למה לא אוגנדה ?! - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לא אוגנדה ?!

Milford Cubicle

Recommended Posts

מספר נקודות מעניינות... כאשר הרצל העלה בהצבעה את רעיון אוגנדה בקונגרס היהודי, הרעיון זכה ל.... רוב.

לאחר מכן בקונגרס היהודי ה שלילשי (אני חושב) הרעיון נפסל.

לציונות בתקופת הרצל היו שתי מטרות מרכזיות... הראונה היתה למצוא מקום מפלט לעם היהודי שאחרי הפוגרומים... את רעיון זה שיקפה תוכנית אוגנדה. הרעיון השני מקורו דתי... השבת העם היהודי לארץ על מנת להמשיך את "מלכות דוד"

אגב udicol, האידיוט שרמז על המילה אוגנדה היה לא אחר מהרצל עצמו.

נ.ב. למה לא שוויץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני זוכר הוא קיבל את הרעיון מ 'סר' בריטי אחד הקולגות הקשורות למנדט הבריטי במדינת ישראל.

הרי הוא לא המציא את אוגנדה, איך הוא הגיע לאוגנדה בכלל?

"גם הרצל בחן אפשרויות אחרות שהוצעו לו על ידי המעצמות. הבריטים הציעו שתי תכניות מעשיות לתנועה הציונית: אל-עריש (2091) ואוגנדה (3091)"

לקוח מ-"הטריטוריאליסטים"

אל לנו לשכוח שתנועתו של הרצל שייצגה את הציונות החילונית למהדרין לא שיקפה את הזרם האחר של הציונות: הדתית.

גם הם חלק מהעם היהודי (חס וחלילה אני לא מציין את נטורי קרטה שונאי הציונו), שיש להם "מנדט" בקבלת החלטות הקשורות בציונות ואיכלוס פלשתינא ליהודים.

ציטוט נוסף:

"הרצל הביא את תכנית אוגנדה בפני הקונגרס ה-6. הויכוח הפך לדיון עקרוני בשאלה:

האם תיתכן ציונות בלא ציון? "

נכון שמקימי הארץ הזו התחבטו רבות בשאלה, אבל אם תוכלו להמשיך ולקרא את הכתוב תוכלו להבין כי האיזור המוצע אינו מתאים כלל להתיישבות:

"הטריטוריאליסטים המשיכו לחפש טריטוריות אחרות גם לאחר מותו וגם לאחר שאפריקה המזרחית נמצאה בלתי כשרה להתיישבות."

ניתן להניח כי מצוקתם הרבה של יהודי מזרח אירופה ותקופת השואה, גרמו להם למצא פתרון, ומהר. גם חוסר התמיכה של המרשלים של אנגליה והמאריקאים, וחוסר נכונותם להעלות יהודים ארצה גרם למבוכה ותסכול בקרב מנהיגי היהודים. ידוע כי הוגבלה מאוד עלייתם של ניצולי השואה במערב אירופה לארץ , ורמת הקושי של טרום הקברניטים בארץ גרם לתסכול רב בשאלת העלתם בדחיפות לארץ הקודש ע"מ ליישבה.

תקופת פוסט שואה אינה הראשונה ל-"ייבוא" היהודים מארצות העולם. אל נשכח את תקופת "סופות בנגב" שגרם לעלייתם של אלפי יהודי דרום מערב רוסיה בסוף המאה ה-18. אני מניח שגם אז לא דובר על אוגנדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריכים להבין - הבריטים לא בדיוק מצטיינים במקצוע "קביעת גורלות" לעמים. הרי הם יודעים להשאיר בלאגן ומהומה אחרי (כמעט) כל מקום שעזבו.(להבדיל מהונג קונג שהחב'רה שם יודעים להתאפק).קאשמיר היא אחת הדוגמאות הקשות שעד היום לא יורד מסדר היום.

אז לקבל דעה מבריטניה (הקודמת) לא בדיוק צריך להפריע לחלומם של דורות עבריים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם חושבים שבאוגנדה היה טוב יותר? מה דעתכם על 500,000 מבני העם הזה שנרצחו ועונו ע"י דיקטטור בשם אידי אמין לפני קצת יותר מ-20 שנה?

או מה דעתכם על 1000 חברי כת שנשרפו למוות במערה לפני כשנתיים?

אולי העובדה שמדי פעם נרצחים באוגנדה תיירים על ידי מורדים רואנדים תעשה לכם את זה? לא? חשבתי ככה...

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע?

אני זוכר כשלמדתי ביסודי ואח"כ בתיכון אמרו לנו - וזה גם הגיע ממקורות ארכיאולוגים - שאבותינו היו כאן.

99.02% משעות הלימוד בנושא יהדות ומולדת (או בעצם -"שטפו" לנו את המוח שמדינת היא הבית הלאומי ליהודים) אמרו לנו .

ואז הגיע השארית המוזרה הזו, האידיוט שרמז את המילה אוגנדה (כן אני זוכר שלמדנו על זה , אבל מעט מאוד, העובדות לא זכורות לי). אז נכון הוא לא פתר את הבעיה של העם היהודי, שישהה אי שם במעמקי הג'נגל, רק שלא יפריע לעמי העולם לחיות את החיים שלו. אבל מה בדיוק הפואנטה? הרס המורשת היהודית, או שזה באמת לא חשוב לך.

אני בטוח שלכמה מיליוני יהודים בעולם המורשת חשובה, ומדינת ומקומות הקדושים שלה חשובה יותר מכל דבר אחר.

לדעתי זו בדיחה גרועה.

עם כל הכבוד למורשת, באמת אתה חושב שזה מעניין מישהו עם כל הפיגועים, ההרוגים ושפיכות הדמים המאוסה הזאת? לא נראה לי.

אני לא אומר שאנחנו צריכים לברוח מחר לאוגנדה, אבל אני אומר שהיה יכול להיות אחרת אם היינו שם...

נקודה למחשבה - באוגנדה אף אחד לא היה נלחם על הבית כמו בא"י...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...