אני מתגייס לצה"ל בקרוב (מאד)...יש למישהו טיפים אחרונים? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מתגייס לצה"ל בקרוב (מאד)...יש למישהו טיפים אחרונים?

Fkl0ster

Recommended Posts

לרגע לא אמרתי שאתה מתרומם תסלח לי...

מה שאמרתי זה מי שבוחר את זה הוא מתרומם

למה ללכת לצבא אם אתה לא עושה חצי מהדברים, הצבא זה חוייה של פעם בחיים שמשנה הרבה אנשים אם

הולכים אז לך למשהו שתהנה למה ללכת לעתודה??? ואחרי זה מי יודע כמה שנים צריך לחתום קבע...

הצבא לא צריך רק לוחמים, הוא צריך גם אקדמאים... מי מתכנן את הנשק? מי בונה את הטנקים? מי מפעיל את החץ?

תאמין לי , אני תורם למדינה בדיוק כמו הלוחם בשטח.

למה ללכת לעתודה? כדי לתרום, כדי לעשות את מה שאני אוהב, וכדי לצאת מהשירות עם 6 שנים נסיון ותואר. כולם מרוויחים מזה אני , המדינה, ובסופו של דבר גם הלוחם בשטח.

נ.ב. ברפואה צריך לחתום שנתיים קבע, במקצועות הטכנולוגיים שלוש, אבל אני לא מתייחס לקבע בדבר איום ונורא, הרי מה ההבדל בין קבע לבין ג'וב רגיל?

הבנאדם פשוט צודק, ומי שלא רואה את הדברים גם מהצד הזה הוא פשוט טיפש...

היי קובי, אתה עתודאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

למה ללכת לצבא אם אתה לא עושה חצי מהדברים, הצבא זה חוייה של פעם בחיים שמשנה הרבה אנשים אם

הולכים אז לך למשהו שתהנה למה ללכת לעתודה??? ואחרי זה מי יודע כמה שנים צריך לחתום קבע...

הצבא לא צריך רק לוחמים, הוא צריך גם אקדמאים... מי מתכנן את הנשק? מי בונה את הטנקים? מי מפעיל את החץ?

למה ללכת לעתודה? כדי לתרום, כדי לעשות את מה שאני אוהב, וכדי לצאת מהשירות עם 6 שנים נסיון ותואר. כולם מרוויחים מזה אני , המדינה, ובסופו של דבר גם הלוחם בשטח.

נ.ב. ברפואה צריך לחתום שנתיים קבע, במקצועות הטכנולוגיים שלוש, אבל אני לא מתייחס לקבע בדבר איום ונורא, הרי מה ההבדל בין קבע לבין ג'וב רגיל?

היי קובי, אתה עתודאי?

כן הוא עתודאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי בונה? האמריקאים..... מה לעשות לוקחים אותך לצבא כי אין ברירה

אנשים כמוך צריך בדיוק 3 בכל בסיס לא יותר... (אני לא בא להעליב אם זה מה שהבנת אני מצטער)

ובקשר לטיפש אני חושב שזה חוצפה מצידך להגיד את זה יענו אתה אולי מתכנן תשאל עוד כמה כמוך יהיה בצבא אם אתה הולך לתפקיד הזה 2? 3? גם לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי בונה? האמריקאים..... מה לעשות לוקחים אותך לצבא כי אין ברירה

אנשים כמוך צריך בדיוק 3 בכל בסיס לא יותר... (אני לא בא להעליב אם זה מה שהבנת אני מצטער)

ובקשר לטיפש אני חושב שזה חוצפה מצידך להגיד את זה יענו אתה אולי מתכנן תשאל עוד כמה כמוך יהיה בצבא אם אתה הולך לתפקיד הזה 2? 3? גם לא

לוקחים לצבא כי אין ברירה?

