המלצה לכרטיס קול למוזיקה ומשחקים, עד 1000 ש"ח - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה לכרטיס קול למוזיקה ומשחקים, עד 1000 ש"ח

Zelig

Recommended Posts

fighter, עושה רושם כאילו אתה fanboy של קריאטיב שקנה X-FI וסתם מתלהב.

א. זה שאתה לא אוהב סטריאו לא אומר כלום. מוזיקה הוקלטה בסטריאו ולזה היא מיועדת. רוצה לשמוע בסראונד? תהנה, זה לא משנה את העובדה שבסטריאו (ובכל מה שקשור למוזיקה בכלל) ה-X-FI חרא של כרטיס. באותו המחיר אפשר לקנות את הג'ולייט שעל הנייר פחות טוב, אבל בעולם האמיתי קורע לו את התחת.

ב. דבר שני, ה-CMSS הזה הוא ממש לא מה שאתה מתאר. יש לי אוזניות איכותיות מאוד, שאני בספק אם יש לך משהו שקרוב אליהן ברמה, ואני חייב לציין שזה לא נשמע מרשים בכלל. זה אולי יפה ועוד כל מניי שטויות, אבל זה לא משכנע מספיק, וזה לא מחדש כלום. הדברים האילו היו קיימים כבר לפני הרבה זמן, ויש דרכים טובות יותר לשחזר סראונד באוזניות.

ג. הבעיה שאתה אומר שנפתרה לא נעלמה. תתפלא, אבל היא עדיין קיימת. ולצורך העניין, קריאטיב ידוע בתור חברה שדפוקה בדרייברים ותמיכה טכנית. גם אצלי עם 865PE ולא 4 היו המון בעיות עם הכרטיס הזה שלקח לי הרבה מאוד זמן וכאבי ראש לפתור.

ד. אני עוד לא יכול להבטיח הרבה, לא בנוגע לתאריך, לא בנוגע לביצועים ולא בנוגע לשום דבר. אבל, ממה שאני שמעתי בכמה מקומות בחודשים האחרונים, בעתיד הלא רחוק חברה אחרת (שמוכרת מתחום אחר) תוציא כרטיס קול שאמור להיות מיועד לגיימרים. לא יודע כמה הוא יעלה, לא יודע מתי בדיוק הוא ייצא, ולא יודע אם הוא יהיה שווה משהו. מה שאני כן יודע, הוא שכרגע זה מתוכנן לצאת, ונכון לעכשיו כנראה שתהייה לי גישה אליו בשלב מוקדם יחסית. אני מקווה מאוד שהכרטיס הזה ייקרע לקריאטיב את התחת פשוט בהכל, כי קריאטיב היא בדיוק כמו חברת החשמל, כולם שונאים אותם, יש להם חרא של שירות, אבל אין הרבה ברירות.

ד"א, למקרה שזה נשמע כאילו זה נכתב מעצבים, זה לא משהו כלפיך אישית. פשוט ינמאס לי מאנשים שחושבים שה-X-FI הוא משהו מיוחד, הוא ממש לא. הוא פשוט לקחת הרבה דברים שאפשר להשיג במחיר זול יותר עם ביצועים טובים יותר, לדחוף אותם לאריזה יפה, ואז לבוא ולמכור במחיר גבוה, וכל האנשים שעד עכשיו לא היו קשורים לאודיו ולא מבינים בזה כלום חושבים שיש להם את הדבר הכי טוב. זה בערך כמו אנשים שקונים BOSE וחושבים שיש להם את הרמקולים הכי טובים. הדבר היחיד שקריאטיב טובה בו זה ביצועים במשחקים, וגם שם, הם ממש לא מתקרבים למה שהם מצהירים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר למישחקים כמו שאמרו אין כל כך ברירה אז

אבל זה גם תלוי מה אתה מעדיף מישחקים או דברים אחרים

ואני מקווה שתיהיה תחרות בתחום כמו שאנטולי אמר למרות שאני לא משדרג בקרוב

וזה מהסיבה הפשוטה שיהיה גיוון

אבל כרגע למישחקים=CREATIVE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל ש-Aureal פשטו את הרגל (עקב תביעה של קרייאטיב...).

היה לי כרטיס מבוסס Vortex2 שלהם, והסאונד במשחקים היה מדהים. עוד לא שמעתי שחזור 3D באמצעות שהשתווה להם. A3D פשוט מנצח.

כמובן שהיו לא טונה בעיות חומרה ודרייברים גרועים ל-win2000.

אבל בינתיים באמת אין ברירה.

לגבי ה-X-FI, נראה שיש בו כמה שיפורים טכנולוגיים מעניינים כמו ה-sample rate conversion. כמו כן יש לא DAC איכותי יחסית.

מסקר מחירים קטן שעשיתי, גיליתי שכל הכרטיסים עם איכות מתחרה עולים לא פחות ממנו (אני מדבר על הדגם הזול של X-FI).

לדוגמה ה-juli@ (או איך שקוראים לו) עולה גם באזור 700 שקל, וכנ"ל ה-audiotrack prodigy 7.1.

מסתבר שקריאיטיב שחררו עדכון ל-X-FI לפני חודש. באמת הגיע הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחפש כרטיס שישתווה לו במוזיקה יש כרטיס שעולה 100$ (ואפילו פחות) ה-EMU 0404. אם אתה מחפש כרטיס שיישמע טוב לא פחות במוזיקה יש גם את האודיופיל 2496 ועוד כמה כרטיסים במחיר דומה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון למעוניינים בכרטיס:

בסוף קניתי X-FI XtremeMusic.

למרות הבעיה הידועה עם nForce4 הכל עובד בסדר גמור בינתיים. נראה שהבעיה נפתרה.

ההתקנה עברה בלי בעיות - התקנתי ישירות את הדרייברים המעודכנים מהאתר של קרייאטיב (ולא מהדיסק שבא עם הכרטיס).

מסקנות ביניים:

1) נשמעת צלול. השימוש ב-24bit crystalizer משפר לפעמים, ולפעמים לא.

2) מעולה למשחקים! ה-HRTF משפר את החוויה בהרבה.

3) להפתעתי הרבה הדרייבר מהרשת בא עם לוח קונפיגורציה שנראה מכוער כמו כל דבר ב-control panel, המון לשוניות וכו'. אבל אני דווקא מבסוט - הוא נותן את כל השליטה על כל הפרמטרים, בלי גרפיקה מצועצת שתעמיס על התוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב להתקין מהדיסק המקורי ואז לעדכן, רק ככה תקבל פאנל שליטה נורמלי, ותוכנות ופיצ'רים מסביב.

עוד דבר חשוב הוא להתקין פאטצ'ים ייעודיים לכל משחק שיש לך בשביל ש"יידע" להשתמש ב-XFI, וגם להגדיר את ההגדרות שלו לשימוש בכרטיס הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חייב להתקין מהדיסק המקורי ואז לעדכן, רק ככה תקבל פאנל שליטה נורמלי, ותוכנות ופיצ'רים מסביב.

עוד דבר חשוב הוא להתקין פאטצ'ים ייעודיים לכל משחק שיש לך בשביל ש"יידע" להשתמש ב-XFI, וגם להגדיר את ההגדרות שלו לשימוש בכרטיס הזה

לא נראה שחסר משהו.

לגבי ה-patch-ים של כל מני משחקים,תמיכה ב-EAX זה לא חלק סטנדרטי של המשחק? אם יש לי את ה-patch האחרון של המשחק מהאתר שלו, זה לא מספיק? איפה מוצאים patch-ים אחרים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...