הבדל בין קבל לנגד - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבדל בין קבל לנגד

Moty_p

Recommended Posts

waht the fuck

שני הרכיבים האלו עושים את אותה הפעולה למעשה,

למעשה מהניסיון שאני צברתי הבנתי שקבל נותן את כל המתח האפשרי שהוא צריך לתת

לדוגמה אם זה לד של 3V או לד של 4.5V הקבל נותן את המתח הזה איך שהוא כמו איזה דבר גאוני

ורק מתנגד לשאר הוולטים שנשארו שלא יעברו בו מתח

העיניין שאם הקבל לא חזק מספיק אז הוא מתחמם בצורה כזאת שאי-אפשר אפילו ליגוע בו

עכשיו...

מזה לעאזעל זה קבל?

איך הוא עובד הבנתי שהוא עם פלוס ומינוס

פעם ראיתי קבל ענקייייי משהוא עצבני ביותר פתחתי אותו וראיתי שהוא מכיל בתוכו

סליל מגולגל באורך של איזה 5 מתר עם חומר כזה

שפתחתי את הנגד לראות איך הוא עסוי לא רואים כלום

כאילו שברת כדור של נגד כאב ראש או משהוא

אפשר לקבל הסבר על נגד ופעולתו העיקרית?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

אבל הקישור שנתת לי הוא באנגלית מסורבל מידי תשלח לי מידע בעברית בבקשה

קבל: אוגר מתחים ופורק אותם כשצריך

נגד: מתנגד לזרם

אהה ודרך אגב אסור לפרק קבל! יש בו חומר מסרטן שחבל על הזמן שלך אם תיגע בו/תריח אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבל: אוגר מתחים ופורק אותם כשצריך

נגד: מתנגד לזרם

אהה ודרך אגב אסור לפרק קבל! יש בו חומר מסרטן שחבל על הזמן שלך אם תיגע בו/תריח אותו.

ממש לא ...

וזה שאלה די דפוקה- ענו עליה כבר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מייצב אכן דואג למתח קבוע, אבל מתח המקור תמיד צריך להיות גבוה באיזה 2 וולטים לפחות ממתח המוצא, אז למעשה הוא "מוריד" מתח." ?!?!?!

על כל רכיב חשמלי יש מפלי מתח אפילו על המוליכים, אז כל דבר שמחובר לחשמל הוא "מוריד מתח"....(לפי מה שאתה אומר)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שזרם חשמלי דומה מאוד לזרם של מים אני אנסה לתאר את ההבדלים בין קבל לנגד באמצעות אנלוגיה לזרם של מים.

בגדול נגד הוא כמו צינור של מים. ככל שהוא בעל ערך גדול יותר, הוא מדמה צינור צר יותר. כלומר כאשר הערך גבוה/צינור צר, אזי קשה יותר לזרם לעבור ומזה נובע גם שמו, נגד, יוצר התנגדות לזרם. לעומתו קבל, מדמה חבית אשר מסוגלת לאגור את הזרם כדוגמא, בנאלי כמה שזה ישמע, ניתן להתיחס לניאגרה של השרותים בתור קבל. כאשר היא ריקה ופותחים את הברז, אז היא מתמלאת עד שמגיע המצב בו היא מלאה ואז לא זורמים יותר מים לניאגרה וכאשר אתה "פורק" אותה כלומר מושך בידית, כל הזרם יוצא.

זה הסבר קצר ואינטואטבי הסברים עמוקים יותר כגון איך מתבצע ייצוב המתח באמצעות קבל והמבנה של הקבל לוחות או אלקטרוליטי וכו, זה כבר סיפור קצת יותר ארוך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מייצב אכן דואג למתח קבוע, אבל מתח המקור תמיד צריך להיות גבוה באיזה 2 וולטים לפחות ממתח המוצא, אז למעשה הוא "מוריד" מתח." ?!?!?!

על כל רכיב חשמלי יש מפלי מתח אפילו על המוליכים, אז כל דבר שמחובר לחשמל הוא "מוריד מתח"....(לפי מה שאתה אומר)?

לכל דבר שיש התנגדות (או במילים אחרות: לכל דבר) יש השפעה על המתח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור, מה שניסיתי להגיד הוא שמייצב יכול לתת לך איזה מתח שתרצה ללא תלות בעומס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...