אסון בגיבוש טיס: בן 18 התעלף ונפטר - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אסון בגיבוש טיס: בן 18 התעלף ונפטר

rk666

Recommended Posts

אה ג'יז :kopfpatsch: מאיפה את באת פתאום :s07:

אני לא יודע מי מת ומינה אותך לויטרינרית( או נהגת אמבולנס לצורך העניין) אבל מה שדיברת עליו נובע מכשל אספקת חמצן למוח למשך לפחות 4 דקות ואני בספק גדול שיתאפשר דבר כזה במסגרת גיבוש, לא שאת יודעת, אני מניח, כדתייה לשעת חירום...

זה נורא נחמד לנפנף ב"ידע הרפואי עתיר הניסיון שלך", אבל כמה חבל שהיסכויים לתרחיש שציינת קלושים אם בכלל(אולי בוטרינריה זאת תופעה מוכרת או משהו כזה כשמדובר במכרסמים. אבל מדובר על משקלים שונים ונסיבות "קצת" שונות...רעיון לא רע אבל בכל זאת :nixweiss:)

וכמנחת שלום - אני מוכן להתערב. אני אומר סמים או חומר חביב אחר.

לגבי בלוקבאסטר - אין לי קשר אליהם.

הכל ברוח טובה :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא, בנאדם מספיק 30 שניות של כשל אספקת חמצן למח (אם אני זוכר נכון) כדי שהוא יפסיק לתפקד.

היפרטרמיה = מכת שמש, אפילו כתבו על זה בYNET...

ואל תקשקש על דברים שאין לך ממש מושג עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא מינה אותי לכלום, אני אחות וטרינרית עם תעודה (אני לא עוסקת בתחום כבר כמה זמן אבל), למדתי את המקצוע.

עברתי גם הדרכה בנושא מכות חום בצבא כי זה היה דבר חדש להם, כל מה שהם ידעו עד אז היה התייבשות - בגלל זה עושים מסדרי שתיה מפגרים שעושים הרעלת מים ונזק מאשר תועלת.

סמים? סמים?! אתה יודע כמה בדיקות עובר בנאדם בכלל לפני שמכניסים אותו לגיבוש טיס??? גם בזמן הגיבוש לוקחים מהם בדיקות דם כדי להוציא את האפשרות של שימוש בסמים לשיפור ביצועים (סמים אתלטיים). דווקא את התרחיש הכי חריג למקרה הנ"ל העלית? אם זה היה בהכנות לצה"ל, כל ה"כושר קרבי" וכיו"ב עוד הייתי יכולה להבין, אבל בגיבוש של טיס?! רק לפני שהם בכלל הופכים למשל"בים נכנסים להם לתחת עם מגוון שאלות ובדיקות, גם על סמים, פעילות פלילת, מבדקים פסיכולוגיים ומה לא. כל חשד קטן - מעיפים את הבנאדם. נראה לך שנרקומן בן 17 יכל לשטות באנשי מקצוע כל כך הרבה זמן?

היה יום חם, אם לא הכי חם בשנה. רוב הסיכויים הם שהגוף התחמם על יתר המידה ולא יכל להתקרר כמו שצרייך, כמו שקורה בהיפותרמיה. בהנחה שהם לבשו מדי ב' מסריחים כאלו, הזיעה גם לא יכלה להתאדות כמו שצרייך על מנת לקרר את הגוף ולפי התמונה לבחור מבנה גוף רחב ושטח פנים VS נפח קטן יחסית מה שאומר שהוא לא היה מאבד חום חוף באותה מהירות שלמשל בנאדם מאד רזה היה מאבד. הטעות שעשו המפקדם כשהם אמרו לו סתם לנוח בצל, אם הם היו רואים שיש לו חום והיו מהר משאירים אותו בלבוש מינימלי ושופכים עליו מים (כדי שיתאדו ויקררו את הגוף) ניתן היה להציל אותו.

רק ממה שזכור לי מהטירונות שלי, היו מריצים אותנו בספרינטים בחום של למעלה מ-32 מעלות בשמש על חוף הים (טירונות בבה"ד חיל הים) והיו 2 ג'ריקלים מסכנים שמהם תוך 2-3 ד' שהוקצבו לנו, 60 בנות היו צריכות להספיק למלא מימיות ולשתות. המים בסוף נגמרו, המפקדות אמרו "לא נורא, יש לכם עוד קצת במימיות", והמשיכו בטירטורים. באותו יום קיבלתי 2 ליטר של תמיסת מלח לוריד (איזה כיף לי!) ואני לא אפרט על הכשלים שהיו במהלך מתן האינפוזיה...

דווקא בבע"ח חום עובד אחרת. חום גופם של רוב היונקים היבשתיים גבוה במעלה 1 בממוצע משל בני אדם ויש להם שיטות שונות ומשונות לאיבוד חום גוף שלנו פשוט אין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. התנצלותי הכנה :-[

ב. סמים,כן סמים (את קוראת להם סמים אתלטיים) - אני מודע לבדיקות השתן והמאבחנת הקופצנית ומה לא. שום דבר לא מונע ממשל"ב דרוך לטייס לקחת ברוב חכמתו חומרים ממריצים(אפילו אם זה כדוריות, היו מקרים מעולם :nixweiss:) - שילוב של חוסר הדרגתיות, חום, לחץ ומאמץ מרוכז יובילו "אפילו" למוות.

זה אולי קצת קשה לאוזניים, מי שמע לכאורה על מלש"ב שיקח סמיםלפני גיבוש ליחידת עילית (טוב לא בדיוק יחידה, אבל המובחרות והעיליות באות כאן באותו משקל מבחינתי) אבל לצערי זה לא אומר שזה בלתי אפשרי.

מה לגבי ההתערבות? :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פתגם ברוסית שאומר שמי שמתערב לא שווה קקה.

תקרא את התחקיר הראשוני ב-NRG:

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/469/680.html

ללא ספק הנער סבל מתסמינים של מכת חום אחרי המאמץ הגופני . מכת חום בהגדרה היא כאשר הגוף מייצר חום ואין אפשרות לגוף להיפטר ממנו כמו על ידי הזעה

חוצמזה, בתחקיר נאמר שכל הבדיקות נמצאו תקינות. נשאר רק לחכות לנתיחת הגופה שתאשר את זה. הילד מת, לא צרייך גם ללכלך את שמו ולהגיד שהוא התעסק בסמים. לא לוקחים לגיבוש אנשים שאפילו מהרהרים במעמקי ליבם על אפילו לנסות סם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר פה בגיבוש הוא עוד לא במסלול. הכנפיים היחידות שהוא יראה זה של הזבובים\יתושים שם

יש פתגם ברוסית שאומר שמי שמתערב לא שווה קקה.

תקני אותי אם אני טועה, אבל הרוסים הם שהמציאו את ה"רולטה רוסית"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הם היו רואים שיש לו חום והיו מהר משאירים אותו בלבוש מינימלי ושופכים עליו מים (כדי שיתאדו ויקררו את הגוף) ניתן היה להציל אותו.

כששופכים על הגוף מים קרים, הגוף חושב שכבר לא חם ומפסיק לצנן את עצמו.

פתרון יותר יעיל לדעתי היה להכניס אותו לחדר ממוזג, לתת לו לשתות הרבה[אין לי שום הסמכה רפואית]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...