אם קיבלת זימון למודיעין, אז אתה לא תוכל לעבור לכלום חוץ מטייס עד שתחתום ויתור מעצמך (וזה בטח לא נותן שירות טוב יותר לצבא)

יש עוד כמה תפקידים שדוחים קרבי (מצטער לרסק לך את האשליה)- וביניהם זה עתודאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3-4 בכל בסיס? תסלח לי. זה הדבר הכי אדיוטי ששמעתי. מה עם מ"צ? מי מטפל בעצורי שטחים? מי מטפל באסירים? מי רושם דו"חות לגולניקים (שלרוב הם דיי מפגרים) שמסתובבים בהכנס בתוך תחנה מרכזית?.....

מאיפה יש ידע לצבא איפה לתקוף? את מי לתקוף?...

לא רק האמריקאים, תתפלא. יש רובים שנבנים בארץ.

מה עם רפואה? תכנון? אתה כבר ממש כמעט לא ראוי תגובה, זלזול כזה בחיילים שנותנים 3 שנים מהחיים שלהם, או יותר זה להיות כפוי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3-4 בכל בסיס? תסלח לי. זה הדבר הכי אדיוטי ששמעתי. מה עם מ"צ? מי מטפל בעצורי שטחים? מי מטפל באסירים? מי רושם דו"חות לגולניקים (שלרוב הם דיי מפגרים) שמסתובבים בהכנס בתוך תחנה מרכזית?.....

מה עם רפואה? תכנון? אתה כבר ממש כמעט לא ראוי תגובה, זלזול כזה בחיילים שנותנים 3 שנים מהחיים שלהם, או יותר זה להיות כפוי טובה.

תשמע בוא נחשוב על זה בצורה אחרת....

פעם על כל 10 קרביים היה 4-5 ג'ובניקים לעבודות השונות וזה יחס שהגיוני....... בערך

היום יש 12-14 ג'ובניקים על כל 10 קרביים כלומר גם מי שהולך לצבא אז הרבה הולכים לתפקידים הלא קרביים מעולם לא אמרתי שלא צריך אותם אבל.. יש עודף של חיילים שאין תפקידים לתת להם ומתחילים להמציא תפקידים וחיילים לא עושים כלום כל השרות זה ביזבוז של חיילים

או שיגייסו אותם למשהו יעיל כלומר שנותן תועלת ולא סתם המדינה מבזבזת כסף על אלפי חיילים שלא עושים כלום כל השרות וישחררו אותם

אני לא יודע מה להגיד לך אבל מה שקורה במדינה הזאת לא הגיוני... כי רגש הלאומיות מת וצבא זה עול ולא משהו שנראה מאוד הגיוני שצריך לשרת את המדינה גם אם לא נראה לך שזה נכון או טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע בוא נחשוב על זה בצורה אחרת....

פעם על כל 10 קרביים היה 4-5 ג'ובניקים לעבודות השונות וזה יחס שהגיוני....... בערך

היום יש 12-14 ג'ובניקים על כל 10 קרביים כלומר גם מי שהולך לצבא אז הרבה הולכים לתפקידים הלא קרביים מעולם לא אמרתי שלא צריך אותם אבל.. יש עודף של חיילים שאין תפקידים לתת להם ומתחילים להמציא תפקידים וחיילים לא עושים כלום כל השרות זה ביזבוז של חיילים

או שיגייסו אותם למשהו יעיל כלומר שנותן תועלת ולא סתם המדינה מבזבזת כסף על אלפי חיילים שלא עושים כלום כל השרות וישחררו אותם

אני לא יודע מה להגיד לך אבל מה שקורה במדינה הזאת לא הגיוני... כי רגש הלאומיות מת וצבא זה עול ולא משהו שנראה מאוד הגיוני שצריך לשרת את המדינה גם אם לא נראה לך שזה נכון או טוב

"היום" גם הלחימה שונה, והרבה מעורבת כך ש"10 קרביים היה 4-5 ג'ובניקים " לא מספיק

תאמין לי כל עתודאי שהולך לצבא תורם הרבה מאוד, לא פחות מקרבי. מה אתה חושב שהצבא סתם משקיע כספי מדינה כדי שיהיו עתודאים? לא נראה לי, מאחורי כל לוחם יש 10 חיילים שעובדים על מנת שיהיה ללוחם הזה ציוק מתקדם, תחמושת, שהטנק יעבוד כמו שצריך ושהמטוסים יטוסו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא ענה לו על השאלה באמת... התחלתם לריב כמו ילדים קטנים, וחלקכם באמת ילדים קטנים... שיהיו מוכנים לריב עד חורמה בשביל להגן על השמועות שהם שמעו מהאחים הגדולים או מהחברים.

