ממרם VS גאמא - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ממרם VS גאמא

SweeT_EviL

ממרם VS גאמא  

1241 הצבעות

1. 1. ממרם VS גאמא

Recommended Posts

לא יודע אם אפשר להשוות ביניהם אבל....

אבל העיקרון זה מכל מיני בחינות משכורות בצבא(בקבע מן הסתם), מי מביא יודע ידע, עבודה אחרי הצבא (מי יביא לי יותר אפשרויות , שוב משכורת יותר גבוהה) וכל שאר השטויות שתחשבו עליהם שאפשר להשוות בניהם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 110
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גאמא זה היחידת מתכנתים של חיל מודיעין (הקורס דורש ידע קודם), לעומת ממר"מ שזה באמת מייצג את כל מקצועות המחשב של צה"ל (ממתקין תוכנה, עד לתוכניתן, הקורסים לא דורשים ידע קודם).

כנס לפורם מתגייסם בתפוז (פורם מספר 164), יש שם הרבה מאמרים על כל המסלולים של המחשבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על גמא אני לא יודע הרבא ככה שאני לא יכול לדבר אבל ממרם זה חרא...

בוא נעשה השוואה קטנה ביין ממרם לעתודה:

מבחינת הצבא:

שירות סדיר - זהה.

קבע - חצי שנה היפרש.

תעסוקה - בכללי שנייהם יש הבתחה לתעסוקה במקצוע, כן זה תחום מאוד כללי אבל עדיין עתודאי של מחשבים לא יעשה עבודה פחותה מממרמניק ב-90% מהמקרים...

אזרחי:

תואר - עתודאי כבר עם תואר, ממרמניק צריך לבוא אחרי זה לעשאות אותו מה שאומר שאחרי הצבא כשאתה "בשיא" אתה צריך ללכת ל-3 שנים של לימודים.

ומי שמוכר לך שהנסיון מספיק ולא צריך תואר מוזמן לקפוץ לעברית ולראות כמה בוגרי ממרם ודומייהן לומדים איתי שם, נכון יותר קל להם בחלק מהדברים בגלל הנסיון אבל עדיין הם עושים תואר כי אין עבודה באמת משתלמת בלי זה...

(ובבקשה בלי דוגמאות מפגרות ופרטיות, אני מדבר עכשיו ככלל!)

נסיון לאזרחי - זהה, שנייהם תונים לך שירות מלא בתחום.

ככה ששורה תחתונה, הכי טוב זה טייס \ תלפיות ... מי שלא מצליח להגיע לשם עתודה זה הדבר הטוב הבא, ומי שגם לשם לא מגיע, כל השאר זה באמת אותו הדבר בראייה רחבה, פרטני, חלק מהפרוייקטים שווים ונחשבים יותר כמו גמא למשל...

אגב, לא דיברתי על חבצלות כי העבודה שלהם בשירות לא ממש קשור למחשבים ככה שנסיון לאזרחי זה לא נותן לך....

ובאמת שצריך להבין שנסיון זה נחמד אבל בסופו של דבר בשביל להשיג עבודה טובה ולהתקדם בה צריך תואר...

הנסיון שלך יהיה זה יעשלה תשם שלך לראש הרשימה, אבל התואר יכניס אותך לרשימה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באופן עקרוני ממר"ם זה יחידה ענקית של פרזיטים, בקרוב הם יהיו חיל של ממש - חלזונות.

מאוד כדאי, אחרי זה יחטפו אותך לחברות הייטק כמובן ::)

איזה יחטפו? בחיאט אל תגידו לישיש שטויות! אם הוא יכול להיות עתודאי לילך על זה הרבא לפניי ממרם....

תואר + נסיון שווה הרבא יותר מרק נסיון!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקונים בקשר לממר"מ vs עתודה שor דיבר:

שכחת להוסיף את השנתיים לימודים שיש בעתודה, שזה מוסיף המון זמן לשירות הצבאי (מה שגורם לכך שעתודאי נשאר בצבא כמעט 8 שנים, לעומת מתכנת בממר"מ, שנשאר 6)

הסיכוי שעתודאי מחשבים באמת יעשה משהו שעוסק בתכנות הוא שואף לאפס (אני מזמין אותך להיכנס לפורם עתודאים בתפוז, תראה את האווירה שיש שם בין כל העתודאים כאלה, כולם מבואסים מהמסלול), אז ניסיון, אין כ"כ לעתודאים.

לעומת זאת, בממר"מ כן יש אפשרות לעשות תואר בזמן השירות (זה על זמנך הפנוי, אבל הצבא מאשר), ולצאת כתוכניתן ממר"מ עם תואר במחשבים, זה אומר ניסיון הרבה יותר מעתודאי, וגם תואר.

עדיף להיות מתכנת בממר"מ, מאשר עתודאי מחשבים. וזה מסיפורים של אנשים שאני מכיר בשני המסלולים האלה.

**תוספת**

בממר"מ יש 3 מסלולים בגדול. המסלול שאני מדבר פה עליו הוא המסלול של התכניתנים.

שהוא נחשב למסלול הכי איכותי של ממר"מ.

שני המסלולים האחרים הם יותר קצרים, ולא קשורים לתכנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו אותי עתודאי זה ממש לא מעניין אותי

עכשיו בקשר לנושא

ממש שאני יודע גאמא כן דורש ידע מקדים כדי להיכנס לשם וממרם לא

ומזה יוצא שגאמא יותר טוב

אבל שוב מי אני שיקבע

תנסו גם להשוות את היחידות לפי הפרמטרים שרשמתי (ואם יש לכם אתם מוזמנים להוסיף)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בגדול, אם יש לך ידע מקדים, אז עדיף לך ללכת לגאמא. אבל קח בחשבון שאלו מיונים מאוד קשים.

