בעיה במערכות של הכוננים שלי, תכנסו ותבינו. - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה במערכות של הכוננים שלי, תכנסו ותבינו.

eART

Recommended Posts

אוקיי, אני לא ממש בטוח שזה קשור לכאן, אבל הנה הבעיה שלי.

(אם זה לא קשור פשוט תעבירו לאן שמתאים או תנעלו)

פיצלתי את הכונן שלי לכונן D ולכונן C.

בכונן C כרגיל, נמצאים כל הדברים החשובים (WINDOWS וכו'...)

כונן C פועל על מערכת FAT32.

לעומתו, כונן D פועל על NTFS.

הורדתי קובץ מסויים במספר קבצי RAR.

גודל הקובץ עולה על 4 ג'יגה (4.4 ג'יגה), ולכן שאני מנסה לפתוח אותו עולה לי ההודעה הבאה (שהקובת מגיע כבר לאחוז EXTRACT גבוהה של בערך 90%):

There is not enough space on the disk.

! שגיאת כתיבה: רק מערכת קבצים של NTFS תומכת בקבצים גדולים מ- 4 GB

הקבצים כולם נמצאים על כונן D, שהוא אכן NTFS.

ואני גם מנסה לפתוח את הקובץ לאותו כונן.

יש לי מספיק מקום...

התוכנה שאני משתמש בה היא כמובן WINRAR.

יש פתרון כלשהו שאני אוכל לפתוח את הקובץ? או שאני נאלץ לפרמט את המחשב בשביל שגם כונן C יהיה NTFS?

אני מקווה שתוכלו לעזור לי בבעיה שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה פותח את הקובץ לכונן NTFS, אז לא אמורה להיות לו שום בעיה עם זה. גם לי בעבר הייתה מערכת כוננים כמו שלך, וזה עבד נהדר. נסה לעשות סריקה ואיחוי לכונן D, אולי זה יעזור.

בכל אופן מאוד ממומלץ להפוך את C גם ל-NTFS. אין היום ממש צורך ב-FAT32. לא צריך לפרמט שום דבר כדי לעשות את זה. פשוט תרשום ב-CMD:

convert c: /fs:ntfs

ותוך פחות מ-5 שניות הוא NTFS. יתכן שיבקש לעשות RESTART כדי להשלים את הפעולה. יתכן שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, אני ימיר את C לNTFS.

למרות שכבר אין צורך, פתרתי את הבעיה.

הWINRAR שהוא פותח את הקבצים מעביר אותם דרך תיקיית TEMP.

תיקיית הTEMP הזאת נמצאת בכונן C, ומכאן נובעת הבעיה.

פשוט שיניתי את יעד תיקיית הTEMP שלי לכונן D וככה הצלחתי לפתוח.

וסתם שאלה מהצד....

מה ההבדל בין פורמט FAT32 לפורמט NTFS?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ב-FAT32 יש שיבוש בקבצים אם הוינדוס קורס. זאת הסיבה שיש SCANDISK לאחר שהוינדוס נדלק. ב-NTFS קבצים לא נהרסים בצורה הזו, ולכן אין טעם ב-SCANDISK ברוב המקרים. לכן מאוד מומלץ שמערכת ההפעלה תהיה על NTFS.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ב-FAT32 יש שיבוש בקבצים אם הוינדוס קורס. זאת הסיבה שיש SCANDISK לאחר שהוינדוס נדלק. ב-NTFS קבצים לא נהרסים בצורה הזו, ולכן אין טעם ב-SCANDISK ברוב המקרים. לכן מאוד מומלץ שמערכת ההפעלה תהיה על NTFS.

שכחת רק לציין שNTFS איטית יותר. בגלל שבNTFS הגדרות האבטחה הם ברמת הקובץ (ולא ברמת התיקייה כמו בFAT32) אז לוקח לה

יותר זמן לקרוא ספריות (במיוחד ספריות עם הרבה קבצים)

תעשה את השיקול שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין היום שום סיבה טובה להשתמש בקבצי FAT. יש רק מגבלות כמו שהוזכרו כאן, וגם ב NTFS רמת ההבטחה גבוהה יותר. ולטענה שהם יותר איטיים מממ ספק ואם כן זה לא משמעותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכחת רק לציין שNTFS איטית יותר. בגלל שבNTFS הגדרות האבטחה הם ברמת הקובץ (ולא ברמת התיקייה כמו בFAT32) אז לוקח לה

יותר זמן לקרוא ספריות (במיוחד ספריות עם הרבה קבצים)

תעשה את השיקול שלך

גם ויסטה יותר איטית מ-, יותר איטי מ-98, וכו'. אופיס 2003 יותר איטי מ-אופיס , שיותר איטי מ-2000.

ככה בסוף אתה תשאר עם DOS ותערוך קבצים עם התוכנה שלו EDIT.EXE...

זה , וצריך להתקדם איתה. לא להשאר מאחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון שב-NTFS אין כמעט צורך ב-scandisk. כל מערכת קבצים רגישה לכיבוי לא מסודר של המחשב, ההבדל הוא שב-NTFS, סריקה של הדיסק תציל לך הרבה יותר מידע כי NTFS משתמשת במספר אמצעים לבאטחה ושחזור (כמו שמירת לוגים של כל הפעולות - מה שעושה אותה גם טיפה יותר איטית).

אין טעם לגרור את הדיון הזה לויכוח על NTFS ו-FAT וההבדלים ביניהם. היו מספיק דיונים בפורום על מה עדיף ומה ההבדלים, אני מציע שכל מי שמתלבט יעשה חיפוש קטן וימצא את מבוקשו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנסיון אישי, מאז שהמרתי את C ל-NTFS, והיו לי פה ושם קריסות כמו לכולם, מעולם לא פגשתי את מסך ה-SCANDISK.

כשהיה את FAT32, כל קריסה כזו הייתה מלווה במסך SCANDISK, והריסת כמה קבצי MET של אימיול..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...