מכתב לערביי ישראל המקופחים - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב לערביי ישראל המקופחים

mrbig

Recommended Posts

RK, החברה בעבו גוש לא ערבים... הם דרוזים (אם אני לא טועה... נוצרים בכול אופן).

דרוזים הם לא נוצרים, הם דרוזים (זו דת בפני עצמה, יותר דומה לאסלאם מאשר לנצרות).

והם כן ערבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שהפיתרון הוא (גם באירופה) אילוץ של המוסלמים להתקדם - חיוב של לימודים ברמה מסויימת, עם לימודי תולדות א"י ועם , כאשר ביה"ס לא מורכב ברובו מ"דוד של אח של"... כל זה כמובן, בתמורה להכרה כאזרחים וקבלת ההטבות (מציצת כסף מהמדינה) שבאים עם זה...

אגב, גם שירות לאומי - והתערות בשאר האוכלוסייה עקב כך (לא שירות של "עזרה לילדים מהכפר שלך" או משהו כזה) - מאוד יעזור להשתלבות שלהם באוכלוסייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RK: מה בדיוק ה"הפליה מתקנת" תיקנה עד היום?

שקית חומה- לפחות... אני באמת לא יודע למה, אבל לרוב הערבים יש פרצוף מעוות כאילו הם נוצרו ליד איזה תאונה גרעינית...

ואין ל החומוס של עבו גוש. מי צריך יותר? ::)

bla7, אני לא חושב ככה... אני אתחיל לסמוך עליהם רק כשהם יתחילו לשרת בצבא ולעצור את ה"אחים" הפלסטינאים שלהם. ורק אחרי שהם יפסיקו "לחגוג" את יום האדמה (שבו "גזלנו" את האדמות שלהם, אם אני לא מתבלבל עם משהו אחר), ורק אחרי שהם יפסיקו להגיע לכנסים של התנועה האיסלמית ולהריע בעצבים כשאיזה מטומטם צועק שאל אקצה בסכנה... קודם שיתחילו להראות תמיכה כלשהי במדינה, ורק אחרי זה שיתחילו להתערות בחברה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BLA מאמי, אותי הם לא הצליחו ללמד בכוח תולדות א"י, אתה רוצה ללמד ערבים את הדבר הזה??? זה לא מה שיביא להם קדמה תרבותית - זה מה שיעצבן אותם. לחייב ללמוד עד כיתה מסויימת זה תמיד חובה, בארץ יש חוק חינוך חובה של 10 שנ"ל אבל אם תשאל אותי, עם החינוך שמקבלים בארץ - זה ממש לא הרבה...

יש תקנים לבני-מיעוטים? אז יופי שיש, אבל אם הציונים שלהם אפילו לא מגיעים לרף המינימום של המקצוע אז שיחפשו התמחות אחרת.

איך לשלוט על כל נושא כבוד המשפחה? קודם כל לעכוף את החוק הקיים ולהתמקד בנושא האלימות נגד נשים (לקטגוריה הזאת הנושא שייך), הן בחברה הישראלית והן בערבית - בשתי המחנות לא חסר. אח"כ יש לחנך את הדור הצעיר. לא ייתכן שחברה שלמה תחיה על פי מה שיש לה בין הרגליים ורק בגלל שבנאדם לא מסוגל להשתין בעמידה, זאת לא סיבה להתייחס אליו כמו לרכוש.

אתם מוזמנים לצחוק על הערביות ה"מכוערות", אבל למיטב זכרוני - אינכם דוגמנים בעצמכם ואני לא אתפלא אם זה מה שהן מצחקקות עליכם בהפסקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה, כשאומרים שיש תקנים לבני מיעוטים זה אומר שיש תקנים שעליהם מתמודדים רק ערבים. מה שאומר, שאלה בעלי הציונים הגבוהים ביותר מביניהם יקבלו את המקום - אגב, זה אומר גם שיתקבלו אנשים עם ציונים מאוד נמוכים, כמו שאת אומרת...

לגבי הלימודים בבי"ס - צריך שהם ידעו את מקומם - שהם ידעו מאיפה הגיעה המדינה המפותחת והמתקדמת (יחסית) הזאת שבזכותה יש להם אפשרות לחיות באופן שהם חיים היום (ושאף אחד לא יזיין לי את השכל על התנאים הנוראיים שבהם חיים ערביי - זאת הנטיה שלהם ובאף מדינה ערבית לא היתה להם אפשרות למצוץ דינר אחד מהמדינה).

לגבי כבוד המשפחה - ואלימות באופן כללי - פשוט לשפוט אותם קשות על זה. להכניס להרבה שנים לכלא (ואני חושב שבאופן כללי צריך להכניס אנשים להרבה יותר זמן בכלא על עבירות אלימות בישראל).