אם לא הצלחת להגיע לגאמא, לך לממר"מ כתוכניתן.

תוכניתנים של ממר"מ מגיעים לכל מיני מקומות בצבא, ויש סיכוי גם שתעבוד יחד עם אנשים מגאמא על אותם פרוייקטים.

אז בקשר ל"מה יותר שווה", זה תלוי איפה מציבים אותך, אבל הסיכוי שתקבל הצבה יותר מעניינת הוא בגאמא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משכורות בצבא(בקבע מן הסתם) - בגאמא יש קבע של חצי שנה ככה שאי אפשר ככ להשוות

עבודה אחרי הצבא- גאמא יותר נחשב עד כמה שהבנתי

ברמת העיקרון אלו שני פאויקטים שונים... גאמא הו אפרוייקט קצת יותר מצתמקדם כי אתה אמור ל"הביא" את הידע מהבית

אתה לא לומד שם יותר מידי

ממרם לעומת זאת אתה לומד הכל מאפס

ככה שאם יש לך ידע נרחב זה יכול להיות קצת מתסכל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיקונים בקשר לממר"מ vs עתודה שor דיבר:

שכחת להוסיף את השנתיים לימודים שיש בעתודה, שזה מוסיף המון זמן לשירות הצבאי (מה שגורם לכך שעתודאי נשאר בצבא כמעט 8 שנים, לעומת מתכנת בממר"מ, שנשאר 6)

הסיכוי שעתודאי מחשבים באמת יעשה משהו שעוסק בתכנות הוא שואף לאפס (אני מזמין אותך להיכנס לפורם עתודאים בתפוז, תראה את האווירה שיש שם בין כל העתודאים כאלה, כולם מבואסים מהמסלול), אז ניסיון, אין כ"כ לעתודאים.

לעומת זאת, בממר"מ כן יש אפשרות לעשות תואר בזמן השירות (זה על זמנך הפנוי, אבל הצבא מאשר), ולצאת כתוכניתן ממר"מ עם תואר במחשבים, זה אומר ניסיון הרבה יותר מעתודאי, וגם תואר.

עדיף להיות מתכנת בממר"מ, מאשר עתודאי מחשבים. וזה מסיפורים של אנשים שאני מכיר בשני המסלולים האלה.

**תוספת**

בממר"מ יש 3 מסלולים בגדול. המסלול שאני מדבר פה עליו הוא המסלול של התכניתנים.

שהוא נחשב למסלול הכי איכותי של ממר"מ.

שני המסלולים האחרים הם יותר קצרים, ולא קשורים לתכנות.

אני לא יודע אם אתה סטודנת או לא, אבל להוציא תואר בזמנך הפנויי לא ממש עובד...

קורה הרבא שעתודאים נופלים בחרא שלעבודות, אבל ככלל כן מנצלים אותם, בפורום עתודאים אתה תראה את כל מי שנדפק כי הם מחפשים לדבר על זה, מי שנפל טוב לא יכנס לאינטרנת ויגיד איזה כייף לי אני באחלה תפקיד...

אני לא יודע מה ההתלהבות מממר"ם, זה נראה לי כמו אחד המסלולים הכי מפגרים שיש!

עתודאי מתגייס קצין, ומרוויח בקבע המון, הרבא יותר מממרמניק... ואגב, לרוב מה שעתודאים עושים זה להיות מפקדים של ממרמניקים...

ובקשר לשנים, עתודה זה 3 שנים תואר + 6 .

נגיד ואתה רוצה להיות ממרמניק עם תואר אתה מקבל 5.5 שנים + 3 תואר

רק שנסיון של ממרמניטק לא משתווה לשל עתודאי..

חוץ מכמובן מי שנופלים לא טוב וזה באמת אחוז מאוד קטן (שעושה הרבא רעש בפורומים...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שבממר"מ ועושה תואר עושה את התואר בזמן השירות הצבאי, זה לא מוסיף לו עוד שנים בחיל.

וניסיון של ממר"מ שווה יותר משל עתודאי, כי ממר"מ באמת מתכנתים, לעומת עתודאים, שהסיכוי שהם יתכנתו הוא ממש נמוך.

מאמרים על המסלולים של ממר"מ

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/default.asp?forumId=164&c=1006&sc=1290&ssc=0

לפותח הדיון.

נסה להתקבל לגאמא, אם לא תצליח, נסה את ממר"מ תכניתנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיף לא הבנתי כל כך מה ההבדל בניהם

שתיהם מתכנתים

בגאמא אתה פשוט לא לומד הרבה כמו ממרם (נכון?)

לפעמים יש שיתוף בפרוייקטים (אותו רמת ידע)

אז למה גאמא עדיף..?ולאלה שחושבים אחרת אז למה ממרם עדיף..?

אה לא יודע אם ציינתי את זה אז אני עושה גם יג (ויש לי 15 יחידות מחשבים אז שולחים לי אוטומתית מבחנים של גאמא - אם זה עוזר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גאמא זה כמה מסלולים שכולם מיועדים למודיעין.

בחלק מהמסלולים בגאמא אתה לומד הרבה כמו בממר"ם (אבל עם התמקדות בנושאים מקצועיים שיותר רלבנטיים לעיסוק שלך בעתיד), וחלק מהמסלולים מיועדים לאנשים שיש להם מספיק ידע מראש ולכן מספיק לתת להם הכשרה לתחום הספציפי שבו הם יעבדו.

לדעתי גאמא עדיף כי:

1. פחות קבע

2. נחשב יותר יוקרתי

3. אתה יודע לאן אתה מגיע (ומנסיון, זה מקום טוב - גם טוב לשרת בו, וגם יש לו שם אח"כ באזרחות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...