעה הוא מתג הזום, שפחות נוח לשימוש מבדגמים הקודמים.

איפה מצאת את הכרטיס הזה באתר שהמלצת? חרשתי אותו ואין גרטיסי :s05:

איזה סוג הוא? SD ?

כמה עלה הכרטיס?

הכרטיס הוא SD. לגבי שאר הפרטים, שאל את טוני רוז בעל החנות. אני לא ממש יכול לפרט כרגע על המחיר של כל החלקים ושל המשלוח (בגלל שקיבלתי דיל מיוחד), ולכן עדיף שפשוט תשאל אותו בעצמך לגבי המחירים.

ובעיקר....האם האתר הזה - הם אמינים? אתה מכיר אותם לאורך זמן?

ראיתי הרבה המלצות על האתר, והנסיון שלי עד כה מאוד חיובי.

תוך כמה זמן המצלמה היגיע לארץ? :s05:

במקרה שלי זה לקח שבועיים - ארבעה ימים מרגע שהמצלמה נשלחה ועד שהגיעה לארץ, ועוד שבוע וחצי של התברברות בדואר (אולי בגלל החגים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה, 2.0 תואם לאחור ל- 1.1. מיותר לציין שכשמחברים התקן 2.0 למחשב עם 1.1 המהירות היא כמו של החיבור הישן. כדי להנות מהמהירות המלאה תצטרך להוסיף כרטיס USB 2.0 (כ-100 ש"ח אם אני זוכר נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן השמש מתחבר בהדבקה למסך ה-LCD וכולל מנגנון נשלף שאמור לעשות צל על המסך. לא חיברתי אותו עדיין כי אני מופתע לטובה מהשמישות של המסך באור יום גם בלי שום תוספות. יכול להיות שאני ארד מהרעיון הזה לגמרי. המצלמה יותר קומפקטית ללא המגן.

הגריפ עם הסלייב מאפשר לחבר פלאש חיצוני למצלמה שלא כוללת תושבת פלאש משלה (כמו ה-R5). את התמונות של הפסל ושל החתולה צילמתי עם הקונפיגורציה הזו. בסה"כ, זה נחמד בשביל משחקים ובשביל עבודה על תאורה לצילומי מקרו כשיש לך זמן לתכנן כל דבר, אבל אין מה להשוות למצלמה עם תושבת לפלאש חיצוני. אם פלאש חיצוני חשוב לך, לך על דגם אחר.

ההבדלים בין ה-R3/R4/R5 הם לא רק בכמות הפיקסלים.

R3 - מצלמת 5MP מעולה, אבל עם מעט יותר רעש מהממוצע. אם אתה לא מפחד מעיבוד במחשב אז קל לפתור את הנושא הזה ע"י Noiseware. כמו כן, גם ב-R3 כמו בכל מצלמה אחרת כדאי להשתמש ב-ISO הכי נמוך אלא אם יש סיבה מאוד טובה לעלות ל-ISO גבוה יותר. אם איכות הווידאו ומסך ה-LCD לא קריטיים עבורך, המצלמה הזו היא בחירה מצויינת לדעתי (במיוחד אם יש לך נכונות ללמוד ולא להשאיר הכל על אוטומט - דבר שנכון לכל הדגמים של ריקו).

R4 - גירסת 6MP עם איכות תמונה משופרת (מבחינת רעש), אבל בחלקן יש בעיית banding במקרים מסויימים (טלה + ISO גבוה + נושאים קונטרסטיים + פלייר על העדשה). כמו כן, מסך ה-LCD וזמן הסוללה שופרו בדגם הזה. נוספה אפשרות לזכור שתי ערכות של Settings, אבל המעבר בינהן הוא רק באמצעות כיבוי והדלקה של המצלמה.

R5 - גירסת 7MP עם שיפורים נוספים באיכות התמונה. נראה שבעיית ה-banding של ה-R4 נפתרה. גם כאן יש שיפורים במסך ה-LCD (מעולה לדעתי) ובזמן הסוללה. השיפור הבולט ביותר: ווידאו באיכות 640x480x30 במקום 320x240x30 בדגמים הקודמים. ב-R5 ניתן לעבור בין ערכות ההגדרות ללא כיבוי המצלמה. החיבור למחשב הוא 2.0 מהיר במקום 1.1. בצילום ברצף ניתן לצלם בקצב של 2.8 תמונות/שניה עד שהכרטיס מלא, ותוך כדי חיווי על המסך של התמונה (בדגמים הקודמים המסך היה שחור בזמן צילום הרצף). שינוי אחד לרעה הוא מתג הזום, שפחות נוח לשימוש מבדגמים הקודמים.

הכרטיס הוא SD. לגבי שאר הפרטים, שאל את טוני רוז בעל החנות. אני לא ממש יכול לפרט כרגע על המחיר של כל החלקים ושל המשלוח (בגלל שקיבלתי דיל מיוחד), ולכן עדיף שפשוט תשאל אותו בעצמך לגבי המחירים.

ראיתי הרבה המלצות על האתר, והנסיון שלי עד כה מאוד חיובי.

במקרה שלי זה לקח שבועיים - ארבעה ימים מרגע שהמצלמה נשלחה ועד שהגיעה לארץ, ועוד שבוע וחצי של התברברות בדואר (אולי בגלל החגים).

תודה על התשובה המעמיקה עכשיו אני רואה סיבות מספיק טובות להשקיע יותר בשביל הR5

בקשר למשלוח... לא לקחו ממך מכס או מעמ? ואם כן אז כמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה? שילמתי מע"מ. כשאתה מזמין מחו"ל בסכום של מעל $50 זה דבר שאתה צריך להיות מוכן אליו. תגיד, אתה בטוח שזה מתאים לך לקנות ככה? אני חושב שהדבר הנכון לעשות ברגע שיש הרבה חששות זה פשוט ללכת עם האינטאיציה. במקרה שלך זה אומר לקנות בארץ, מתוך המבחר (הלא רע) שיש כאן.

אגב, הנה שתי שצילמתי עם ה-R5 אתמול:

r0010940cr5401qz0.jpg

r0011069540ge5.jpg

גירסת 7 מ"פ (עם מינימום עיבודים) של התמונה השניה אפשר להוריד כאן. אני חושב שאני די מרוצה מהאיכות :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...