יעלון: ההתנתקות נבעה ממצוקה אישית של שרון - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יעלון: ההתנתקות נבעה ממצוקה אישית של שרון

Milford Cubicle

Recommended Posts

בעוד כוחות צה"ל חוזרים לעזה, תוקף הרמטכ"ל הקודם בחריפות את ההתנהלות שהובילה לפינויה. "אלה שיזמו והובילו את ההתנתקות לא היו בעלי רקע באסטרטגיה או בביטחון. הם היו יועצי תדמית, ספינולוגים".

הוא הוסיף כי "ההתנתקות הייתה טעות אסטרטגית מהמעלה הראשונה. היא הביאה לניצחון החמאס. היא נתנה רוח גבית לטרור. היא הזינה את המאבק הפלסטיני למשך שנים. היא יצרה תחושה אצל האיראנים ואצל האחים המוסלמים ואצל אל קאעידה שאפשר לנצח את ישראל. שישראל היא באמת חברת קורי עכביש כפי שנסראללה טוען או עץ רקוב כפי שאחמדניג'אד טוען. ועל כן ההתנתקות לא רק פגעה בנו קשות, אלא גם באסטרטגיה האמריקנית האזורית של מלחמה בטרור. היא יצרה תחושה באיסלאם הקיצוני שכפי שהוא הביס את הסובייטים באפגניסטאן הוא הביס אותנו בעזה ויביס אותנו גם בתל אביב. כך, כפי שהוא כבר ערער פעם מעצמה עולמית, הוא יערער כעת את המערב על ידי הבסתה של ישראל".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3271887,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא צודק, מאז שעזבנו את הרצועה ,היא נהייתה מקלט למחבלים ולאנשי טרור.

הוא צודק גם בזה ששרון עשה את זה ממצוקה אישית. כל הקהילה הבינלאומית לחצה עליו לעשות זאת. והשמאלנים רק חזקו אותו לעשות זאת.

חוץ מעלויות של 10 מליארד שקל,ההתנתקות לא הועילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשורה התחתונה -אחרי שלוקחים את מגוון ההשלכות שהיו להתנתקות

היא הייתה מוצדקת

אני לא חושב שמישהו מופתע מזה שעכשיו יורים קסאמים ,או לחלופין שהם לא ניצלו את השטח לרווחה כלכלית והשתמשו בחממות ובמה שנשאר

אלא לקחו והשתלטו עליו כנופיות טרור ועשו מחנות אימונים שם

לא חשבתי לרגע שזה יהיה אחרת ,ועדיין אני חושב שזה היה צעד חכם

כי אנחנו חייבים להבין שאין לנו צורך להמשיך לספק להם את צרכיהם אני לא רוצה להמשיך לתת להם חשמל ומים לנצח

הם כרגע מוגדרים כמדינת אויב מבחינתי ובמצב מלחמה

לפני זה אם אתם זוכרים היינו פוגעים נקודתית ועושים הבדל מי איש חמאס ומי איש פתח

עכשיו זה לא רלוונטי

אבל בטח כבר שכחתם.......

ההבדל שעכשיו במקום שהקסאמים יפלו בתוך ההתנחליות הם נופלים בשדרות ואשקלון

אותה גברת בשינוי אדרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^^

במאמר הזה כתובים מיליון ואחד מיתוסים על למה ההתנתקות רעה, תוך הדגמה למה זה לא כל כך נכון...

אין שם ולו שורה אחת שמצדיקה את ההתנתקות אל מול השקעה אלטרנטיבית של 10 מיליארד (!!!!!!!) שקלים... ::)

עריכה: שימו לב לתגובה מספר 2 למאמר הזה... הבחור ה"תמים" שכתב את המאמר נמצא ברשימת קדימה... ::)

(זה כמו שכל החבר'ה מקדימה כל הזמן מדגישים שהכניסה לרצועת עזה היא "זמנית בלבד" כדי שאף אחד לא יחשוב, חס וחלילה, שההתנתקות שעלתה למדינה מיליארדים, שווה לתחת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתנתקות עלתה מיליאדים

אבל בטווח הארוך יכולה לחסוך הרבה מאוד כסף למדינה

וכנראה תעשה את זה

-לא ידעתי שהכותב הוא ברשימת קדימה -לדעתי זה לא רלוונטי (מעבר לעובדה שבגלל שאני חושב שחלק גדול מהמפלגה הזו היא רודפת בצע ואין לי מושג איפה כל האדיוטים שהצביעו לה)

ההתנתקות מוצדקת מכל בחינה -נכון שהיציאה בתחושה של זנב בין הרגליים קצת משפילה.

