שאלה על FPS - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על FPS

giloman

Recommended Posts

אני שואל על משחקי כמו COD2 שבהם ההבדל בין 250 ל 300 מורגש

גירי השאלה שלי היא האם עדיף 200 למשל יציב

או 200-250 שכל הזמן משתולל בין המספרים הנ''ל

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בניגוד לדעה הרווחת, במשחקי רשת ההבדל בפריימים הוא בדיוק כמו בשאר המשחקים. יהיה לך יותר קשה לשחק במשחק כשהו רץ ב-300 פריימים לשניה כיוון שזה יוצר קרעים בתמונה. במידה וה-vSync מופעל, תהיה מוגבל לקצב הרענון של המסך שלך בכל מקרה.

אם יש לך כרטיס מסך חלש שלא מצליח להחזיק את המשחק מעל ל-60 פריימים כשה-vSync פועל, אז הקצב ירד אוטומטית ל-30. זה המקרה היחיד שיש הבדל מורגש.

לסיכום: אין הבדל מעל לשישים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל מכיוון שהסימולציה של המשחק מדמה תנועה על גבי זמן, ככל שה FPS יותר גבוה אתה רואה יותר מהזמן.

ככל שהוא יותר נמוך אתה רואה פחות ולכן תוכל לשחק פחות טוב. הסיבה לכך היא שכדי שאותו הזמן יעבור במחשב מהיר ומחשב איטי

צריך לתת למהיר לעשות יותר דרך או לצייר יותר פריימים שבהם השחקן רואה יותר מהמשחק מאשר מחשב חלש שיצייר פחות פרימים ויראה

פחות מהמשחק אבל יגיע בסופה של השניה לאותה הנקודה של המחשב החזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך כרטיס מסך חלש שלא מצליח להחזיק את המשחק מעל ל-60 פריימים כשה-vSync פועל, אז הקצב ירד אוטומטית ל-30. זה המקרה היחיד שיש הבדל מורגש.

בשביל זה יש דבר שנקרא tripple buffering זה מונע מהframe lock לרדת לחצי מהrefresh rate כאשר הוא לא מסוגל לתת את הFPS המלא.

וכן שמים לב גם במעבר ל60 במספיק משחקים, יש משחקים שגם עם 60 FPS שמים לב לinput latency.

Vsync מדליקים רק כאשר באמת יש קרעים בתמונה ששמים לב אליהם, לא ראיתי משחק בשלושה שנים האחרונות שעדיין הייתה לו בעיה של tearing, ישנם מספיק דרכים לפתור את זה מצד האפליקציה ועושים את זה טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים ותודה על התיקון, אך הבדלים נראים לעיין בין 250-300 פריימים נראים לי כהגזמה.

האם יש קצב מסויים שבו העין מפסיקה להרגיש בהבדל(100)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני לא טועה זה ממש מגבלה פיסית במוח שאומרת שלא רואים מעל למספר מסוים של בשנייה.. רק צריך לברר מה הוא.. זה כמו שבפירסומות יש מספר שאסור לחרוג ממנו כי אחריי המספר הזה (נגיד שזה 1000) אז התמונה ה1001 לא תראו אותה אבל היא תיכנס לכם חזק לתת-מודע.. וזה לא חוקי.. חברות כמו קוקה-קולה ומקדונלדס עשו את זה, נתפסו ותבעו אותם על המון כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא בולשיט.

זה היה בבתי והיה סיפור גדול על זה לפני הרבה שנים....

אבל עדיין אין קשר לתרד הזה... אני רוצה לראות מישהו שישחק ב-100 FPS וזה ירד ל-50 פתאום והוא ירגיש... אין מצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירגיש ועוד איך ירגיש. המספר אולי יראה ירידה מ 100 ל 50 אבל במציאות במשחק תהיה תקיעה או גזירה של

המסך בגלל הירידה הדרמטית בקצב התמונות. בקיצור אין מגבלה לקצב ה FPS במציאות כי העין לא עובדת

כמו מסך מחשב ולא מפרשת את התמונה של העולם האמיתי כפרימיים יחידים של תמונה כמו שהיא עושה עם פלט מטלויזיה או מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם בכלל לא הבנתם את מה ששאלתי

אני משחק COD2 ברשת (משחקים על DX7 בשביל FPS )

ההבדל בין חבר שלי עם GTX לבני עם 76GT הוא שלו יש 333 יציב ולי יש 250

עכשיו הוא יורה יותר מהר באקדחים ,ברובים חצי אוטומטים וגם באוטומטים

אז אני שואל אם יהיה לי 200FPS ולא זז מזה לא למעלה ולא למטה אז זה יהיה יותר טוב מFPS משתולל בין 333 ל 200 ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שהוא אמר נכון. היה כתבה גדולה אני זוכר שראיתי...

אם אני זוכר נכון העין יכולה לראות 24 פרימים לשניה.. אבל נראה לי אני טועה...

אבל אני בטוח שזה בטווח של ה 20-30 פרימים לשניה לא יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...