Fkl0ster, בהנחה שאתה הולך להיות ג'ובניק (טירונות 02), משך הטירונות שלך יהיה 4-8 שבועות, תלוי כמה יחליטו לסנג'ר אתכם. בדרך כלל חוזרים בשבת הראשונה הביתה, אבל לפעמים יש כאלה שסוגרים שבת, אז קח מספיק גופיות ותחתונים לשבועיים. חטיפים זה נחמד אבל לא יהיה לך יותר מדי זמן לאכול אותם. סוללה חד פעמית לפלאפון זה דבר נפלא שגם לא עולה הרבה. כדאי תמיד שתהיה איתך אחת כדי שאם אין אפשרות להטעין את הפלאפון (איפה שאני עשיתי טירונות היו משהו כמו 2-3 שקעים בכל הבסיס ולא נתנו לנו להשתמש בהם... היינו צריכים להתגנב בלילה). קח סבון (נוזלי!), שמפו, הדברים הרגילים. תאמין לי שאחרי יום ריצות וקפיצות, אין כמו מקלחת טובה. כפכפים, דאודורנט... כל מה שהיית לוקח לטיול שנתי. אני ממליץ לך להשקיע כמה עשרות שקלים בגומיה לנשק ורצועה רחבה. זה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר נוח ממה שיתנו לך שם, וכשאתה מסתובב עם עליך כל היום והרצועה שלך לא משהו, ייווצר לך מין חריץ אדמדם ולא נעים על הצוואר.

טיפים... תמיד תזכור ש:

האידיוט בבקו"ם שצועק עליך לפני שאתה עולה לאוטובוס הוא איזה קב"ניסט מטומטם שלא הגיע לשום תפקיד וזה הדבר הכי משמעותי שהוא יכול לעשות. אל תתרגש ואתה לא חייב לעלות לאוטובוס בפעם הראשונה שקוראים בשם שלך (אם כי אל תמשוך את זה יותר מ-2-3 פעמים). המפקדים שלך לרוב יהיו צעירים, והרבה פעמים הם לא רוצים לעשות את זה בדיוק כמוך. הם יכתיבו לך (בצעקות) איך לאכול, לרוץ, לשטוף כלים ולנשום. אל תתרגש, ושחק את המשחק. אל תנסה למרוד בהם, יענישו אותך בכל מקרה. אני נורא נהניתי בטירונות שלי כי פשוט ידעתי כל הזמן שזה משחק, ואני אחד השחקנים. תמיד תזכור שלך יש מקסימום חודשיים בחור הזה, והם תקועים שם להרבה זמן אחריך.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה קונים את הגומייה והרצועה הרחבה ?

ריקושט וחנויות מהסוג הזה... וגם בשק"ם של רוב הבסיסים הג'ובניקיים. תמיד עדיף לחפש אם יש לחברים או קרובי משפחה (גומיה קיבלתי מחבר שלי ורצועה מחברה של דוד שלי). רצועה רחבה יכולה לעלות עד כמה עשרות שקלים (יש כאלה שיש בהן תא קטן לכדורים ספייר, מה שיכול לעזור לך בטירונות). גומיה צריכה לעלות כמה שקלים. כעקרון, הגומיה מאפשרת לך להצמיד את המחסנית לנשק (תמיד כשאתה מסתובב עם אתה חייב מחסנית אחת איתך). יש גם פתרונות אחרים לעניין הזה (מעין מתקן פלסטיק שאתה מרכיב על הנשק ושם בתוכו את המחסנית), אבל לא תמיד נותנים להשתמש בהם בטירונות, והמתקן הזה מיועד רק למחסניות מתכת, שלא תמיד יש סיכוי שתקבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...