למה לינוקס? - עמוד 3 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למה לינוקס?

Recommended Posts

דבר ראשון בהצלחה :xyxthumbs:

אפאצ'י לא ירוץ אצלי, זה אני בטוח. אתה אומר אם כך שאני יכול לכבות את הפיירול וגם ה-SELINUX של פדורה והמערכת תהיהיה יציבה ומאובטחת? מצידי סבבה.

אני מכיר את וינדוס מכף רגל ועד ראש כי לצערי היא זאת שהייתה פה ראשונה..

אן היו משקיעים בבניית למשתמש ביתי על היום הראשון של הווסדו, אז אני מניח שהמצב היה הפוך..מי יודע...

סליחה אם אתה שונא את הגישה הזאת..אני מניח שאני גם שונא את הגישה הזאת. כי אני באמת אוהב לדעת כל דבר שתוכנה עושה כשאני מתקין אותה ולבדוק שהכל כמו שאני רוצה. הבעיה שאת אני, אפשר להגיד כמעט ולא מכיר בכלל. לכן אני לא יכול על ההכרות הראשונה או השניה לכסות את כל החומר שאנשים מקבלים בדרך כלל עם בנסיון של כמה שנים טובות. בהתחלה אני מנסה את בתור מערכת שעובדת, ורק אחרי שהיא תענה על הצרכים שלי אני כבר יתחיל לחפור לעומק יותר. כל דבר בעיתו.

אני מקווה שעם הזמן אני אלמד ואדע בדיוק איך זה עובד, אחרת, באמת למה לי . וינודס עובד וזהו.

עם דביאן הולכים על כמה שיותר יציב עם חוסר עדכונים אז אני באמת לא רואה את עצמי חוזר לאובונטו, אם הם באותה גישה. אני בטוח שכל מערכת של לינוקס יציבה פי 50 מכל מערכת של MS... ואין שום סיבה לעקב עדכונים על יציבות. העקרון של רד האט יותר מוצא חן בעיני ולכן אני מעוניין בפדורה.

עד כמה שהבנתי אין ממש טעם לרוץ בין הפצות, והדרך היחידה שלי לראות שינוי זה להחליף ממשק..

כל השאר מתחת למנוע, או בגישה. עד כמה שראיתי יש גישות של COMMAND LINE RULZ ואני לא ממש אוהב אותה, ואני מניח שלזה הכוונה ב-"הדרך שאתה מתפעל את המערכת". אני מעדיף מערכת גרפית. נראה לי שפדורה אם כך עולה על כל הדרישות של מתחת למכסה המנוע :yelclap:

אחרי כמה זמן אני יחליף את הגישה בנוגע ללינוקס של לחקור אותה יותר לעומק. זה באמת מעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ממ, לאובנטו אמור להיות את המאגר הכי גדול (עצם העובדה שהוא מבוסס על דביאן, ששם כנראה יש את המאגר חבילות הגדול ביותר [נראה לי :}])

בכל מקרה, תהנה עם פדורה

ד"א החלפתי הפצה בגלל שבאובנטו באמת משעמם (ובעצם בכל מערכת גראפית) בג'נטו היה "כיף" אבל לקח יותר מדי זמן ולא יכלתי עם הקטע הזה (כל הקימפולים)

ARCH ממש מערכת בסדר, מאגר חבילות נחמד, מה שאין בראשי בדר"כ יש ב AUR והכי גרוע, אתה בונה לעצמך חבילה ומעלה ל AUR שכולם יהנו (היום בניתי חבילה ל FLOCK, לכל מי שיש ARCH שיחפש את זה ב AUR, זה פצצה!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וייי, היסטוריה היה מעפן <_<

טוב בכל מקרה. בהצלחה עם פדורה, אם יש שאלות שאל פה, או בפורומים של whatsup.co.il

nim, פלוק לא אמור להיות בשלבי בטא מוקדמים? הוא יציב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במה הוא עדיף על FF?

ויש לי שאלה חדשה:

קראתי קצת על מערכות הקבצים של בויקיפדיה, ולא ממש הבנתי את הנקודה של דפרגמציה. האם EXT3,RFS לא צריכים דפרגמציה, כלומר הקבצים שם לא מתפצלים, או שפשוט אין בזה טעם שם, או שלא יודעים איך לעשות את זה ואין תוכנות כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אני מאוד חדש בלינוקס (כחודש בערך)

במחשב המשני שלי (במרכז, אני לומד בב"ש) יש לי אובונוטו 6.06 - שרץ אחלה (עוד מעט יעבור לKDE....)

