הסכם באו"ם על הפסקת אש - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הסכם באו"ם על הפסקת אש

Rhx

Recommended Posts

אני התכוונתי לכך, שאמנם האו"ם רוצה את האיזור מפורז, אבל בשום פנים ואופן לא רשום משהו על פירוק מהנשק מהחיזבאללה.

מבחינת החיזבאללה זהו ניצחון על "היישות הציונית" ו"הצבא החזק" ומביא למוטיבציה גבוהה יותר בקרבו.

עוד שבוע, תראו את נסראללה נואם את נאום הנצחון שלו, שבו הוא אומר כמה דברים על ההרס הנורא בלבנון ותראו את הצבא הכי חזק לא הצליח לנצח אותנו כח קטן של לוחמים חדורים אמונה, שלא נפסיק להחלם ביישות בציונית השטנית עד אשר הם יסגו מכל גרגיר של פלסטין הכבושה וישוחררו כל השבויים הפלסטינים והלבנונים.

הסכם האו"ם מחייב את האומות המשתתפות בו, פחות או יותר, חיזבאללה לא אחד מהם. ואני לא רואה את לבנון משתלט על חיזבאללה.

בקיצור, התנאים שישנם כרגע הם שהחיזבאללה מרגיש שהוא ניצח כי אנחנו לא ריסקנו אותו מספיק.

אמנם, יש אומרים שהיציאה מלבנון ב2000 התניעה את המלחמה הנוכחית, אבל השארות בלבנון אז היתה טעות וגם היום, השארות בשטח ההוא היתה בכיה לדורות, הרצועה ההיא לא השיגה את מטרתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

גם המצרים והסורים ראו את מלחמת אוקטובר כנצחון אדיר, למרות שנכתשו עד דק. לא למדתם כבר לא לקחת ברצינות את נסראללה ודמיונו הפורה? בכל מקרה כפי שאני רואה זאת - נסראללה כבר בשדירת הנידונים למוות, הוא ימות אם לא עד הפסקת האש, אז אחריה (ואני בטוח שגם הלבנונים לא יתנגדו במיוחד לרעיון)

אותי יותר מטרידה בעיית שחרור השבויים, שלא מוזכרת באותו הסכם. זוהי מכה קשה לדעת הקהל הישראלית, שכן היא לא סופרת את מספר הקטיושות שהושמדו, אלא האם השגנו את מטרות המבצע ההתחלתיות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה משנה מה נסראללה יגיד ואיך החיזבאללה מרגיש?

אני התכוונתי לכך, שאמנם האו"ם רוצה את האיזור מפורז, אבל בשום פנים ואופן לא רשום משהו על פירוק מהנשק מהחיזבאללה.

עוד קובעת ההחלטה כי:

* יוקם אזור חיץ מהקו הכחול ועד לליטני, שיהיה חופשי מכל כוח מזוין ומכל נשק מלבד אלה שברשות ממשלת לבנון

* יפורק נשקן של כל הקבוצות החמושות בלבנון

* תיאסר נוכחותם של כוחות זרים בלבנון

* מכירת או אספקת נשק ללבנון תיעשה רק בהסכמת הממשלה

* המנדט של יוניפי"ל יוארך עד ל-31 באוגוסט 2007 וכן תישקל בעתיד הצעת החלטה שתעצים יותר את כוחו של יוניפי"ל, כדי שיתרום את כוחו להפסקת אש קבועה

* על להעביר לאו"ם מפות של מוקשים בדרום לבנון שברשותה

בכל מקרה, שומרת לעצמה את האפשרות להגיב מול כל פעולה של החיזבאללה בעתיד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישראל גם שמרה לעצמה את הזכות להגיב מול כל פעולה של החמאס אחרי ההתנתקות, הבעיה שהיא רק שומרת ושומרת...

דיברתי לא מזמן עם אחד ששירת שם בגבעתי, בוא נגיד שאנחנו לא יושבים שם בשקט.

כש15 אלף חיילי אום שומרים עליהם עכשיו? אני בספק איזו תגובה ממשית נוכל להגיב לעויונות חיזבאללה

זאת בדיוק הבעיה, גם היום יש הנחיות לא לירות ברדיוס מסויים מסביב לעמדת או"ם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומענין מה כוח האום הזה יעשה ברגע שיתחילו לירות משיטחו. אם הוא לא יגיב אז חיזבאללה ימשיך, הוא יהיה מיותר ולנו יהיה בנוסף לכל הצרות את כוח האום שיפריע

אם הוא ינסה למנוע מחיזבאללה לירות, חיזבאללה יפנה נגדו וברגע שיתחילו ההרוגים בכוח הממשלות יחזירו אותו הבייתה ונחזור למשבצת הראשונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל זה קורה כי אולמרט הוא הומו !!!!!!!

הוא בובה על חוט של כל המדינות מסביב.

כוס אמא שלהם שיכנסו בהם למה הוא חיכה כל כך הרבה זמן סתם טחן מים ונתן לחיזבלה להתארגן מחדש כדי לעשות לחיילים שלנו מארבים וכל זה.

תראו כמה שסר הביטחון דפוק אבל הוא מהתחלה הציע להיכנס לליטני וכולם קפצו עליו אבל הינה עכשיו זה עומד על הפרק ונכנסים עד לליטני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא מכל ההתנהלות של הממשלה רק ההסכמה על הפסקת האש נראית לי כשגויה.

לפני ההסכם הנוכחי נראה כי האום עומד להצביע על הסכם שהוא ניצחון כמעט מוחלט שלנו, מבצע נרחב שהיה גורם לנו אבידות רבות נראה כמיותר אז. אך מרגע שהתברר כי ההסכם הסופי אינו כולל את החזרת החטופים ופירוק החזיבאללה, היה צריך להמשיך בקו הצבאי שכן הוא אינו מיצה את עצמו (אחרת היה לא היה הסכם מבזה שכזה)

הסכמה להפסקת האש הזו גורמת לנו להראות כמחרחרי מלחמה, שכן לא השגנו את המטרות לשמן יצאנו. אני חושש מתגובה בעולם שתפרש את תגובת כ"רצון לדם" ללא קשר לדאגה שלנו לחטופים ולגורל הצפון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yogev_k, פשש, בוגר מאוד, הכל בגלל שאולמרט הומו! , עכשיו הבנתי את כל הקונפליקט ולמה הסכסוך התחיל!

הסכמה להפסקת האש גורמת לנו להראות כמחרחרי מלחמה, אבל כך גם אי הסכמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליברמן? שמע, היו לו 11 מנדטים ולא שמעת אותו מצייץ בנוגע להתנהלות הכושלת של אולמרט ופרס. לא בעד, לא נגד, לא הסברה בתקשורת - לא שמעתי אותו בכלל. מה שכן שיש לו מצע איום - של פינוי-פיצוי. וזהו. סופו יהיה כמו של שינוי, בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן (אמן).

מה אתה בסדר ? ראינו אותו עשרות פעמים בתקשורת כבר

ואני לא יודע מה אתך אבל אם אתה מוכן לחיות עם ערבים-"ישראלים" שעוזרים לטווח רקטות של החיזבללה ותומכים בהמשך התקיפות שלו למרות אבדות שלהם שהם קוראים להם מן הסתם שהידים אז אין לי מה להגיד, מילה אחת נגד נסראללה לא שמעו מהם

לפי דעתי לצה"ל אסור ליסוג עד שהחטופים חוזרים הבייתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...