שאלת כלי עבודה : דרמל גם קודח בקירות ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלת כלי עבודה : דרמל גם קודח בקירות ?

Kidney_stonE

Recommended Posts

אף פעם לא הייתי איש FIXER UPPER

אבל לאחרונה אני רואה שיש לי צורך בסט כלים, בין היתר לקדיחה בקיר , והתקנת ברגים לתליה וכו' כו'

אם אני קונה דרמל, הוא פעולות כאלה ? או שהוא נועד רק לניסור דיסק ?

אני מחפש כלי רב תכליתי כזה, לא רק למודינג למארז, אלא לקדיחה בקירות ושאר ירקות

על מה אתם ממליצים ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שמץ של מושג אם דרמל מסוגל לקדוח בקירות וכאלה

(בשביל ברגים או דברים דומים) אבל אני בספק רב

אין מקדחה בבית אחי? יכול להיות שזה אפשרי עם דרמל, אבל אני לא

בטוח... בבית אני משתמש במקדחה לעשות חורים, אין משהו יותר יעיל

מזה, שכן זה בדיוק הייעוד של מקדחה, קדיחת חורים לברגים וכד'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאוד לא כדאי לקדוח עם דרמל. דרמל הוא מכשיר שהעיקרון עבודה שלו הוא מהירות ולא כח. בשביל לקדור אתה צריך להפעיל כח והדרמל יכול להישבר.

אם זה משהו דחוף אז אתה יכול להכניס "ראש" קידוח לדרמל ולקדוח לאט, במהירות גבוהה ובלי להפעיל כח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דראמל לא חזק מספיק כדי לקדוח בבטון... מה גם שלא תוכל לשים לו מקדח מתאים. אם אני לא טועה, אז הקוטר המקסימאלי של מקדח שתוכל להכניס לדראמל זה משהו כמו חצי ס"מ, שזה בד"כ קטן מידי לדיבלים...

*דיבל משמש "בסיס" לברגים בקיר... אם תבריג סתם הבורג לא יחזיק מי יודע מה...

8_ico.jpg

אני לא חושב שאפילו מקדחה נטענת תצליח לקדוח בקיר... אולי אחת חזקה (ויקרה) במיוחד... הכי טוב זה מקדח חשמלי "רגיל".

דראמל עובד יותר על מהירות, ולא על עוצמה, וכדי לקדוח בקיר צריך עוצמה... אגב, אם אתה רוצה לתקוע בורג בעץ, לא צריך לקדוח לפני, ואפשר להבריג את הבורג ישר לעץ, רק שגם במקרה הזה צריך עוצמה- ומקדחה ניידת תספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל כלי יש את הייעוד שלו

לקדיחה בקיר אני משתמש במקדחה / מברגה של בוש (הירוקה לא הכחולה) 12V

לקדיחות יותר רציניות יש מקדחה רוטטת חשמלית (לא נטענת) שהיא גם פטישון של בוש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה תלוי בעץ ובאיך שאתה מבריג... בעץ מלא או הדיקט (זה עם השבבים מעורבבים בדבק, ומצופים בפלסטיק עם ציור שנראה כמו קרש עץ מלא...), בהברגה איטית, לא חובה לעשות קדח...

אם מבריגים לתוך עץ ישן ויבש או עץ שהייה רטוב הרבה זמן (ובזמן הקדיחה יבש...), או דיקט לחוץ בצדדים- או שיש עליו עומס גדול, במהירות ולחץ גבוהים, אז רצוי לקדוח חור לפני ההברגה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה לכולם, זה בדיוק מה שרציתי לדעת, האם דרמל יכול לשמש גם לקידוח, הבנתי ש.... לא :)

אז אני כנראה אקנה באמת מקדחה/מברגה לצורך העניין, אם יש למישהו המלצות, על משהו קומפקטי וזול, עם ארגז חלקים נחמד, אני אשמח

(גם בפרטי, חנויות ומחירים)

ושוב תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה לכולם, זה בדיוק מה שרציתי לדעת, האם דרמל יכול לשמש גם לקידוח, הבנתי ש.... לא :)

אז אני כנראה אקנה באמת מקדחה/מברגה לצורך העניין, אם יש למישהו המלצות, על משהו קומפקטי וזול, עם ארגז חלקים נחמד, אני אשמח

(גם בפרטי, חנויות ומחירים)

ושוב תודה

לרוב הקדיחות (ז"א בלוקים, איטונג, גבס) תספיק מברגה / מקדחה נטענת 12V של בוש (סביבות 480 שקל בהום סנטר / אייס)

לדברים יותר מתקדמים (ז"א בטון וכו') תיקח רק מקדחה חשמלית (לא נטענת) רוטטת של בוש, המחיר הוא כ-1000 וצפונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חפש בAEC, הום סנטר וכו... אם אתה רוצה משהו זול (ודי אמין יש לומר...) יש את סקיל ויונדאי, קצת מעל זה יש כמה חברות לא הכי מוכרות (תשאל את המוכר), והכי טוב- בוש :xyxthumbs:

תגיד שאתה צריך משהו חזק מספיק כדי לקדוח בבטון, וכמה שיותר קטן... קח מקדחה עם הספק של מעל 600W כדי לא לשרוף אותה אם תגיע לבטון, ושהכול ילך חלק יותר...

בד"כ הגודל של המקדחות די דומה...

ואין מקדחה לכול החיים... כל מקדחה תתחיל לעשות בעיות אחרי כמה שנים...

יותר נכון- יש, אבל הן עולות כמו 10 מקדחות פשוטות, שיספיקו ליותר זמן...

ליאור, אתה בטוח שאפשר לקדוח בבלוק\ איטונג עם מקדחה של 12V?

נשמע לי תמוהה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שאני בטוח

עשיתי את זה בעצמי מיליון פעם

מן הסתם לא עם מקדחים של שקל תשעים אלא מקדחים איכותיים

ד"א אני לא ממליץ ללכת על היונדאי ולא על הסקילים, מנסיון ארוך

אף אחת מהן לא שרדה אצלי מעל 3 חודשים

הבוש שציינתי (ירוקה 12V) חיה וקודחת כבר שנתיים ומשהו

ולא מראה סימני עייפות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...