במחשב הראשי שלי יש לי SUSE 10.1 X64

בהתחלה רציתי גם הראשי UBUNTU בגלל הקהילה הגדולה שיש ובגלל הפופולריות הגדלה שלה (GOOGLE TRENDS 8) ) אבל היא עשתה המון בעיות בהתקנה שלה על החומרה שלי, ולאחר שבוע של חקירה בדיקה וניסיונות הגעתי לכלל האצבע - "אם הפצה מסויימת לא תומכת ביותר מ2 רכיבי חומרה שיש לך מהקופסא -> היא לא בשבילך" (כמובן שזה מוקצן)

בכול מקרה לעניין - SUSE! (רציתי את FC5 אבל גם שם הייתה מיני בעיה אז כבר רצתי האלה)

פשוט מדהים התקנה הכי פשוטה שיש (הרבה יותר קלה מכול דבר אחר שראיתי - והראיתי המון התקנות כולל WIN לסוגיו)

אני כבר כמעט חודש על המערכת הזו בלי לראות את הטרמינל (ולא שאני פוחד ממנו, פשוט לא צריך)

מנהל התקנות לא רע (למרות שיש בו בעיות)

עם המון הפצות (מישהו אמר שיש רק חבילה אחת שיש לדביאן ולא לSUSE משהו על קצב גידול של אורגניזמים או משהו מוזר אחר)

מאוד ממליץ עליה אם אתה מחפש בעיקר ממשק גראפי (כמוני) לפחות לקפיצה למים של (כי לא נראה לי שאני חוזר כבר לWIN בתור מערכת מרכזית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההלצות.

אי באמת חשבתי גם על SUSE, וקראתי על זה כמה סיקורים, במיוחד כשראיתי את הממשק התלת מימדי שיש שם.. אתה עובד איתו, או עם מנהל החלונות הרגיל. כי זה נראה לי די נדיר.

בכל אופן רק עם ממשק יפה לא קונים אותי, ואני מעדיף את פדורה כי בכל אופן יש לה קהילה גדולה יותר, ומאגר תוכנות גדול יותר.

ננסה את פדורה, ואולי פעם אחרת ננסה את SUSE. ההתקנה של פדורה גם פשוטה מאוד, ונראה לי יותר פשוטה מ-SUSE.

אשמח לדעת על יתרונות על פני פדורה, חוץ מהקטע של זיהוי חומרה, שיעבור לדעתי די בהצלחה, כי 5.10 זיהה אצלי הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה ממשק 3D אתה מדבר עליו? (אם זה הXGL אז לא, אני עדיין מנסה להכריח את המערכת להתקין את הדריבריים הדפוקים של ATI....)

אצלי השיקול המנצח היה - תאימות של החומרה (כבר ממש לא היה לי כוח אחרי שבוע וחצי של התקנות שונות)

לא שאני מומחה גדול אבל FC וSUSE פונות פחות או יותר לאותו קהל (יותר ממשק גראפי)

אם הייתי במקומך הייתי דווקא הולך על אובונוטו (או קובונוטו, הKDE הרבה יותר טוב והוא לא איטי!) שיש לה קהילה מאוד גדולה ואת רוב התשובות לבעיות שיש לי אני יכול למצוא בפורומים הרשמיים ולא ללכת לחפש ברחבי הרשת כמו שקורה פעם לפעם עם SUSE

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי עם , הוא נחמד, אבל ההתקנה שלו די פרימיטיבית. לא אהבתי את חוסר הבחירה מוחלט שיש לך שם. אתה אפילו לא יכול להחליט איזה תוכנות אתה רוצה או לא רוצה. פה אני מעדיף את פדורה, וראיתי שגם SUSE כזו, ונותנת לך לבחור כל מה שיהיה מותקן.

כן דיברתי על XGL, ושמעתי שיש אותו גם לפדורה, ואני ינסה להתקין אותו. דווקא ראיתי שזה לא כזה קשה להתקין את הדריבירים של ATI, לא שניסיתי אבל לפי מדריכים זה לא אמור להיות עם בעיות.

בכל אופן אני ינסה את פדורה. לא ממש רואה עדיפות על SUSE, וממש לא על ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...