אתם מוזמנים לצחוק על הערביות ה"מכוערות", אבל למיטב זכרוני - אינכם דוגמנים בעצמכם ואני לא אתפלא אם זה מה שהן מצחקקות עליכם בהפסקה.

אני מדבר בשם עצמי, כשאני אומר... היו רוצות!!!

8)

אגב, אני אישית ראיתי בטכניון ערביות שנראות מדהים... (אני חושב דרוזיות, אבל עדיין ערביות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו כבר שכח מה קרה בפעם האחרונה שמשטרה הגיע לאכוף את החוק באיזה כפר ערבי?

ודריה, אני אולי לא דוגמן בעצמי, אבל לי לפחות אין פרצוף כמו של איזה זומבי ברזידנט איוול... ואני ב3 השנים שאני לומד עדיין לא ראיתי ערביה נורמאלית... (בן גוריון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

IG, איזה עיר אתה לומד?

ותתחילו להבדיל בין ערבים לדרוזים...

כל הערביות שאתם רואים שהולכות עם השמלות הארוכות האלה, הן ערביות מוסלמיות או בדואיות...

יש המון ערבים נוצרים שלומדים במכללה ובאוניברסטאות, אתם אפילו לא תחשבו לרגע שהם ערבים, רק אלה שהולכים על הלבוש הזה..(בדוגרי, איך צריך להראות ערבי?זה טיפשי למדי, הם לא שונים במראה מאף אחד, חוץ מאלה שהולכים עם הסמלות)

וכל האנשים שנראים לכם כמו ערבים, אלה בדואים לרוב, הם לומדים בכמות ענקית במכללות.

bla7 - אתה לא יודע להבדיל בין ערבים לדרוזים?, אגב אלו שראית הן ערביות... ::)

תעשו קצת סדר בראש, לדרוזים יש דת בפני עצמה, אחת.. הערבים הם שני דתות - מוסלמים ונוצרים.

אני לא מבין איך אתם לא זוכרים את זה, אבל הדרוזים היו חלק מהאומה הערבית, עכשיו הם כבר לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד בבאר שבע...

... (בן גוריון)

וזה שמלות...

ושאלה לגבי הדרוזים: הם לא צאצאים של הארופאים שהגיעו לפה במסגרת מסעות הצלב? פשוט חלק גדול מהם בעלי עיניים כחולות ושער בהיר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לומד בבאר שבע...

וזה שמלות...

ושאלה לגבי הדרוזים: הם לא צאצאים של הארופאים שהגיעו לפה במסגרת מסעות הצלב? פשוט חלק גדול מהם בעלי עיניים כחולות ושער בהיר...

כן, טעות שלי.

אני גם גר בבאר שבע :xyxthumbs:

ותאמין לי, הרבה בדואים לומדים באוניברסטאות, במיוחד בבן גוריון וגם במכללת קיי, אני יודע שהם נראים לך כמו ערבים, אבל זה בעצם בדואים, אבל יש גם ערבים שאני מכיר שלומדים בבן גוריון, דיי הרבה, גם מוסלמים ונוצרים, לרוב לא תחשוב אפילו שהם ערבים, למרות כמו המשפט שאמרתי מקודם, ערבי לא אמור להראות שונה. :smile1: (אגב, תאמין לי שבקושי ולא נראה לי שיש דרוזיות/דרוזים שלומדים בבן גוריון)

אגב, לאיזה פאב אתה הולך?(יצא לך לעבור בפורום?)

אגב, משהו מאוד חשוב שאני רוצה להעיר - הערבים הנוצרים שאני מכיר(וגם לפי מה שהם אומרים לי), הם מאוד מתורבתים ומסודרים, ויש להם דעות טובות לגבי המדינה.(גם ערבים מוסלמים, לא חסר.. אבל נכון שלא כולם ככה, ויש את הקיצוניים..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בד"כ הולך לCoCa... כשיש זמן... לא אוהב אלקטרונית ורעש- לא הולך לפורום (מה גם שלפי מה שהבנתי הוא מלא ערסים...), וגם לא לברקה (אבל יש מצב שאני אבקר שם פעם...)

ויצא לי לפגוש כמה דרוזים שלומדים פה. רובם עתודאים, אבל יש כמה שלא... אני רוצה לראות ערבי שחותם על 3 שנות קבע במסלול שאשכרה תורם למדינה (לא בתור נגד שלא עושה שום דבר...)