אני חושב שהמשאבים שהוצאו על קבוצת אוכלוסיה כל כך קטנה יחסית על שטח שבסופו של דבר נתצרך להחזיר היא ממש בזבוז.

מי שחושב בצורה לוגית מבין שאנחנו והם נשארים פה ואף אחד לא יכחד.

וגם בשורה התחתונה טרור במידה מסויימת כן עובד עם כל הקושי להודות בכך. אולי במקרה של הפלסטינים הוא מקשה עליהם מאוד את החיים

אבל במידה מסויימת גם עובד לטובתם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהמשאבים שהוצאו על קבוצת אוכלוסיה כל כך קטנה יחסית על שטח שבסופו של דבר נתצרך להחזיר היא ממש בזבוז.

אלה סתם מלים. כדי להצדיק צעד שכזה, צריך להראות באופן חד משמעי שבמאזן הכללי ה-10 מיליארד האלה חוזרים. אל תשכח שאותם 10 מיליארד, אם היו מושקעים (למשל) בחינוך לטנכולוגיה, אולי היו מחזירים הרבה יותר. צריך להצדיק את זה בצורה מסודרת וחד משמעית, ולא לזרוק באוויר "אסטרטגיה" ו"טווח ארוך" וכו'... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(זה כמו שכל החבר'ה מקדימה כל הזמן מדגישים שהכניסה לרצועת עזה היא "זמנית בלבד" כדי שאף אחד לא יחשוב, חס וחלילה, שההתנתקות שעלתה למדינה מיליארדים, שווה לתחת).

מסכים עם מה שהבחור אומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק הכסף...

קחו למשל את הדוגמה של היום..

איך שצה"ל יום אחרי שנחטף המתנחל ,צה"ל נכנס יום לאחר החטיפה וידע בדיוק מי חטף ואיפה הגופה...

לעומת החייל שנחטף ונמצא בעזה ועבר כבר יותר משבוע ולצה"ל אין מושג איפה הוא...

זה כמו לשים סיכה בערימה של קש.

זה ההבדל בין מקום שיש לנו שליטה ומקום שאין לנו שליטה..

ועכשיו מדברים על" ההתכנסות "שזה בדיוק אותו דבר כמו עזה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת, אם ימצאו פיתרון טכנולוגי למנהרות, ויתקצבו את הנאוטילוס עד שיעבוד כבר באופן מבצעי - ובאמת ובתמים יפגיזו את האמא שלהם על כל קסאם שכן מצליח לעבור את ההגנות האלה, או כל פעולה מרושעת שלהם שכן מצליחה - אז אני אהיה שקט, ולא יהיה אכפת לי מה-10 מיליארד האלה... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה בן אדם צבוע הוא עשה שערוריה וצעק למה אתם זורקים אותי ולא נותנים לי להשלים את העבודה(היתנתקות)!

ככה מדבר בן אדם שמתנגד לזה ? לדעתי לא.

בגלל שזרקו אותו הוא שומר טינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק הכסף...

קחו למשל את הדוגמה של היום..

איך שצה"ל יום אחרי שנחטף המתנחל ,צה"ל נכנס יום לאחר החטיפה וידע בדיוק מי חטף ואיפה הגופה...

לעומת החייל שנחטף ונמצא בעזה ועבר כבר יותר משבוע ולצה"ל אין מושג איפה הוא...

זה כמו לשים סיכה בערימה של קש.

זה ההבדל בין מקום שיש לנו שליטה ומקום שאין לנו שליטה..

ועכשיו מדברים על" ההתכנסות "שזה בדיוק אותו דבר כמו עזה!

אני די בטוח, שהמשטרה הפלסטינאית עצרה את אחד החדשוים והעבירה אותו לצה"ל. תסריט כזה יכול לקרות באותה מידה בעזה - אין לזה שום קשר לשליטה בשטח.

וחוץ מזה, מה חשוב שכותב המאמר בקדימה? יעלון מתכוון לרוץ מטעם הליכוד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...