קנייה בחו"ל לעומת בארץ - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קנייה בחו"ל לעומת בארץ

סער_שי

Recommended Posts

בעקבות המלצה אני שוקל לרכוש חלק מרכיבי המחשב (הקטנים - , מעבד ואולי כרטיס מסך) בחו"ל ולשלוח אותם לארץ. מבחינת מחיר המהלך משתלם מאוד. השאלה היא לגבי עניין של אחריות - האם יש אחריות בחו"ל גם למוצרים הנשלחים לארץ? האם במקרה וחס וחלילה משהו יקרה לרכיבים אני אוכל לשלוח אותם לתיקון בחו"ל? האם זה כדאי? האם מישהו ניסה זאת?

מה דעתכם בנושא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא כדאי , יש הרבה סיכון , ואם אתה לא ממש יודע מה שאתה עושה אתה יכול לאבד הרבה כסף

+ המחיר של המשלוח יכול להיות גבוה ובסוף יהיה כבר עדיף לקנות בארץ , הרי אתה לא פטור ממכס אתה יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מכס. לא עוד. :)

רק מע"מ 16 אחוז + מחיר המשלוח (עדיין יוצא יותר זול).

השאלה לגבי האחריות חשובה ומעניינת. לדעתי צריכה להיות אפשרות לשלוח את הרכיב לחברה. זה יוצא הרבה יותר מורכב ויקר מלעשות את זה בארץ, אבל מה הסיכוי שהרכיבים יתקלקלו? (אני באמת שואל - מה הסיכוי?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את עניין האחריות תבדוק מול החנות

אבל בלי שאלות כמו "אני גר בישראל ואני מזמין, יש לי עדיין אחריות בארה"ב?"

אלא יותר "אני עובר בקרוב לישראל. האם האחריות עדיין תקפה בארה"ב והאם היא תקפה בישראל?"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שני מקרים:

יש חנויות שבמוצהר מקבלות הזמנות בינלאומיות ושולחות משלוחים לכל העולם ואז בדרך כלל אין בעיה.

יש כאלו שאתה מתחמן אותם (שולח כאילו בתוך ארה"ב וחבר מביא לך לארץ, או שירות משלוחים נוסח MUSTOP) ואז אני בספק אם הם יתעסקו אתך.

אני מניח שרוב החנויות יכבדו את האחריות, הבעיה היא שזה טירטור רציני והרבה כסף לשלוח את המוצר חזרה לארה"ב, לדבר אתם בטלפון כדי שיבינו מה אתה רוצה, ואז לשלוח את המוצר המתוקן חזרה לפה (על חשבונך).

לדעתי צריך לקבל את הסיכון כחלק מהעיסקה. אתה משלם 25% פחות (ולפעמים יותר מ 25%) ובתמורה אתה לוקח סיכון מסויים שמשהו לא יעבוד.

הסיכון הוא בסך הכל זניח. מתי לאחרונה התקלקל לך מעבד או ? (ולא אחרי שש שנים כשהוא כבר ענתיקה)

במחשב הקודם שבניתי קניתי כמעט את כולו בחו"ל (חוץ מדיסקים ומארז) והכל היה בסדר חות ממשאבת מים ששלחו לי בטעות מוצר אחר ממה שסיקשתי. אז התקשרתי אליהם והסברתי את הבעיה ונאלצתי לשלוח להם את החלק על חשבוני להחלפה. עדיין בסיכום הכולל חסכתי מאות שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לרכוש מעבד (יוצא לי 168$ לE6600, אני לא מתכוון לפספס), ואולי זיכרונות

משלוח לא כזה יקר, עם דואר ...

כמובן שיש תמיד את FEDEX או UPS וכאלה

לפי דעתי צריך להזהר מהקניה הזאת בעיקר אם אתה לא מכיר המקור כמו שאומרים: if it sounds too good to be true it is too good to be true.(אם זה נשמע טוב מדי בשביל להיות אמיתי אז זה לא אמיתי). 168 $ זה בדיוק חצי מהמחיר הכי זול שמצאתי בfroogle .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוזר... די חרשתי את מנועי השוואת המחירים בארה"ב והכי זול שמצאתי היה כ 330$.

אם אין כאן שום דבר לא חוקי או "תחום אפור", אלא סתם חנות זולה במיוחד, אז למה שלא תשתף אותנו מאיפה קנית כדי שנוכל גם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היה לי אפשרות נשבע שהייתי משתף, זהלא ממש משהו שכל אחד יכול לרכוש

תסלחו לי ידידיי

יש שם מחירים מוזרים אבל חחחחח

X6800 - 495$

P-D 965 495$

E6700 - 272&

E6600 - 168$

E6400 - 124$

E6300 - 102$

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...