אסון בגיבוש טיס: בן 18 התעלף ונפטר - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אסון בגיבוש טיס: בן 18 התעלף ונפטר

rk666

Recommended Posts

יש משפט כזה בצבא: באישור סגן-אלוף גם פיל יכול לעוף

אנחנו יצאנו לניווט יום ב10 בבוקר בגבעות גורל, בעומס חום 3 ואחרי 4.5-3.5 שעות שינה (גם אם מישהו היה רץ למקלחת ולמיטה הוא לא היה מספיק לישון 6 שעות) וההקלות שקיבלנו היה תוספת זמן של חצי שעה ולהוסיף עוד מים על הגב (שזה גם תוספת מאמץ)

לא קרה לאף אחד שום דבר אבל עדיין... במקרה של התקלה הכי קטנה היה ברור מי אשם כאן, למרות שהקצינים ניסו להראות לנו שאנחנו אשמים בכך שלא ישנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשמעו, בגיבוש מעודדים אותך כל הזמן לפרוש - מלכתחילה התנאים שם קיצוניים מתוך ניסיון לדחוק את הבנאדם לגבול.

וכאשר מדובר בבחור כמו זה שאנו מדברים עליו (יהי זכרו ברוך) - שמגיע מתוך ידיעה ברורה שזה מה שהוא חיכה לו כל החיים שלו ואין לו כל כוונה להיכשל, הרי ברור שהוא יכסה כל פגם אם יש.

האחריות נותרת על הקצינים שם, ובואו נזכור שהוא היחיד שנפגע שם. מזל רע, בעיה רפואית לא מוכרת, עומס החום - הכל התחבר לאירוע נוראי ומיותר.

אני בטוח שהקצינים שם בהלם וחופרים לעצמם בנשמה. ועדת החקירה תביא את הפרטים הסופיים, ואני בעד שנסיים את הדיון הזה על איתי שרון - הוא ומשפחתו סבלו מספיק.

אבל אפשר להמשיך לדבר על אחריות הממשלה באירועים ההיסטוריים שסביבנו. הלוואי ונהיה מוכנים כמו שצריך לאירוע הבא. על הצבא אני סומך, יש שם את הקצינים שינצלו את ההזדמנות לבנות קריירה בלקדם יוזמות טובות חדשות, זה תמיד ככה. השאלה אם בפעם הבאה שוב פעם יהיה לנו משולש מדיני לא מנוסה שלא יודע איך לנצל הזדמנות היסטורית. הצבא ניצח, על זה אין ויכוח. צה"ל הוא זה שקבע כל הזמן היכן ובאיזה מקום יהיו ההתנגשויות, אנחנו גבינו מכיר גבוה יותר מהאוכלוסיה הלבנונית, ואנחנו הגדרנו באיזה חזיתות נלחמים. הביקורת שלי היא על הממשלה - מה השגנו מהפעילות הצבאית? איפה השבויים? מה מעמדנו כיום? האם יותר מדינות תומכות בנו כיום או פחות? בוא נעזוב את הצבא לרגע, בעצם בואו לא נעזוב אותו, בואו נעודד אותו. אם יש לכם כעסים או חוסר הבנות - דרשו תשובות מהבוסים - מהממשלה !! ומעצמנו, כי אנחנו שמים אותם שם בכל יום מחדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יצא לי במקרה לראות חדשות והם אומרים שם שהקרפ"ר טוען למכת חום(ויטניר אל תגידי אמרתי לך,יש ציטוטים :silly:).

ואללה, קראו לי קטן אמונה ספקולטור אבל משהו מסריח.

אולי הגיבוש של טיס הוא לא הקשה ביותר, אבל החבר'ה שמגיעים לשם הם מין הסתם חבר'ה איכותיים גם באספקט של הכושר הגופני.

מכת חום חמורה עד כדי כך במסגרת כזאת נשמעת לי, עדיין, מופרכת לחלוטין.

זה לא SAS וזה לא מקרה ראשון, אבל לא יודע...

ואני מסכים אם זה שמעליי, צריך לברור מילים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי הגיבוש של טיס הוא לא הקשה ביותר, אבל החבר'ה שמגיעים לשם הם מין הסתם חבר'ה איכותיים גם באספקט של הכושר הגופני.

זה ממש לא נכון, אבל ממש.

אני מכיר מישהו מהכיתה שלא יכל לזרוק כדור כדורעף מעבר למגרש, הוא מטר ושיבה שוקל מקסימום 49-50 קילו...הוא עבר את הגיבוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הכושר הוא ממש לא מהקשים, הוא בוחן בעיקר דברים אחרים כמו פעולה תחת לחץ מנהיגות תגובות שטויות כאלה

זה מחבר שלי שהיה בכמעט כל גיבוש צבאי (נפל בכולם ועכשיו הוא חובש במרפאה אבל בתיכון הוא היה מורעל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון, אבל ממש.

אני מכיר מישהו מהכיתה שלא יכל לזרוק כדור כדורעף מעבר למגרש, הוא מטר ושיבה שוקל מקסימום 49-50 קילו...הוא עבר את הגיבוש.

מצטט בשביל אמת.

מבחינה פיזית הוא לא כזה קשה , ובאמת יחסית לגיבוש שייטת ואני מוכן אפילו להמר שגם חובלים החלק הפיזי בטייס לא כזה נורא לבנאדם עם ממוצע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Electric Boom אל מי אתה מדבר?

צעיר נוסף אושפז בעקבות עומס החום בגיבוש טיס בבסיס חצרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3295503,00.html

עוד כ-20 עד 30 צעירים נזקקו לעירוי מחשש שלקו בהתייבשות, ומצבם טוב.

באמת מדאיג.

למה לא דוחים את הגיבושים האלה לעונות אחרות ועושים אותם בימים החמים של הקיץ?

מענין אם יגיגו משהו על הגיבוש ב29.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מוכנים לגיבוש צנחנים-דובדבן ב29? :errrr:

מי פה יוצא?

הגיבוש הזה הוא אולי 4 שעות של עשיה.. אפילו יום סיירות יותר קשה

עריכה: אני אומר את זה לא מתוך זלזול. אלא כניגוד מוחלט בין גיבוש זה לגיבוש טיס ולכל הסכנות הבאות איתו.

יהיה בסדר. אם אתה רוצה את זה מספיק אתה תצליח.

בהצלחה לכל מתגבשי העונה הקריבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא צחוק יא חמור >:(

ושעת תה, זה נורא להגיד את זה אבל זה פשוט מתבקש - לא מתים כ"כ מהר ממכת חום!

יופי, מרוצים? :s07:

בת'ראד הזה אמרת הרבה שטויות בלי לגבות אותן. ההשערות המופרכות שלך והיהירות שבה טענת לשימוש בסמים פשוט מרגיזות אותי. תלמד לתת קצת כבוד ותלמד שעל דברים שלא אומרים לא מצטערים. לא היית בגיבוש , אני משער שלא היית בירפאות, לא הכרת את המנוח ובטח ובטח שאין לך את ההכשרה הרפואית לקבוע עובדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצה"ל מעריכים כי איתי שרון, בן 17, שמת אתמול במהלך גיבוש לקורס טיס מת ממכת חום ולא מהתייבשות

בגלל עומס החום הם הפסיקו את הפעילות ב8:30 בבוקר

צה"ל: הצעיר מת למרות שסגל הגיבוש פעל לפי ההוראות

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/754638.html

בינתיים עוד שניים מהגיבוש מאושפזים (והם היחידים, לא 200 מתוך 500 כמו שמישהו אמר מקודם)

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/469/885.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...