לנוצרים יש דעות טובות על המדינה כי הם לא נשלטים ע"י דת שמעדיפה כבוד ואדמה על פני חיים. ולכול המוסלמים שאני פגשתי היו דעות ממש לא לטובת המדינה... כשחיסלו את יאסין הם אירגנו איזה פגישת\ תפילת אבל או משהו כזה, מול החלון שלי במעונות! בזמן שהישראלים היו שמחים על זה שחיסלו נבלה שהטיף לפגיעה בישראל ובשמו התאבדו כמה וכמה מחבלים, הם הסתובבו יומיים עם פרצוף תשעה באב. וכל ה"רצון" שלהם לשיוויון ולשלום, מבחינתם זה שאנחנו נוותר להם, והם מצידם לא יעשו שום דבר כדי להשתלב ו"לזכות" בזכויות שלהם בכבוד. לי כעולה חדש, יהודי, אף אחד לא עשה שום הנחות וויתורים כדי שיהייה לי קל ונוח להשתלב בחברה. למה להם צריך לעשות הנחות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתנהג לערביי כמו לאוייב המובס ובזילזול זה לא הפתרון - בגלל זה רוסיה, עד היום, למרות שאינה עוד קומוניסטית, מתייחסת בהסתייגות רבה ובקור למערב - בגלל היחס והזילזול.

אבל מה דעתכם על הרעיון שלי בו הפתרון נמצא בנשים הערביות? תחשבו על זה. אם ניתן להן את מה שהחברה שלהן בחיים לא תיתן הן יפזלו לאן שטוב. לא כך? ומן הסתם, הנשים תמיד ישארו המחנכות של הילדים שלהן ויש סיכוי טוב שיעבירו ערכים אלו לילדיהן.

ובחטיבה היו איתי 2 בנות ערביות, הן היו מאד מאד יפות וגם נחמדות שקטות כאלו. תמיד היו אומרות לי שלום.

...ובואו נעזוב את הדרוזים, הם אומה בפני עצמה שלא ברור לכולנו באמת מהי שכן כל הנושא הזה אצלם הוא נורא מסוגר וסודי. מהכרות שהיתה לי עם דרוזים בשהותי המאד קצרה בפנימייה צבאית, הם התגלו לי כאנשים מאד מנומסים ובעלי ערכים - ואני מדברת על נוער, אז המבוגרים בוודאי פי כמה וכמה יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל ההשכלה והחינוך, הנשים הערביות עדיין יחונכו ע"י האבא לשינאת שגירשה את ה"אחים" שלהם מהבתים ורוצחת אותם במחנות הפליטים... שיצא לי לשמוע באיזה תוכנית איזה בחורה ערבייה עם איזה תואר במשהו, שאמרה זה פשע ש"מדינת הציונים" לא מרשה למגורשים לחזור לבתים שלהם, וש"רצח העם" שאנחנו לפלסטינאים זה מלקחים שהפקנו בשואה וכו... היא כנראה הייתה קצת קיצונית, אבל ממה שאני יודע, הדעה המוצעת של הערבים לא רחוקה מזה...

דרוזים הם אכן חברה נחמדים... קצת שרוטים בראש (כל אלא שהייתי איתם בצבא בכול אופן), אבל באמת אחלה חברה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CoCa קצת יבש :xyxthumbs:

אבל אחלה בשביל לשבת ולשתות בראש דיי שקט.

הפורום לא ממש מלא ערסים, אנשים באים שישי שבת, גם הרבה מהצבא, חברים באים והולכים לפורום להנות בסופשבוע.

אכן, לנוצרים באמת יש דעות טובות על המדינה, והם משתלבים יפה מאוד בתוך החברה היהודית.

ואגב, לא כל המוסלמים ככה, יש כמה מוסלמים שגם להם יש דעות טובות על המדינה, אבל בעקרון..אם אפשר להטיל ספק, רובם באמת עם דת לא טובה לגבי המדינה.

דרוזים באמת חברה נחמדים, אין להם שום בעיות עם אף אחד.

אגב, לפי סיפורים ששמעתי ולפי דברים שאני יודע - הערבים הנוצרים והערבים המוסלמים לא מסתדרים הכי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bla7 - אתה לא יודע להבדיל בין ערבים לדרוזים?, אגב אלו שראית הן ערביות... ::)

זיהיתי שהן ערביות לפי המבטא, וזהו. לכן אני חושד שהן דרוזיות (כי דרוזים מפותחים יותר מבחינה תרבותית). אולי גם נוצריות...

בכל מקרה, אני לא יודע. אני רק יודע שהמבטא ערבי...

ודריה, אני מסכים איתך לגבי התוכנית שלך. תתחילי לפעול :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...